Může zaměstnavatel vyžadovat gynekologickou prohlídku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 17:17
Může zaměstnavatel vyžadovat gynekologickou prohlídku?

Ahoj holky,
budu nastupovat do nové práce a dnes mě zaměstnavatel celkem zaskočil tím, že kromě vstupní prohlídky od závodního lékaře ode mě chce i gynekologickou prohlídku pro potvrzení, že nejsem těhotná. Jedná se o kancelářskou práci. Podotýkám, že těhotná nejsem, ale tento požadavek mě celkem překvapil, nikdy toto po mě zaměstnavatel nechtěl. Je to běžné a má na to právo?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Martassek
Kecalka 212 příspěvků 13.02.17 17:22

To je absolutne neslychane. 8o Zamestnavatel tim porusuje zakon, nahlasila bych ho… :cert:

Judithkaj
Nováček 13.02.17 17:22

Myslím, že rozhodně nemá.

hani28
Ukecaná baba ;) 1158 příspěvků 13.02.17 17:25

Podle mne na to pravo nema. A teoreticky ani nemuze nezamestnat kvuli tehotenstvi. Jasne, praxe je jina, tehotnou by nechtel zamestnat asi nikdo, ale v pripade ze si vyzada takove potvrzeni, a dejme tomu tehotna budes, a on te nezamestna na zaklade toho potvrzeni, tak to je snad protipravni…

eumedon
Extra třída :D 13629 příspěvků 13.02.17 17:25
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
budu nastupovat do nové práce a dnes mě zaměstnavatel celkem zaskočil tím, že kromě vstupní prohlídky od závodního lékaře ode mě chce i gynekologickou prohlídku pro potvrzení, že nejsem těhotná. Jedná se o kancelářskou práci. Podotýkám, že těhotná nejsem, ale tento požadavek mě celkem překvapil, nikdy toto po mě zaměstnavatel nechtěl. Je to běžné a má na to právo?

Může, pokud jde o uchazečku na pozici zakázanou ze zdravotních důvodů těhotným ženám. Jinak ne. Kancelářská práce zdraví plodu nepoškozuje, takže ne.

Příspěvek upraven 13.02.17 v 17:26

majinka81
Ukecaná baba ;) 2256 příspěvků 13.02.17 17:25

Muze ja ji do zamestani taky musela mit. On se kryje ze nejsi nemocna a hlavne tehotna :D Tak to bylo vysvetleno me :D

makarka
Kecalka 395 příspěvků 13.02.17 17:27

Po mne chteli totez. A jeste od jejich gynekologa…alespon to jsem odmitla a vysetreni jsem donesla od sveho. Pravo na to podle mne nemaji..

Uživatel je onlineBurj Chalifa
Nadpozemská drbna 29029 příspěvků 13.02.17 17:29

A co navíc, ráno těhotná nejsi, máš na to papír a druhý den to už třeba neplatí. :lol:

Tichošlápek
Extra třída :D 10476 příspěvků 13.02.17 17:29

@majinka81 těhotenství není důvod k nezaměstnaní. U kancelářské práce byl takovou prohlídku odmítla a zaměstnavatele nahlásila

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 17:29
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
budu nastupovat do nové práce a dnes mě zaměstnavatel celkem zaskočil tím, že kromě vstupní prohlídky od závodního lékaře ode mě chce i gynekologickou prohlídku pro potvrzení, že nejsem těhotná. Jedná se o kancelářskou práci. Podotýkám, že těhotná nejsem, ale tento požadavek mě celkem překvapil, nikdy toto po mě zaměstnavatel nechtěl. Je to běžné a má na to právo?

Pro kancelářskou práci toto chtít vědět nesmí. A ne, není to běžné.

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 17:30
@Burj Chalifa píše:
A co navíc, ráno těhotná nejsi, máš na to papír a druhý den to už třeba neplatí. :lol:

jojo, je to velmi rychle se měnící stav, když na věc přijde :mrgreen: :mrgreen:

Jindřiš
Extra třída :D 10454 příspěvků 13.02.17 17:30

Lekar smi pouze napsat prace schopna nebo neschopna, nemuze psat konkretni diagnozu a ani tehotenstvi, takhle mi to bylo receno lekarem.

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2251 příspěvků 13.02.17 17:31

Je to kancelářská práce, administrativa, nic nevhodného pro těhotné. Jde mi o to, že se už dlouhou dobu o těhotenství s manželem snažíme, ale zatím se nedaří a moje lékařka pochopitelně ví, že se snažíme, tak je blbé po ní takového potvrzení chtít. Na druhou stranu se může těhotenství zadařit až třeba za dva roky a přece nebudu celou dobu sedět doma na zadku a nepracovat :/ Ale když řeknu zaměstnavateli, že na toto potvrzení nemá nárok, tak si zřejmě bude myslet, že těhotná jsem :(

milwinka
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 13 inzerátů 13.02.17 17:31

Po mně taky chtěli vstupní gynekologickou prohlídku. Dali mi vybrat -buď k jejich závodnímu gynekologovi nebo jsem mohla ke svému. Šla jsem ke svému. Taky mě to zaskočilo že to vyžadovali, ale víc jsem to neřešila

eumedon
Extra třída :D 13629 příspěvků 13.02.17 17:31
@majinka81 píše:
Muze ja ji do zamestani taky musela mit. On se kryje ze nejsi nemocna a hlavne tehotna :D Tak to bylo vysvetleno me :D

Pokud jsi se hlásila na profesi, jako hutnice v těžkém hutnictví, hornice, ražička tunelů, do zaměstnání spojeného s přepravou břemen pomocí manipulace s jednoduchými bezmotorovými prostředky, zaměstnání, u kterých bys vyvíjela tlak na břicho apod., kde bys byla vystavena působení škodlivých látek či enormně fyzicky namáhavé práci (zdvihání těžkých břemen, např. litinové odlitky ve slévárně), tak je to v pořádku. Pokud bys měla být kancelářskou krysou, tak ne.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >