Může toto zaměstnavatel požadovat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
108
30.6.22 00:09

Může zaměstnavatel požadovat

Zajímalo by mě jestli může zaměstnavatel požadovat nebo výslovně zakázat nošení piercingu a lakování nehtů…

Bez toho aniž by to bylo vedeno v interních směrnicích, bylo důvodné z hlediska BOZP/hygienické standardů či jakkoliv jinak opodstatněné.

Jakožto muž se s tím samozřejmě setkat nemohu, ale pokaždé kdy mi byl nařízen i stejnokroj/dress code tak to buďto přímo souviselo s výkonem povolání, bylo důvod z hlediska bezpečnosti jakožto OOPP nebo bylo uvedeno v interních předpisech které zaměstnanec podepisuje při nástupu a je s tím předem seznámen ze strany zaměstnavatele…

V opačném případě vzhledem k tomu, že mám problém akceptovat bezdůvodná rozhodnutí „autorit“ a vždy jsem byl svým pánem…
Tak bych tohle automaticky hodnotil jako omezování práv zaměstnance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.6.22 00:48

My meli zakazano nosit vrsky bez rukavu - i v lete. I jine nesmysly jako zakaz se prezpuvat, ale tento se me asi tykal nejvic, tak si ho pamatuji :lol: Byl to mestsky urad maleho mesta. :think:
A vnitrni predpisy byly, pozor, tajne (!) :mrgreen: clovek se jejich zneni dozvedel az po podpisu smlouvy.

• Citovat
  • Nahlásit
108
30.6.22 01:08
@Anonymní píše:
My meli zakazano nosit vrsky bez rukavu - i v lete. I jine nesmysly jako zakaz se prezpuvat, ale tento se me asi tykal nejvic, tak si ho pamatuji :lol: Byl to mestsky urad maleho mesta. :think:
A vnitrni predpisy byly, pozor, tajne (!) :mrgreen: clovek se jejich zneni dozvedel az po podpisu smlouvy.

Tak to se divím, že to na úřadě takhle funguje… A já jí píšu jako chytrá jak se zaměstnavatel přeci musí dopouštět proti právního jednání a omezování lidských práv i svobod. :D :D
Njn jde vidět že když jsi zaměstnanec, tak jsi otrok zaměstnavatele který si s tebou „může dělat co chce“…
Na druhou stranu jsem rád, že já nikdy konflikt v tomhle směru řešit nemusel a naopak jsem to měl vždycky hodně volné. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.22 01:27

Napriklad u nas v gastroprovozu (servirky) mohou mit pouze nevyrazny lak na nehty, zadne naramky, vlasy do culiku a decentni leceni. mesto Praha, nekolik restauraci v centru mesta

• Citovat
  • Nahlásit
597
30.6.22 04:42
@Anonymní píše:

Logicky jsou “tajné”..jakoze by si INTERNÍ předpisy četli zájemci o místo? To je tak nějak špatně ne :-). Od toho je zkušební doba a pohovor. Já se na takové věci jako požadavky na oblékání apod. ptala vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22054
30.6.22 05:26

Jsou urcite pracovni pozice, kde je dress code zadouci.
Fakt to vypada blbe, kdyz urednik MU pracuje v oversize bermudech a cuklich :roll: Letni tilka vypadaji hezky na mladych stihlych divkach, bohuzel na obeznich zenach s plandavymi pazemi je to hnus. Proto si myslim, ze i toto neni vhodne obleceni pro urednika.
Ale nejdulezitejsi je hygiena. Aby byl clovek cisty a nesmrdel. To, jestli ma tetovani, vyrazne nehty nebo barevne vlasy (modre, zelene) neresim. Naopak nekdy to tem lidem tak slusi, ze to rada ocenim :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13687
30.6.22 05:27
@Anonymní píše:

Jsou to vnitřní/interní předpisy. Logicky, dokud nemáš podepsanou smlouvu, jsi cizí člověk a je ti po tom úplný prd. Ale to pochopí každý, teda až na tebe evidentně.

A záleží co a kde. Nemusí mít všechno napsaný někde. Někde holt člověk nemůže vypadat jak hastroš, zvlášť když jedna s lidmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13623
30.6.22 06:26
@Anonymní píše:
Napriklad u nas v gastroprovozu (servirky) mohou mit pouze nevyrazny lak na nehty, zadne naramky, vlasy do culiku a decentni leceni. mesto Praha, nekolik restauraci v centru mesta

Tak naramky a culiky chapu z hlediska hygieny. Ty dalsi 2 jsou otazka, me by to taky zajimalo, jaka je ta pravni uprava, snad se najde nekdo, kdo to fakt vi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13623
30.6.22 06:30
@Cenarius píše:
Jsou to vnitřní/interní předpisy. Logicky, dokud nemáš podepsanou smlouvu, jsi cizí člověk a je ti po tom úplný prd. Ale to pochopí každý, teda až na tebe evidentně.A záleží co a kde. Nemusí mít všechno napsaný někde. Někde holt člověk nemůže vypadat jak hastroš, zvlášť když jedna s lidmi.

Tak bylo by asi docela fer minimalne ve finalni fazi vyberoveho rizeni zasadni veci sdelit, nebo minimalne je predlozit PRI podpisu smlouvy, byva tam na ne odkaz.
Jinak ja cim jsem starsi, tim mene se mi libi myslenka, ze by melo nejak zalezet na tom, jak clovek vypada…nejak nevim, zda mi slecna v kostymku a na podpatcich zakonite poskytne lepsi sluzbu nez treba slecna v oversized overalu s piercingem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
30.6.22 06:38
@Pauliebm píše:
Zajímalo by mě jestli může zaměstnavatel požadovat nebo výslovně zakázat nošení piercingu a lakování nehtů…

Bez toho aniž by to bylo vedeno v interních směrnicích, bylo důvodné z hlediska BOZP/hygienické standardů či jakkoliv jinak opodstatněné.

Jakožto muž se s tím samozřejmě setkat nemohu, ale pokaždé kdy mi byl nařízen i stejnokroj/dress code tak to buďto přímo souviselo s výkonem povolání, bylo důvod z hlediska bezpečnosti jakožto OOPP nebo bylo uvedeno v interních předpisech které zaměstnanec podepisuje při nástupu a je s tím předem seznámen ze strany zaměstnavatele…

V opačném případě vzhledem k tomu, že mám problém akceptovat bezdůvodná rozhodnutí „autorit“ a vždy jsem byl svým pánem…
Tak bych tohle automaticky hodnotil jako omezování práv zaměstnance.

Založ vlastní firmu a zaměstnej jen ty s piercingem, ķřiklavým lakem a oblečením jak z kontejneru :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47587
30.6.22 07:25

@cecetka Úplně vidím chlapa, 50+, venku 36 ve stínu, an sedí v kanceláři v tilku, bermudach, na hlavě zbytky vlasů přilepené potem a úřaduje. Nebo v bance. Jaká to chutná představa.
Servírka s vlasy ledabyle pohozený mi až v talíři, s okovaným obličejem a černými nehty by mi vzala chuť.
Beru to jak to je. Zdravotníci taky musí nějak chodit, učitele jakbysmet, na dílnu si musíš brát na vlasy síťku a někde nesmíš mít třeba ani náušnice. Tak co. On to ten zaměstnavatel z nějakého důvodu dělá. A ne proto, aby tě buzeroval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9024
30.6.22 07:41

Musím se přiznat, že se mi poněkud hnusi, když mi jídlo nebo pití podává tetovaná ruka. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2305
30.6.22 07:51
@Alriga píše:
Musím se přiznat, že se mi poněkud hnusi, když mi jídlo nebo pití podává tetovaná ruka. :nevim:

Mě zas nevadí tetování, ale vyloženě se mi dělá blbě z dlouhejch umělejch nehtů… si vždycky představím, co se asi líhne na té druhé straně, a jestli tu věc náhodou nesmočila v mé polívce :zed: brrr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
30.6.22 07:57

V práci nesmíme mít výrazný makeup, dlouhé nehty, barevné vlasy ( modrá, zelená…) piercing, tetování. Ale všechno záleží ;) třeba to tetování kolegyně má, ale je jemne, piercing ( tečka v nose ) taky v pohodě. Výrazný makeup, zelený vlasy ani dlouhý nehty tam nemame nikdo :mrgreen: nikdy si nikdo nestezoval :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5501
30.6.22 07:57

@Pruhovaný_mýval mě vadí když kuchaře, servirku, doktora, sestru, atd., vidím kouřit a pak na mě šahají nebo připravují jídlo. Pokud na sobě mají čisté oblečení( čisté ruce) je mi jedno co mají na sobě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat