Můžou mi vzít dovolenou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ašímanaj
Nováček 6 příspěvků 28.02.19 15:05
Muzou mi vzit dovolenou?

Zdravim maminky. Potrebovala bych pomoci. Je to spis dotaz pro pravnika, ale treba ma nekdo zkusenost. Muze mi zamestnavatel vzit 10 dni dovolene z duvodu malo odpracovanych hodin? Delam v praci kratky dlouhy tyden a v prosinci jsem byla mesic nemocna se zaludkem. Vse jsem mela od prvniho dne radne omluvene lekarem. Po mesici jsem z neschopenky nastoupila do prace a bohuzel po 10 dnech mi onemocnela dcerka. Takze jsem byla vzapeti 8 dni na paragrafu. Tudiz mi zamestnavatel oznamil tuto skutecnost. Ma na to pravo? Co kdyz nekdo marodi delsi dobu? At sam nebo nedej boze s ditetem…to mu seberou vsechno? Ma nekdo zkusenost?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Hanka1
Extra třída :D 14316 příspěvků 28.02.19 15:14

Podle mne na to zamestnavatel zadne pravo nema - pokud mas absenci radne papirove dolozenou neschopenkou a OČR

Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 28.02.19 15:17

Dovolená je daná ve smlouvě, zaměstnavatel nemá právo ji za pochodu měnit a už vůbec ne zkracovat ji kvůli nemocenské. Zkouší to na tebe. Neskutečné normálně.

Litta
Extra třída :D 13529 příspěvků 28.02.19 15:18

Ale ano, krátí se, pokud neschopnost nebyla způsobena pracovním úrazem nebo nemocí z povolání. https://www.novinky.cz/…-nemoci.html

ivašot.
Echt Kelišová 7515 příspěvků 28.02.19 15:19

Dovolená se krátí po 100 dnech na neschopence o 1/12 ročního nároku na dovolenou. Dále pak za každých 21 neodpracovaných dnů o další 1/12.

ivisek85
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 28.02.19 15:41

Přesně tak. Nevím,jak to přesně je, ale vím, že po dlouhodobé nemoci, může zaměstnavatel dovolenou pokrátit.

lorelai947
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 28.02.19 15:48

No, ale tak měsíc není dlouhodobá nemoc, že? Takže to sem asi nemotejte…

ašímanaj
Nováček 6 příspěvků 28.02.19 15:48

@Lalelale

Dekuji. Ja jsem si to myslela. Kazdopadne jak se branit? Jakmile to zacnu resit, vyhazov me nemine. Jak se rika, duvod se vzdycky najde. Leda si najit jinou praci. Diky moc.

Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 28.02.19 15:52
@ašímanaj píše:
@LalelaleDekuji. Ja jsem si to myslela. Kazdopadne jak se branit? Jakmile to zacnu resit, vyhazov me nemine. Jak se rika, duvod se vzdycky najde. Leda si najit jinou praci. Diky moc.

Obávám se, že v tomhle máš pravdu. Zamestnatel se chova jako deb*l a asi najde důvod tě vyhodit. Zároveň někdy stačí jen trochu ukázat, že znáš zákon a svá práva, a on se lekne… Řeknu to takhle, už jen to, že to na tebe zkusil, by pro mě byl podnět k odchodu jinam. Jinak kdybys jo chtěla bojovat, můžeš je za to nahlásit, pokud máš tohle někde písemně, třeba v mailu. Ale dovolenou si sebrat nenech. A vyhadala bych si odstupné, pokud bych tu písemnost měla v ruce…

Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 28.02.19 15:55

@Litta @ivašot. Holky ale tohle se na zakladatelku nevztahuje, ne? Byla nemocna mesic v prosinci a pak osm dni na paragrafu. Co píšete je dlouhodobá neschopnost. Nerada bych zakladatelce radila blbe, tak mě kdyžtak opravte

ašímanaj
Nováček 6 příspěvků 28.02.19 15:59

Diky moc. Ja byla nemocna presne 28 dni. A po 10 dnech navratu mi onemocnela holka. 8 dni. Tak dlouhodoba nemoc to zase nebyla.

ivašot.
Echt Kelišová 7515 příspěvků 28.02.19 16:13
@ašímanaj píše:
Diky moc. Ja byla nemocna presne 28 dni. A po 10 dnech navratu mi onemocnela holka. 8 dni. Tak dlouhodoba nemoc to zase nebyla.

Jinak si před tím nemocná nebyla?
Jakou formou ti to zaměstnavatel oznámil, nárok na dovolenou a zbývající dny dovolené bys měla mít uvedeny na výplatní pásce? Máš uzavřenou smlouvu na dobu neurčitou?

Alkata
Zasloužilá kecalka 744 příspěvků 28.02.19 16:36

Výpověď a podnět na úřad práce. Pac a pusu. Dělat pod takovým smejdem leda za trest.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1374 příspěvků 28.02.19 16:48

Mě by zajímalo, jak to jako udělá. To ti jako napíše, žes jí čerpala nebo jak si to jako odůvodní.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65584 příspěvků 28.02.19 19:25
@Šáruší píše:
Mě by zajímalo, jak to jako udělá. To ti jako napíše, žes jí čerpala nebo jak si to jako odůvodní.

Jo, to by me taky zajimalo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama