Může za předčastné narození dítěte?

Anonymní
29.5.21 16:54

Může za předčastné narození dítěte?

Holky, mně to nedá a musím sem napsat.
Známá má 15i letou dceru, těhotnou (teď už ne). Porodila v 34. týdnu. Cele těhotenství (že je těhotná prý zjistila až ve 4. měsíci, čemuž ale nevěřím) kouřila cigarety (neomezeně). Hrozně málo jedla (např rohlik za den, známá do ni nic jinýho nenarvala - že prý už je tlustá dost a nemá hlad), vitamíny taky žádný nebrala. Dítě určitě chtela, je hodně problemova a hlavne zamilovana do 17i letýho kluka. Cele tehotenství byly nejake komplikace, na kontroly musela jezdit každý týden. Pak řekli doktoři, že má zkrácené hrdlo a nechali si ji v nemocnici na pozorování, dávali ji injekce, aby se miminko rychleji vyvinulo (plíce apod.) a na světě mohlo normálně fungovat a předevčírem (údajně kvůli tomu hrdlu) porodila.
Hrozně mě to celé štve, její pohled na těhotenství apod..
Mám v sobě vztek, že za to, jak se miminko vyvíjelo, jak to celé dopadlo, může ona. Pak si říkám, že ne.. že přece to hrdlo. A ikdyby.., nejedla, nepila, jediné co, že kouřila.. :cert: je mi z ní zle a potřebuju se z toho asi vypsat..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29309
29.5.21 16:56
@Anonymní píše:
Holky, mně to nedá a musím sem napsat.
Známá má 15i letou dceru, těhotnou (teď už ne). Porodila v 34. týdnu. Cele těhotenství (že je těhotná prý zjistila až ve 4. měsíci, čemuž ale nevěřím) kouřila cigarety (neomezeně). Hrozně málo jedla (např rohlik za den, známá do ni nic jinýho nenarvala - že prý už je tlustá dost a nemá hlad), vitamíny taky žádný nebrala. Dítě určitě chtela, je hodně problemova a hlavne zamilovana do 17i letýho kluka. Cele tehotenství byly nejake komplikace, na kontroly musela jezdit každý týden. Pak řekli doktoři, že má zkrácené hrdlo a nechali si ji v nemocnici na pozorování, dávali ji injekce, aby se miminko rychleji vyvinulo (plíce apod.) a na světě mohla normálně fungovat a předevčírem (údajně kvůli tomu hrdlu) porodila.
Hrozně mě to celé štve, její pohled na těhotenství apod..
Mám v sobě vztek, že za to, jak se miminko vyvíjelo, jak to celé dopadlo, může ona. Pak si říkám, že ne.. že přece to hrdlo. A ikdyby.., nejedla, nepila, jediné co, že kouřila.. :cert: je mi z ní zle a potřebuju se z toho asi vypsat..

Tak určitě není jediná, kdo kouří. A v podstatě ti po tom nic není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7814

Sorry jako ale co je Tobe do toho???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21524

To kouření to způsobit muze. Tak to dopadá, když děti maj děti no, na to měla dohlédnout její mama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.21 16:59

Tak jasně, že mi do toho vlastně nic neni. Jsou prostě součástí mého života (jsou naši sousedi, jsme spolu dost často), takže to s náma hodně řeší. Je to prostě něco, co mně věčně nedá spát.

• Citovat
  • Nahlásit
Modrásek modrý
29.5.21 17:03

Nech to být. Do toho ti nic není. Ani v případě, že to jsou blízcí sousedé.

• Citovat
  • Nahlásit
684
29.5.21 17:12

Tak jasne, ze ji do toho technicky nic neni, ale to neznamena, ze se mi pri pohledu na tehotnou se zvarem v tlamicce neotvira kudla v kapse uplne stejne :nevim:
A ano, koureni zpusobuje rustove restrikce plodu i predcasny porod. Ze nic nejedla bych nehrotila, jidlo do sebe nedostane spousta těhotných, kolik jich prezilo na coca cole, rohliku nebo krekrech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
29.5.21 17:14

Věř mi, že jsou i ženské, které se chovají mnohem hůř. Tohle je na mě asi slabý šálek kafe - myslím, že v těhotenství kouřily celé generace, jeden čas to snad bylo považováno za zdravé :D A to, že nejedla - no to já taky ne, když cokoliv jsem snědla, šlo okamžitě ven. Někdy včetně vody.

Na druhou stranu chodila na všechny ty kontroly a říkáš, že jich bylo hodně. Předčasně porodí řada ženských a příčina se nedá nikdy přesně stanovit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
436
29.5.21 17:21

Když jsem ležela v Podolí, těhotný hospitalizovaný ženský, alkoholičky, chodily chlastat na bránu. A bylo jim tolik, že bys řekla, že už by nějaký rozum mít mohly..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1251
29.5.21 17:23

Dítě už je na světě, tak už je zbytečne to řešit. Hlavně, aby brzy dostala rozum a o dítě se dokázala postarat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16999
29.5.21 17:28
@Anonymní píše:
Tak jasně, že mi do toho vlastně nic neni. Jsou prostě součástí mého života (jsou naši sousedi, jsme spolu dost často), takže to s náma hodně řeší. Je to prostě něco, co mně věčně nedá spát.

no jestli máš problemy se spánkem kvuli tomu kdy rodila sousedovic dcera, tak bys si měla dost dukladně přehodnotit svoje priority, duševní a spánkoovou hygienu a obec vztah ke světu.

To bych fakt chtěla, být těhotná na střední a ještě mít za sousedku kozu, co si na mě přenáší kdovíjake vlastní frustrace, řešít to s rodiči a ještě na internetu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9106
29.5.21 17:30

Porodit předčasné může kdokoliv. Je fakt, že tomu šla asi trochu naproti a taky to, že ji bylo pouhých 15 let, kdy její tělo není na těhotenství ještě úplně připravený. Ale je to její problém, dítě už je na světě, takže nechápu smysl tvého výkřiku do tmy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
29.5.21 17:31
@Jolka86 píše:
Dítě už je na světě, tak už je zbytečne to řešit. Hlavně, aby brzy dostala rozum a o dítě se dokázala postarat.

A když se nedokáže postarat a bude jen někde hulit a pařit, dle místních jí asi do toho také nic není, ať se stane s dítětem, co chce, že? Holky, vy snad nejste ani mámy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29309
29.5.21 17:35
@Kipa22 píše:
A když se nedokáže postarat a bude jen někde hulit a pařit, dle místních jí asi do toho také nic není, ať se stane s dítětem, co chce, že? Holky, vy snad nejste ani mámy.

Jasně, že jí do toho nic není, pokud se budou starat rodiče, ona není vůbec příbuzná. A holka jen kouřila, jinak chodila na kontroly, ležela v nemocnici, takže nic neporušovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
29.5.21 17:38

@Kipa22 a jaký smysl má mudrovat nad něčím, co už se stalo? Dítě se narodilo, čas se vrátit nedá, čili to nemá řešení. Mám dva nedonošence a fakt mě tenhle příběh nepobuřuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat