Můžou být tyto potíže z antikoncepce?

14.8.10 00:14

Můžou být tyto potíže z antikoncepce?

Dobrý večer,
ráda bych se s vámi poradila, zda někdo zažil něco podobného.
Před těhotenstvím a porodem jsem brala bezmála 10 let antikoncepci - Diane 35, Logest, Yadine. Všechno bylo v pořádku, ničeho špatného jsem si nevšimla.
Po porodu jsem při kojení brala Cerazette, ta byla naprd, špinění v průběhu cyklu, ale to je normální a upozorňuje se na to. Přešla jsem po skončení kojení na Yadine - před skoro dvěma lety - a po pár měsících užívání se okolo 9. dne cyklu (při braní deváté či desáté) tablety dostavilo špinění a bolest břicha jako při MS. Doktor mi tedy změnil antiko na Jeanine a v té chvíli mám pocit, že to začalo…
Po cca týdnu jsem si všimla, že mi šíleně padají vlasy, je jich plná podlaha a vana. Začala jsem být smrtelně unavená, bez nálady, bez chuti do života. Přidaly se bolesti hlavy a zhoršilo vidění. Mám trvalý pocit závratí a vnitřního třesu, každou vteřinou dne si uvědomuji, jak mi je mizerně. V noci se potím a i přes den mívám návaly pocení a jakoby mrazení hlavy.
Toto trvá již třetí měsíc, zhruba s týdenní menší úlevou.
Byla jsem u doktora, krevní obraz mám zcela v normě (snad kromě cholesterolu a triglyceridů, což prý bývá při antikoncepci běžné). Absolvovala jsem vyšetření u neurologa, protože mě začala bolet ruka a mravenčit v končetinách. Tam všechno v pořádku a doporučil nasadit antidepresiva. Já se tedy ptám - zažil někdo z vás něco podobného při braní antikoncepce? Takový náhlý obrat ze zcela zdravého (možná mírně labilního) člověka v člověka skoro nad hrobem? s depresemi a nesnášenlivostí všeho? s životem na h.vno? Děkuji za odpovědi. Pozn. Ke gynekologovi jsem objednaná příští týden, ale nedělám si iluze o tom, jak vážně a hlavně pravdivě se zaznamenávají negativní účinky antikoncepce. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1402
14.8.10 00:38

zdravím tě, řekla bych že je to rozhodně antikoncepcí..já měla to samé po jiné-už nevím název. pak dr nasadil Jeanine a byl klid, každé z nás sedne něco jiného, být tebou tak jí přestanu brát hned, než se zbytečně trápit. přeji brzké zlepšení :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13657
14.8.10 00:47

Já ji brala- a byla skvělá,teď ještě kojím,tak mám Azaliu- to je hnus(však to všechny znáte :pocitac: )
Ale jako kdybych měla takovéto problémy,tak atk okamžitě!!!!vysadím- řekla bych,že je to z toho- zaráží mě,že hned píšou ta depresiva- to je hnus,snad ještě větší- prostě bych si dala od akt buď úplně klid nebo bych zkusila jinou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
14.8.10 00:52

Patřím k (asi několika málo) lidem, kteří antikoncepci nesnesou.
Po KAŽDÉ jsem měla nějaké příznaky. Psychika se k tomu teda nepočítala.

Víš.. já bych řekla, že to celé - a to co se řeší antidepresivy - není jen antikoncepcí, jak to popisuješ, to už vypadá prostě na depresi - ale ta někdy přichází (a často bohužel na mateřské) prostě „tak“.

No nebudu to tady rozpitvávat, ale měla jsem kolem dvou a půl roku své dcery pocit, že mi hrábne, ono to bylo tedy způsobeno problémy mých příbuzných, které jsem si nepřipouštěla, ale vevnitř hlodaly a bolely a potlačovala jsem to, že se za ně trápím.
Neříkám, že u tebe je stejný stimul.

Ale já to dopracovala tak, že jsem asitak čtyři dni jenom čuměla do dřezu (nevím proč do dřezu) a jen brečela. To tam se mnou teda musela být máma, protože já nebyla schopna NIČEHO. K tomu v noci bušení srdce, pocit dušení, stavy uplně panickýho smutku… (měla jsem pocit že mě NIC nerozveselí, nic, a že nevim co s tim a nikdy to nepřestane).

A pak jsem si jednoho dne řekla „ták a už toho bylo akorát dost“ - zatáhla jsem za záchrannou brzdu…
Něco se ve mně vzepřelo a řekla jsem si „tak kurnik já jsem já, ostatní ať se třeba pos… ale tohleto za ně nevybojuju, teď kopu sama za sebe!“
a bylo to.

Postavila jsem se TĚM problémům. Jenže u každého to tak nejde, každý jsme jinak nastavený - u někoho to musí řešit ty prášky…
mně se to už nikdy nevrátilo.
Ale ten pocit vnitřní síly, kterou jsem v sobě vyvolala, mi vždycky dodá znova strašnou kuráž.
Možná, že to u tebe vyvolala antikoncepce… Jenom jak mi to popisuješ tak jsem si na to celé vzpomněla.

jinak z antikoncepce já jsem měla:
bolesti břicha, špinění, z jiné zase návaly nezvladatelné chuti k jídlu (paradoxně jsem při tom nepřibrala ani deko), z jiné mi zase padaly vlasy a tak dááále, nehledě na to - máme v rodině cévní problémy a mrtvice.
a na to se to jíst nemá.

a tim šlus… já to neberu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
14.8.10 00:58

Ještě abych to doplnila.
Antikoncepci jsem zkoušela daleko předtím, než se odehrálo to, co jsem popsala.

A vždy jsem každou brala jen jediný měsíc protože ty příznaky pro mě byly nesnesitelný.

A ty psychický stavy později byly způsobený: potlačovanými problémy, pocitem bezmoci vůči věcem, které nemohu změnit a které mě trápí (bylo to prostě něco v rodině… sorry nemůžu psát detaily), a neméně se na tom zasloužil pobyt doma na mateřské. Musim bohužel otevřeně říct, že mojí psychice to nesvědčilo.

Svoje dítě miluju opravdu nade vše, ale pobyt doma - mezi těma stěnama, mě ničil. Opravdu ničil. Jako požehnání pak přišel nástup do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
14.8.10 01:06

MadGirlNancy (sorry mam dneska asi rozkecáno) - třeba ti opravdu antikoncepce po porodu rozhodila hormony (po porodu je v těle leccos jinak! jinak reaguje na různý věci včetně třeba i pitomých potravin) a to ti rozháralo psychiku a mně to třeba připomíná psychosomatické onemocnění…
Tělo najednou poslouchá mozek a chová se jako nemocné.
ale tohle jsou opravdu problémy těžkého kalibru…

Víš, třeba radím blbě, ale já bych poradila porochnit se v sobě. pokud nejde sáhnout si rovnou na své „dno“ aneb na duševní morek kostí, tak rozkrývat si postupně, jestli tě něco netrápí.
A třeba se k něčemu dopracuješ.

V každém člověku dřímá síla, jen najít ten pramen hluboko v sobě sama… (vim o čem mluvim)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
14.8.10 08:54

Já myslím, že když přístup doktorů je na dlouho a nejistý, sama bych vysadila okamžitě antiko a přesvědčila se sama, zda je to z toho či jsou to jiné problémy- co jiného by ti také doktor mohl pomoci.. :?: :roll:
Sama jsem to nezažila - jsem proti HA hrozně zaujatá a mám tělísko.
Pokud by obtíže přetrvávaly dále obrátila bych se i na obvodáka s nějakou komplexnější prohlídkou..
Držím palce at se ti brzy uleví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
14.8.10 10:00

Asi to bude „jedno s druhým“. Vyčerpání z těhotenství, péče o mimino a možná i změny v hormonech. Jestli máš podezření na antiko tak ji prostě vysaď a poznáš jestli se to lepší. A pak i úpravy v životosprávě, víc a pravidelně spát, dobře jíst atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
14.8.10 10:22

4r jsem brala jeanine, celou dobu v pohode a pak jsem zacala it silene migreny, jak na gynde tak na neurologii jsme se shodli, ze z HA to nebude, kdyz uz ji beru dlouho a nikdy mi nevadila - a ejhle, pak jsem ji vysadila a byl klid.

Takze to urcite z HA byt muze. Bohuzel, je to svinstvo obalene masivni reklamou, i gyndri ji doporucuji, ale porad to jsou hormony do tela navic a telo se obcas vzbouri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
14.8.10 10:24

Jo a jeste k te psychice, mela jsem neustale silene zachvaty vzteku, takova permanentni pms, na manzelovi mi porad neco vadilo, nenavidela jsem vsechny lidi, treba proto, ze se mi v supermarketu postavili s vozickem do cesty :roll:

Kdysi davno mi jina HA vyvolala nocni uzkosti, skoro kazdou noc jsem se budila s silenou hruzou a nevedela, co se deje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3412
14.8.10 13:27

Vysaď. Raději gumu, než zažívat takový hnusy.
Poslední antikoncepce po porodu (Azalia jak jinak) mi dělala to samé - bolest hlavy, šílená únava, výkyvy tlaku, motání hlavy, šílený pocení, šílený nálady, ztráta sexuálního libida. Dva týdny zobu něco jiného a zdá se to být lepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28756
14.8.10 13:38

Jistého času jsem taktéž užívala HA. Po jedné šílené bolesti hlavy, druhá během 13 ti dnů 8 kg váhový přírůstek, třetí nejen ta hlava, problémy s menzes…Čtvrtá- to už jsem byla spolu s tím vším předchozím rovnou i v depresích jak kráva… Stačila rozbitá žárovka v lampě, já u ní stála a brečela jak želva, že ji nedokážu vyměnit… Dělal mi problém i obyčejný nákup..Návaly horka a tepla, život stál za prd, z normální ženské plné optimismu se během roku a půl užívání těchhle bobulí stala troska hledající pomoc u psychiatra. A víš na co se mně ta psychiatrička zeptala už mezi dveřma? Užíváte HA? Jestli ano,vše máte z ní,já taky patřím mezi ty,které jsou schopny se po měsíci užívání zhompnout na lustru…Okamžitě vysadˇte a vše se srovná. A taky,že jo. Už cca 15 let jsem na Daně ,vše se srovnalo, jsem spokojená baba. M.j. S POSTUPEM VĚKU- už mám v okolí několik známých,které po HA dostaly trombozu.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5160
14.8.10 15:00

JO. Vysadit, změnit a hned!

Když HA sedne,tak je to znát hned během týdne. Já jsem experimentovala s HA teď na jaře, vystřídala jsem 4 druhy a jedna měla horší vedlejší účinky než ta druhá :evil: Pak jsem našla tu správnou, najednou během týdne jsem měla krásnou pleť, hezké vlasy a nehty, váha šla domů, psychika se srovnala, já byla vyrovnaná, optimistická, plná síly a energie, prostě pohoda! Už jsem nedoufala, že najdu!

Věřím, že hormony ovlivňují tělo a mysl mnohem víc, než vůbec tušíme… Přece jen, je to ještě dávnější způsob řízení než CNS a je svým způsobem prostě nadřízený… Hormony nepodceňuji a po porodu už vůbec ne!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
14.8.10 15:29
vulpes píše:
JO. Vysadit, změnit a hned!

Když HA sedne,tak je to znát hned během týdne. Já jsem experimentovala s HA teď na jaře, vystřídala jsem 4 druhy a jedna měla horší vedlejší účinky než ta druhá :evil: Pak jsem našla tu správnou, najednou během týdne jsem měla krásnou pleť, hezké vlasy a nehty, váha šla domů, psychika se srovnala, já byla vyrovnaná, optimistická, plná síly a energie, prostě pohoda! Už jsem nedoufala, že najdu!

Věřím, že hormony ovlivňují tělo a mysl mnohem víc, než vůbec tušíme… Přece jen, je to ještě dávnější způsob řízení než CNS a je svým způsobem prostě nadřízený… Hormony nepodceňuji a po porodu už vůbec ne!

Tak to je přesně to co si myslím a proto HA neberu..( omluva za rejpnutí :wink: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
14.8.10 18:01

Vysadila bych a čekala, co se změní. Rozhodně bych si k antiko nepřibírala další chemikálie v podobě antidepresiv! Jsi dobrá, že jsi to vydržela 3 měsíce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama