Můžou mít dvě děti v rodině stejná jména?

  • Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16274
14.12.11 12:50

Můžou mít dvě děti v rodině stejná jména?

Čistě teoretická otázka, přemýšlím nad blbostmi :lol:
Asi těžko někdo pojmenuje dvě své děti naprosto stejně. ALE, co když mám dítě, říkejme mu Adam, rozvedu se se svým manželem, který následně o dítě nejeví žádný zájem. Najdu si chlapa, který má ve své péči syna, též Adama. Jsme spolu šťastní, je svatba a vzhledem k tomu, že bývalý neplatí alíky a nestará se, nabídne současný partner, že dá příjmení i mému dítěti. Je tohle čistě teoreticky vůbec možné? :lol:

Neměním partnery, jen mě k tomu přivedl vtip, kdy reportér je u Eržiky doma a diví se, že všech deset dětí se jmenuje Dežo. Ptá se, jak na ně volá, když potřebuje nějakého konkrétního a ona odpoví, že přeci příjmením :mrgreen:

Což mě přivádí na otázku číslo dvě..je možné mít dvě děti s dvěma různými otci (takže různá příjmení) ale křestní jméno stejné? :think:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5230
14.12.11 12:53

:lol: :lol: :lol: řekla bych, že to možné je :think: , ale nejlíp by asi odpověděl někdo, kdo pracuje na matrice.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11692
14.12.11 12:54

§ 62 odst. 1 zákona o matrikách
Do matriční knihy nelze zapsat jména zkomolená, zdrobnělá
a domácká. Fyzické osobě mužského pohlaví nelze zapsat jméno ženské a naopak. Matriční úřad dále nezapíše jméno, pokud je mu
známo, že toto jméno užívá žijící sourozenec, mají-li sourozenci
společné rodiče. Vzniknou-li pochybnosti o správné pravopisnépodobě jména, je žadatel povinen předložit doklad vydaný
znalcem.6

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4118
14.12.11 12:54

Mám známou, která má z prvního manželství dceru Moniku. Její současný manžel má ve své péčí dceru Moniku z předchozího manželství. Holky jsou stejně staré, na základce chodily do stejné třídy :mrgreen:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1626
14.12.11 12:54

Kamarádka Bára Be..... má sestru (stejný „postup“ jaký jsi popisovala) Báru Be…, takže možné to bude :think:
Mě zase zajímalo, jak by se tvářili na matrice, kdybych k dceři Dominice chtěla syna Dominika :mrgreen: Jako nedala bych to, ale zajímá mě to.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16274
14.12.11 12:55

Mag, takže chápu to dobře, že pokud mají sourozenci jednoho rodiče jiného, tak to možné je? No to je tedy mazec :mrgreen:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3894
14.12.11 12:56

Ahoj, je to možné. Známý má takhle jednoho Vašíka s první ženou a druhého Vašíka s druhou ženou :D . Je to sice divný, ale asi si potřeboval spravit ego, když se oba synové jmenují po něm.

V případě, že by nový partner tvoje první dítě adoptoval se vším všudy - tj. že by byl zapsán v rodném listu, to pak nevím jestli je to možný.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16274
14.12.11 12:56
eVerča píše:
Mě zase zajímalo, jak by se tvářili na matrice, kdybych k dceři Dominice chtěla syna Dominika :mrgreen: Jako nedala bych to, ale zajímá mě to.

Spolužačka Petra měla bráchu Petra :lol: Byla z toho častokrát naštvaná :lol:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11692
14.12.11 12:56
eVerča píše:
Kamarádka Bára Be..... má sestru (stejný „postup“ jaký jsi popisovala) Báru Be…, takže možné to bude :think:
Mě zase zajímalo, jak by se tvářili na matrice, kdybych k dceři Dominice chtěla syna Dominika :mrgreen: Jako nedala bych to, ale zajímá mě to.

Bude jim to úplně fuk :mrgreen:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11692
14.12.11 12:58
Kakika píše:
Mag, takže chápu to dobře, že pokud mají sourozenci jednoho rodiče jiného, tak to možné je? No to je tedy mazec :mrgreen:

Jo, možný to je, ale jak píše Dafné, pokud by nový manžel dítě osvojil, tak je to otec se vším všudy a pak by to nešlo.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18224
14.12.11 12:59

Takhle to možné asi bude. Spíš bych řekla, že matka nemuže mít dvě vlastní děti se stejným jménem (leda by jedno zemřelo a pak se narodilo další, které by pojmenovala stejně)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23860
14.12.11 13:00
eVerča píše:
Kamarádka Bára Be..... má sestru (stejný „postup“ jaký jsi popisovala) Báru Be…, takže možné to bude :think:
Mě zase zajímalo, jak by se tvářili na matrice, kdybych k dceři Dominice chtěla syna Dominika :mrgreen: Jako nedala bych to, ale zajímá mě to.

To by se asi tvářili normálně, zákonu to neodporuje. Mám známé, co maj Petra a Petru :mrgreen:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16274
14.12.11 13:01
mag píše:
Kakika píše:
Mag, takže chápu to dobře, že pokud mají sourozenci jednoho rodiče jiného, tak to možné je? No to je tedy mazec :mrgreen:
Jo, možný to je, ale jak píše Dafné, pokud by nový manžel dítě osvojil, tak je to otec se vším všudy a pak by to nešlo.

Takže když už by byli oba Adamové na světě, tak by toho mého Adama nemohl partner osvojit se vším všudy jen kvůli druhému Adamovi? Tak to by se asi „bráchové“ neměli rádi :lol:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17628
14.12.11 13:01

jo taky už mě napadlo, jestli člověk může pojmenovat dvojčátka třeba Katka a Katka :mrgreen:
takže nemůže…hm

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6051
14.12.11 13:01

mohou - znám případ kdy se nevlastní bráchové jmenují Jiří…otec stejný, matky různé ;)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat