Můžeš, nemůžeš - když jsi těhotná...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Wanheda
Kecalka 121 příspěvků 16.08.19 13:12
Můžeš, nemůžeš .. jsi těhotná

Hezký den dámy. :kytka:
Od doby co jsem zjistila, že jsem těhotná jsem si začala pročítat články o těhotenství. Co se může a nesmí, čemu se vyvarovat apod. :think:
Něco jsem teda začala omezovat, něco vyloženě přestala dělat, vyměnila za zdravější verzi aj.
A chtěla bych se zeptat Vás, zda je něco čemu se opravdu vyvarovat? Ať už ohledně potravin nebo třeba aktivit. Nějaká ta jak se říká babská ráda. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
P4ja
Extra třída :D 11011 příspěvků 16.08.19 13:14

Projeď net a je toho kopec. Netřeba přidávat další a další. Odborný názor ti řekne lékař, dle tvého konkrétního stavu. Jinak vše ve škále od můžeš všechno, po nesmíš nic :)

Šmoulice
Kelišová 7429 příspěvků 16.08.19 13:15
@Wanheda píše:
Hezký den dámy. :kytka:
Od doby co jsem zjistila, že jsem těhotná jsem si začala pročítat články o těhotenství. Co se může a nesmí, čemu se vyvarovat apod. :think:
Něco jsem teda začala omezovat, něco vyloženě přestala dělat, vyměnila za zdravější verzi aj.
A chtěla bych se zeptat Vás, zda je něco čemu se opravdu vyvarovat? Ať už ohledně potravin nebo třeba aktivit. Nějaká ta jak se říká babská ráda. :)

Vyvaruj se čtení tady těchto nesmyslů a kravin.
Použij selský rozum a máš to vyřešené. :kytka: :kytka:

dog.s
Kecalka 137 příspěvků 16.08.19 13:19

Používám zdravý rozum, nic nečtu. Pokud jsem do teď nesportovala, nebudu začínat v těhotenství s více námahovou aktivitou. Samozřejmě alkohol a drogy - to asi nemusím jmenovat. Omezila jsem kafe (stejně ho moc nepiju ani normálně) a jinak tak citim co asi za pohyb není v těhotenství vhodny, tak to nedělám. Jím tak nějak všechno co dřív a miminku se daří. Normální aktivitu jako dřív, akorát když cítím, že je to moc jdu si odpočinout.

Pajka89
Závislačka 2602 příspěvků 16.08.19 13:20
@Šmoulice píše:
Vyvaruj se čtení tady těchto nesmyslů a kravin.
Použij selský rozum a máš to vyřešené. :kytka: :kytka:

Haha, presne :D Zakladatelko, neni v tehotenstvi moc dobry kouřit, pit tvrdej alkohol a brat drogy. U vseho ostatniho pouzij svoji hlavu. A delej vsechno, na co se citis…

Uživatel je onlineNikky121
Kecalka 306 příspěvků 16.08.19 13:25

@Wanheda Hlavně nepiju alkohol, nekouřím (to sem ani před těhu) a nezvedám těžký věci, ve zbytku sem se zařizovala dle doporučení lékaře. Hlavně si do toho co můžu/nemůžu nenechá kecat od ostatních (krom lékaře). Třeba věta máš jíst za dva a zdravě - z toho fakt nemůžu prvních několik měsíců to byl spíše boj o přežití :mrgreen:

Wanheda
Kecalka 121 příspěvků 16.08.19 13:28
Jinak ..

Už před otěhotněním jsem věděla ty „základní“ věci co se nesmí - cigarety, alkohol, drogy, kofein. A psala jsem, že jsem si začala pročítat články. Tudíž vím co je psané na internetu. Já se ale ptám na Vaši zkušenost, zkušenost kamarádek, ptám se na osobní radu.

P4ja
Extra třída :D 11011 příspěvků 16.08.19 13:32
@Wanheda píše:
Už před otěhotněním jsem věděla ty „základní“ věci co se nesmí - cigarety, alkohol, drogy, kofein. A psala jsem, že jsem si začala pročítat články. Tudíž vím co je psané na internetu. Já se ale ptám na Vaši zkušenost, zkušenost kamarádek, ptám se na osobní radu.

Tak to zavři, přestaň číst a řiď se svým tělem. To pomohlo mě. Nějaké rady od kamarádek, známých atd. jsem neřešila.

Kecalka 306 příspěvků 16.08.19 13:32

@Wanheda Hlavně nenechat si do toho kecat od ostatních, mně takhle pořád říkali, jak mám malý bříško a jak vůbec nenabírám, že mimi bude nemocný …. Ono to pak akorát nervuje a to potom nedělá dobře :hug:

sediza
Závislačka 2793 příspěvků 16.08.19 13:40

Nebarvim si vlasy, nelakuju nehty, nepoužívám sajrajty na čištění grilu apod. v 1. trimestru všechno. A po celou dobu tehotenstvi nepiju vubec alkohol a nekourila bych, kdybych byla kuřák.

Kecalka 306 příspěvků 16.08.19 13:45

@sediza to já sem si teda vlasy barvila, ale předtím sem si udělala ten test na pokožce

pikola
Generální žvanilka 21974 příspěvků 16.08.19 14:09

Ja nejim syrové maso, syrová vejce (i když občas máme špagety Carbonara), nejim mořské plody v restauraci které nemůžu věřit. Netaham těžké věci. To je asi tak všechno. Jím hermelín, kafe piju jedno denně. Jím na co mám chuť, ale teď nějak skoro na nic :mrgreen: jo a co se trochu bojím kupované majonézove saláty. A manžel čistí kočkám záchod

skorotehotna
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 16.08.19 14:14

Za mě se osvědčilo nečíst články na netu, co nesmim a řídím se podle sebe. Doktor mi řekl ze nemám jist syrové maso a vejce, nemám jist olisnive sýry a zbytek podle selského rozumu, tak se tím řídím.

Kajka9
Kelišová 5753 příspěvků 16.08.19 14:23

@Wanheda ono fakt záleží jaké máš těhotenství…
Já nesměla jít ani do bazénu ležet na zádech a hladit si bricho :nevim:
Ale čeho bych se fakt vyzařovala tak vitamín A nebo ne úplně vyzařovala ale určitě omezila, nějaké bylinky, aloevera a když jsou vedra tak různě dresingy v nějakých stancich a maso pořádně udělat…
Jinak aktivity zase záleží jak se cítíš ale třeba brusle a kolo na to bych nešla…
Alkohol atd to si myslím že sem ani psát nemusím každý normální člověk se na ty to různé věci vypadne něco jiného je sklenička piva třeba sem tam atd…

mission84
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 16.08.19 15:09

Jim všechno. Dokonce včera proběhlo sushi. Původně sem byla přesvědčena, že si toho syrovyho lososa nedám, ale chuť byla ohromná. Zkratka sem podlehla, ale byl opravdu čerstvý. Vlasy sem si byla nechat nabarvit taky včera. Takže za sebe nic neres a užívej.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama