Můžou špatná homeopatika zhoršit problém?

Napsat příspěvek
8.5.17 10:51

@slavuska1 tak to jsem ráda, určitě je dober. Víš, ono nemá moc cenu se dohadovat s někým, kdo prostě nechce svůj názor změnit, i kdyby bylo tisíc studií o homepřípravcích, prostě to lidi neuznají, dokud si právě oni sami vše potřebné nevyzkouší - viz můj kolega. Mě akorát vždy přijde k smíchu, když některé maminky tvrdí, že homeo nikdy, neb to je placebo, ale přitom dětem dávají homeo čípky po očkování nebo růstu zubů a homeo sirupy při nachlazení a kašli, na podporu kojení velmi často berou Ricinus na doporučení laktační poradkyně, a světe div se, ono to vše funguje. Noooo prostě - zkušenost je nepřenosná a každý si musí zkusit sám, aby potřebné pochopil. :mavam: :mavam: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
8.5.17 12:13
@Jedna babička píše:
@slavuska1 tak to jsem ráda, určitě je dober. Víš, ono nemá moc cenu se dohadovat s někým, kdo prostě nechce svůj názor změnit, i kdyby bylo tisíc studií o homepřípravcích, prostě to lidi neuznají, dokud si právě oni sami vše potřebné nevyzkouší - viz můj kolega. Mě akorát vždy přijde k smíchu, když některé maminky tvrdí, že homeo nikdy, neb to je placebo, ale přitom dětem dávají homeo čípky po očkování nebo růstu zubů a homeo sirupy při nachlazení a kašli, na podporu kojení velmi často berou Ricinus na doporučení laktační poradkyně, a světe div se, ono to vše funguje. Noooo prostě - zkušenost je nepřenosná a každý si musí zkusit sám, aby potřebné pochopil. :mavam: :mavam: :mavam:

jasný no, dík :)

tyjo, a víš co mi ještě došlo? syn má ty svoje homeo na častý krvácení z nosu, poslední cca měsíc mu cca jednou týdně teče krev z nosu, ale nikdy ne nějak výrazně častějc, spíš tak v intervalu 7-10 dní, ve středu mu zase tekla, v pátek jsem na radu pediatry nasadila ferum fosforikum, no a v sobotu se mu na chvilinku spustila krev znova, ale jen malinko, o hodně míň, než normálně, ani ne minutku mu to teklo..tak jako že by to fakt ten problém nejprve vyvolalo, a pak léčilo? asi jo. moje praktická na homeo nevěří, ae pediatrička jo, ta je doporučuje často, prý co na krvácení z nosu dává tohle homeo, nemusela ještě žádný dítě poslat na orl, kde prý nějak „vypalují cévku“, či co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.5.17 12:26

@slavuska1 na každého to učinkuje jinak. Někdo to má tak, že po nasazení homeo se stav zhorší, vyhledá se příčina a pak se stav zlepšuje, někdo to zase takto nezná, a do dvou dnů je bez potíží. Já měla problémy s krvácením nosu asi 2 roky zpátky, každý mě strašil, že mám nádor v mozku, když mě takto z ničeho nic začne téci krev několikrát za den, nejhorší to bylo před klienty v práci. Já nasadila Phosphorus 9CH, první týden se mi krev spouštěla pouze jen v noci, když jsme ležela na břiše, za 14 dnů jsem měla po problémech a ťuk ťuk, od té doby mám svatý pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8377
8.5.17 12:58
@elibro píše:
@MartinaCV ale houby… Je vnímaná jako neuznaná hlavně proto, že za ní nestojí odbornou společností uznaný relevantní medicínský výzkum, který by ověřoval účinnost. Argumentace „on to farmaprůmysl nechce“ neobstojí, točí se v tom tolik peněz, že to nedává smysl (farmaprůmysl bude vyrábět cokoliv, co budou lidi jako léčivo kupovat, viz „drahá moč“ - doplňky stravy). Nějak si to ti slavní homeopati ani po 200 letech neumí proboxovat, aby byl jejich výzkum fakt uznaný. (Pozor, ona nestačí každá nějaká studie, pro ověření účinnosti léčby je nutné dodržet přísná kritéria výzkumu, to zdaleka každá studie nemá. A pokud nemáte přehled ve vědecké metodologii, těžko se v tom zorientovat.)

Což je poměrně zřetelně osvětlené tím, že hlavní zásadou je „čím míň účinné látky, tím účinnější léčba“. A málo látky znamená takovou koncentraci, že jsou to fakt jen kuličky cukru. Počítá se v molekulách, na kusy.

Osobně v tom mám relativně indiferentní postoj, jako dítě mě tím taky léčili rýmy apod., ale nakolik za to mohlo Oscilococcinum a nakolik čas, čaj, peřina a sem tam paralen si už netroufám posuzovat. Asi jako u vašich dvoudenních chřipek, pro mě nejtypičtější nemoc se stejným průběhem, ale jen s klidem a Ibáčem. Hodně bych byla ve spoléhání se na homeopatii opatrná a opravdu bych si netroufala nazývat skeptiky škarohlídy… Třeba to fakt funguje, ale hlídala bych se dost, hlavně když to znamená vysadit konzervativní léčbu.

Můj obor je medicínské právo, moje vzdělání je právní a zdravotnické, kromě toho mám 6 let praxe ve farmacii. Díky za info, ale myslím, že jsem dostatečně v obraze, i stran randomizovaných, dvojitě zaslepených studií s placebo skupinou. Těšilo mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.5.17 13:09

@MartinaCV :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: jsi moje krevní skupina, díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
955
8.5.17 16:23

@MartinaCV tak to jste holka šikovná a rázem jste zrušila veškeré pochybnosti o funkčnosti homeopatie, co kdy u koho mohly panovat. Rozhodně je teď jasné, že kdo tomu nevěří, je jen škarohlíd. Tak dík za novou životní jistotu.

No more spam, mějte se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
9.5.17 01:36

@Jedna babička tyjo tak v práci to muselo být nepříjemný :hug: ono krvácení z nosu může znamenat i nádor? tyjo, jsem se trošku lekla, sice to asi není moc pravděpodobný, viĎ, ale stejně :? ona dřív mu tekla sem tam, výjimečně, 2 krát do roka třeba(ostatním synům nikdy), ale poslední měsíc mnohem častějc, tak mám strach..má 5 let :(

jo a jinak k hlavnímu tématu diskuse, dneska jsem zjistila, že jsem se možná ve svý „diagnoze“, že je to močák, úplně sekla :oops: postupně mi totiž všechny 3 děti začaly zvracet, a já když o tom přemýšlím, tak to u mě teoreticky mohlo být něco střevního, s netypickým průběhem. ono mi bylo totiž i trochu špatně od žaludku, ale to se zlepšilo po najedení, a já to tudíž přikládala tomu, že jsem celý den moc nejedla, jak mi nebylo celkově dobře, a na velký jsem taky to odpoledne byla asi 3 krát, ale to jsem taky přikládala tomu jídlu-nejídlu, a možná i nervům, že mám zánět močáku. a to píchání v podbřišku nemusel být močák, ale střeva. jako jinak by mě střevní infekce nenapadla, ale jak mi tu td 3 děti celej den prozvraceli, tak možný to je, já zvracím fakt jen hodně výjimečně, mám kachní žaludek, tak u mě to jde asi i bez toho :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 12:41

Homeopatika problém nezhorší

Nezhorší ani nevyléčí, není v nich žádná účinná látka, nelze se jimi tedy ani předávkovat
Je to jen voda, cukr a podobně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 12:47
@MartinaCV píše:
Můj obor je medicínské právo, moje vzdělání je právní a zdravotnické, kromě toho mám 6 let praxe ve farmacii. Díky za info, ale myslím, že jsem dostatečně v obraze, i stran randomizovaných, dvojitě zaslepených studií s placebo skupinou. Těšilo mě.

Tak i někteří VŠ-vzdělaní lidé věří, že mohou vyhrát na automatech, jiní věří na UFO a podobně. Nejsi v tom sama.
Neexistuje homeopat, který by rozeznal homeopatikum od placebo - je to totiž to samé.
Ano, neexistuje studie, která by potvrdila léčivost - a jsou vypsány dost vysoké odměny, kdyby se to někomu podařilo.
Léky musí být zkoušeny, homeopatika ne - protože neléčí a nikdy by nezískaly potvrzení účinnosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama