Může/nemůže to být borelióza?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pajulineneska
Kecalka 291 příspěvků 05.06.19 14:15
Může/nemůže to být borelióza?

Ahoj chtěla bych se optat. Před cca 10 dny jsem měla klíště včera se mě kolem toho začal dělat flek a zvětšuje se. Svědí. Přikládám foto jen v reálu ten flek okolo je červenější. Už 3 dny pociťují únavu tak nevim jestli to je z toho. Děkuji

Reakce:
J.O.V
Kecalka 377 příspěvků 05.06.19 14:17
@pajulineneska píše:
Ahoj chtěla bych se optat. Před cca 10 dny jsem měla klíště včera se mě kolem toho začal dělat flek a zvětšuje se. Svědí. Přikládám foto jen v reálu ten flek okolo je červenější. Už 3 dny pociťují únavu tak nevim jestli to je z toho. Děkuji

Utíkej k lékaři.

Jencus
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 05.06.19 14:19

@pajulineneska
K doktorovi, vypadá to na erytema anulare při borelce, ale může to být jen místní reakce. Určitě prelecit včas.

pajulineneska
Kecalka 291 příspěvků 05.06.19 14:30

@Jencus zítra tam pujdu. Dnes tam není. Začínám mít strach. Před rokem jsem prodělala erythemu nodusum.

sediza
Ukecaná baba ;) 2453 příspěvků 05.06.19 15:12

Urcite bych si dala antibiotika a za pet tydnu krevni testy, jestli ATB byla dostačující.

Ou
Echt Kelišová 7828 příspěvků 05.06.19 16:40

Bohužel může - zašla bych si k lékaři pro ATB.

Ou
Echt Kelišová 7828 příspěvků 05.06.19 16:42
@pajulineneska píše:
@Jencus zítra tam pujdu. Dnes tam není. Začínám mít strach. Před rokem jsem prodělala erythemu nodusum.

Zítra je v pohodě - to už takovej rozdíl není. Primární je chytit to v té první fázi - to je teď, den, dva nehraje velkou roli.

V lékárně si k tomu rovnou pak vemzi hylak a nebo jiná probiotika, která jsou odolná vůči ATB - zeptej se lékárnice.

murra
Kecalka 406 příspěvků 19 inzerátů 05.06.19 17:00

Řekla bych, že to borelioza neni. Flek z boreliozy je uprostřed světlejší a nesvědí. Strach mít nemusíte. Pokud by to borelioza přece jen byla, tak v této ranné fázi na ni zabírá léčba antibiotiky

Janli
Echt Kelišová 8917 příspěvků 05.06.19 21:32

To je obyčejná alergická reakce na klíště. Nechápu, proč jsou z toho všichni hned tak vyplesklý. Jestli máš takovou hrůzu z boreliózy, tak si zajdi k lekaři a nech si udělat testy. Hlavně neber antibiotika preventivně a naslepo, protože na boreliózu jsou to fest driáky s pokud ji nemáš, tak si jen zaděláš na pěkný problémy. Takový antibiotika se opravdu naslepo neberou! Takovou a horší reakci mám na každý klíště. Borelióza vypadá jinak.

Ou
Echt Kelišová 7828 příspěvků 06.06.19 00:20
@Janli píše:
To je obyčejná alergická reakce na klíště. Nechápu, proč jsou z toho všichni hned tak vyplesklý. Jestli máš takovou hrůzu z boreliózy, tak si zajdi k lekaři a nech si udělat testy. Hlavně neber antibiotika preventivně a naslepo, protože na boreliózu jsou to fest driáky s pokud ji nemáš, tak si jen zaděláš na pěkný problémy. Takový antibiotika se opravdu naslepo neberou! Takovou a horší reakci mám na každý klíště. Borelióza vypadá jinak.

po pár dnech nejsou testy na boreliozu průkazné. Alergikcá reakce nepřichází po několika dnech a není spojena se zvýšenou únavou a nebo pocitem jako při nachlazení.

REakce na infekci boreliemi jsou navíc často dost vágní a nebo individuální - proto se často identifikuje až pozdě, kdy škodí výrazně víc.

Bohužel zakladatelka spíš nakažená je, než není a je výrazně zodpovědnější zajít si k lékaři.

Janli
Echt Kelišová 8917 příspěvků 06.06.19 00:51

@Ou nesouhlasím. Tyhle reakce jsou mi víc než důvěrně známé a nikdy jsem boreliózu neměla. Testována jsem byla několikrát. Zvýšená únava je nejspíš kvůli vedrům, to má teď kde kdo. Skvrna je typická pro alergickou reakci nikoliv pro boreliozu.

nestarejtese
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 07.06.19 12:10

@Janli tak ja jsem neměla ani klíště ani flek a boreliozu jsem měla

elnido
Kecalka 287 příspěvků 07.06.19 12:43

Mela jsem podobny flek po pichnuti komarem, unava, bolest zad, byla to borelioza. Sla bych k lekari jeste dnes, pred vikendem…

Váš příspěvek
Reklama