Reklama

Může zácpa u dítěte způsobit i zvracení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Danus1
Kecalka 476 příspěvků 02.10.18 21:06
Muze zacpa u ditete zpusobit i zvraceni?

Dobry den,

mel nekdo zkusenost s tim ze mu zacpa zpusobila zvraceni?

Moji skoro osmiletou dceru uz devet dni boli brisko, rika ze ji boli brisko, ale hlavne kolem pupiku. Minulou stredu jsem s ni byla u doktorky a ta rekla bud je to zacpa a nebo nejaka viroze. Vcera dcera zvracela jednou ve skole a pak v deset hodin vecer.
Dneska jsem volala doktorce ( ziji v zahranici a system je tady dost slozity), bez toho aby dceru dneska videla rekla, ze to je zacpa a napsala ji nejaky projimadlo jmenem Laxido. Dcera na zachod moc casto nehodi, rekla bych ze ma chronickou zacpu ale zrovna vcera byla na zachode nez zvracela.

Dneska zatim nezvracela, ale na bricho si ztezuje. Ne pored, jenom obcas. Chut k jidlu ma normalni.
Bojim se aby nemela zanet slepeho streva nebo neco jineho.

Myslite, ze zvraceni muze byt zpusobeno zacpou?

Moc dekuji.

Reklama

Reakce:

ivašot.
Kelišová 6402 příspěvků 02.10.18 21:11

moje dcera je expert na zácpu ale nikdy k tomu nezvracela. Taky bych měla strach, že je to něco jiného a šla bych znovu k lékaři. Docela se divím, ze si doktorka troufne bez vyšetření na telefon ordinovat projímadlo.

annasmyc
Kecalka 243 příspěvků 02.10.18 21:20

taky mě napadl ten slepák. teplotu nemá?

berua13
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 02.10.18 21:22

Já se se zvracením při zácpě setkala, ale bylo to u těžce postižených ležících dětí.
Být vámi trvám na dalším vyšetření. Nemůže mít dcerka problémy psychickeho rázu, třeba ve škole? Bolesti bříška i zvracení by se u toho mohly vyskytnout.
Můj syn měl kolem deseti let podobné problémy, často ho bolelo břicho, ale nezvracel. Nakonec to byla intolerance laktózy
Naordinovani projimadla po telefonu je hodně zvláštní :nevim:

Danus1
Kecalka 476 příspěvků 02.10.18 21:48

Jsme v Anglii a tady to zdravotnictvi zvlastni opravdu je. A proto ja tady vubec zadnou duveru k lekarum namam a hodne se obracim na emimino :)

O jake vysetreni mam bojovat? Ultrazvuk?
Pred loni ji taky bolelo bricho skoro kazdy den neco pres mesic, tak to ji poslali na krev ale nic nezjistili. Delali taky testy na lepek ale na laktozu myslim, ze ne I kdyz jsem o to zadala, tak mi bylo receno, ze ty testy jsou hodne nespolehlive.

@annasmyc Teplotu nema.
@berua13 Tezko rict, jestli je to psychickeho razu. Dcera se zda v pohode, je takova vesela a do skoly chodi rada, kamaredek ma hodne, ale clovek nikdy nevi. Doma mi prijde taky vsechno v pohode.

Jinak ty leky co ji napsal stejne pit nebude, je to pekne hnusny.
Nevim jestli to je vylozene projimadlo. Je to nejaky prasek ktery se rozmicha ve vode a je to teda primo pro deti.

annasmyc
Kecalka 243 příspěvků 02.10.18 21:56

slepák by poznali v nemocnici z krve, ultrazvukem nebo rtg..nebo hmatem přes konečník. A asi by neměla chuť k jídlu. Dobré jsou nějaké silnější laktobacily na obnovu mikroflory, třeba to má po nějakých virech podrážděné a naplynované, tak ji to bolí. Ale taky bych nejdřív vyloučila zánět, radši jet zbytečně, než aby se to podcenilo…

Makito
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 02.10.18 22:02

@Danus1 dáváš jí víc vody a probiotika a více vlákniny? Mohlo by to pomoct, samozřejmě ne hned.

smudlinky
Závislačka 2520 příspěvků 361 inzerátů 03.10.18 08:07

podobný problém jsme měli nedávno- hlavně večer si 8 letá stěžovala na silnou bolest kolem pupiku (zácpu ani jiné problémy neměla)Lékařka ji prohmatala a nic nenašla, byli jsme u ní několikrát a nic. Celkem rychle nám pomohla kombinace hylaku + espumisanu, který nám pak doporučila.

Danus1
Kecalka 476 příspěvků 03.10.18 09:49

Dekuji vsem za reakce.

@annasmyc ted s ni pojedu na pohotovost do nemocnice tak doufam, tak doufam, ze ji neprohmataji jenom bricho.

@Makito nutim ji aby byla vodu, jeji problem je ze vseobecne malo pije, proto trpi na zacpy. Delam ji pomerancovy dzus, ale ted jsem cetla ze na zacpu je lepsi jablecny a hruskovy a nejlepsi svestkovy, ale tady svestky se moc nejsou, tady jsou vic blumy.

@smudlinky diky, mrknu na to co je hylak a espumisan. Nikdy jsem to neslysela.

Danus1
Kecalka 476 příspěvků 03.10.18 09:56
@smudlinky píše:
podobný problém jsme měli nedávno- hlavně večer si 8 letá stěžovala na silnou bolest kolem pupiku (zácpu ani jiné problémy neměla)Lékařka ji prohmatala a nic nenašla, byli jsme u ní několikrát a nic. Celkem rychle nám pomohla kombinace hylaku + espumisanu, který nám pak doporučila.

Ted jsem se na to divala. Mela dcera kapky a nebo tabletky? Na netu prodavaji vice druhu. Ja se na to doktoru zeptam, ale asi to nebudou znat.

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33678 příspěvků 03.10.18 10:00

Na zácpu je dobrá Lactaluloza,která není návyková a může se užívat dlouhodobě. Zvracení je možné,ale radši bych břicho nechala prohlédnout.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >