Můžou to být neštovice? Lehký průběh?

131
14.8.15 08:33

Můžou to být neštovice? Lehký průběh?

Zdravím, dcera 8 měsíců měla před týdnem asi 3 dny teploty s do toho se jí udělaly takové červené malinkaté pupínky na obličeji a v hlavě, dvě na zápěstí a jedna pod krkem. Jak zmizely teploty tak i ty pupínky uplne a pak jí vyskákaly hned takové fleky - měla flekatý obličej a mírnou vyrazku po tele. To zmizelo uplne do 2 dnů. A ted od středy ji zas vyskočily pupínky co měla předtím červené ale teď jsou to jakoby puchýřky. Je možné že to jsou neštovice? Našla jsem i dvě na nožičce a jednu na ruce. Jinde to ale nemá ani nijak nepřibývají. Ale prostě jsou to puchýřky malý. A přesně ty pupínky cl byly předtím. Tak nevím. Děkuji moc. Předtím nam dr rekla ze to vypadá na 5.nebo 6.tou nemoc.
:think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

753
14.8.15 08:40

Neštovice jsou vážně hnusný puchejře vodnatý, ty bys poznala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.15 08:42

Já bych taky řekla že pátá nemoc :-) malá měla v 6ti měsících šestou - 4 dny vysoka teplota asi kolen 38 po odečtení a po teplotě se celá osypala na zádíčkách a hodně spala. Já se bála aby to nebyla spálová angína, protože u nás byl klouček co mu to den po návštěvě vypuklo. Naštěstí to byla jenom ta šestá nemoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
14.8.15 09:15

@Rencounek tipju 5 nebo 6 nemoc ale nestovice ne ;)

• Citovat
  • Upravit
5496
14.8.15 09:40

5. nemoc se u tak malých dětí většinou nevyskytuje. Od 3 let výše, nejčastěji však předškolní a školní děti. A pupínky nebo dokonce s puchýřky u ní nejsou. Je to vyrážka, která nevystupuje z kůže a šíří se z tváří po celém těle, na tvářích se slije do tvaru motýlích křídel. Já tipuji, že je to u @Rencounek 6. nemoc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama