Muzi na vysokych pozicich - byvaji nekdy s detmi na paragraf?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Verun83
Echt Kelišová 8432 příspěvků 33 inzerátů 05.12.17 20:11
Muzi na vysokych pozicich - byvaji nekdy s detmi na paragraf?

Otazka jasna.

Jsou zde muzi, nebo zeny muzu na vysokych pozicich (reditelske) a byvaji obcas s nemocnymi detmi na paragraf doma?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 20:18

Jestli slušně vydělávající chlap bývá doma s dítětem na OČR?
NO proč ne? Jasně, stojí to hodně peněz, ale pokud nemůže být pořád doma žena, tak asi není jiné řešení. Kromě hlídání babičkou (která, pokud bydlí jinde, si může leda vzít dovolenou) nebo jinou hlídačkou. Což může vyjít podstatně levněji, než být doma na OČR.

V našem případě to chlapa stojí asi 2500 denně a to je fakt hodně peněz. Já mám naštěstí takový typ práce, který můžu dělat doma při OČR a navíc při OČR dostanu víc peněz než když jsme v práci, takže u nás je volba jasná.

jenny.fields
Generální žvanilka 24353 příspěvků 05.12.17 20:19

Předpokládám, že si spíš vezmou homeoffice.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 20:19

Náš ředitel měl paragraf už několikrát (dvě děti) a šéf pobočky byl s druhým dítětem na rodičáku. Ošetřovačku mívá také. Já jsem taky na vyšší pozici ve firmě a je to pro mě jednodušší být s dítětem doma, protože mám volnou pracovní dobu a větší podíl pracovní doby mám i tak homeoffice, to využávám hlavně při doléčování nebo takové ty rychlovirozy. Paradoxně méně nahraditelná jsem byla jako pracovník přímé péče.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1189 příspěvků 05.12.17 20:20

Berou si homeoffice, alespon u nas to tak je :)

Knihomyš
Extra třída :D 10506 příspěvků 05.12.17 20:22

Vyloženě na paragraf asi moc ne, kvůli tomu se jim nevyplatí jet k doktorovi a řešit papíry :) Ale když je nouze, tak pohlídají s tím, že mají „homeoffice“. Je teda potřeba počítat s tím, že dítě hlídají asi trochu okrajově, protože jim furt někdo volá a řeší práci aspoň telefonicky.
Tolik zkušenost z mé práce.

Hermina.p
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 37 inzerátů 05.12.17 20:24
@BlaZenkaB píše:
Berou si homeoffice, alespon u nas to tak je :)

U nás taky. OČR by mi u ředitele připadala divná :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.17 20:25
@Anonymní píše:
Náš ředitel měl paragraf už několikrát (dvě děti) a šéf pobočky byl s druhým dítětem na rodičáku. Ošetřovačku mívá také. Já jsem taky na vyšší pozici ve firmě a je to pro mě jednodušší být s dítětem doma, protože mám volnou pracovní dobu a větší podíl pracovní doby mám i tak homeoffice, to využávám hlavně při doléčování nebo takové ty rychlovirozy. Paradoxně méně nahraditelná jsem byla jako pracovník přímé péče.

Jsem asi ve stejném oboru na tom podobně

Svistice
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 2 inzeráty 05.12.17 20:37

Paragraf si spíš nevezmou. Stejně tak nemocenskou. Pokud můžou (jako že nemoc dítěte nepřipadne na nějaký důležitý meeting či služební cestu), tak jsou prostě na home officu. Protože tu agendu, kterou musí udělat, za ně stejně nikdo jiný nevyřídí a ani na ně nepočká. nemůžou si dovolit nebýt týden neplánovaně na mailu nebo nezvedat a neřešit telefony. Takže paragraf (ve smyslu omluvenky do práce za minimum peněz) pro ně zcela postrádá smysl. A to nemusí být ani vysocí manažeři, ale jakákoliv úzce specializovaná pozice ve firmě, kde není backup.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 05.12.17 20:50

Zažila jsem to, ale je fakt že je to nadnárodní korporát. Celkově je tam to pracovní klima a vztahy jiné - větší část zaměstnanců jsou cizinci.

cell
Echt Kelišová 7994 příspěvků 1 inzerát 05.12.17 20:57

Manžel je jeden z hlavních lékařů nejmenované pražské fakultní nemocnice. A na OČR už byl :potlesk:

LKL
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 05.12.17 21:16

Ano ve smyslu starat se o nemocne dite, ne ve smyslu reseni tech papiru

zuzan
Ukecaná baba ;) 2410 příspěvků 05.12.17 21:23

Můj muž na ředitelské pozici by nehlídali nemocné dítě nikdy. Řekne mi ať nechodím do práce když nemůžu hlídat nemocné dítě. Zatím jsem řešila dovolenými a babičkami.

Šarlota4
Echt Kelišová 9522 příspěvků 05.12.17 21:25

Ne vezme si homouše a je doma. Ale stalo se to jednou, kdyz to fakt jinak neslo. Jinak se nam to nevyplati.

Wani
Závislačka 2894 příspěvků 05.12.17 21:29
@Šarlota4 píše:
Ne vezme sihomouše a je doma. Ale stalo se to jednou, kdyz to fakt jinak neslo. Jinak se nam to nevyplati.
:mrgreen:
Můj muž taky bere home-office (případně já).
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama