Můžou to být zuby nebo něco jiného?

64
12.1.21 15:19

Můžou to být zuby nebo něco jiného

Ahoj.
Od 26.12.,co jsme byli s 9 měsíční dcerou u tchýně, má dcera problém se spánkem. Začala se budit před půlnocí a klidně do 2 dělala blbosti. Dávali jsme UM, to vypila třeba jen 90ml, ale nešla uspat, ani v náruči ne.
27.12. přijela přítelovo sestra s manželem a rodinou, o den později dalších 5 příbuzných. Ti odjeli 30.12., od 31.12. začala mít malá rýmu. Té jsme se zbavili až cca před 3 dny, ikdyz občas ještě nějakou tu nudli u nosu má. Rýmu měla bílou a tekutou. Dávali jsme libenar, odsavali, dávali Nasivin.
1.1. jsme odjeli domu, problém se spánkem měla ale i po příjezdu domů a má dodnes.
Normálně je malá furt taková moje pupeční šňůra, jak říká manžel, prostě separační úzkost, nemůžu nikam. Ale od dnešního rána je malá ještě víc mazlici a chovaci. Pořád si na mě pokládá hlavičku, chce chovat ještě častěji, než obvykle. Už ráno jsem si říkala, že je nějaká teplá, měřila jsem teplotu a 37,8. Říkala jsem, že snad ji to přejde po dopoledním spánku. Ale teplota 37,9. Za dvě hodiny zmerim zas. Kdyby pořád měla těch cca 38, mám dát už čípek? A kdyby čípek nezabral, mám jet na pohotovost, nebo zkusit vydržet do zítra?
Mohou to být zuby, nebo i něco jiného?
Samozřejmě mě napadl i covid, když nás tam bylo tolik 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
215
12.1.21 15:36

Já dávám čípek nebo sirup až při horečce, tedy nad 38. Můžou to být zuby, viroza… samozřejmě i kovid. To ti tady nikdo neřekne. K doktorovi bych jela jen pokud by se přidal průjem, větší kašel nebo pokud by horečka nad 38 trvala třetí den. S teplotou 37,8 to určitě není na pohotovost. Hlavně ať mála hodně pije a je v klidu. Bude to dobrý, uvidíte :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
12.1.21 15:47

Máme to to samé :mavam:, ale s chlapečkem, teď mu je 10,5 měsíce - rostou mu 3horní zuby naráz ( prvně řezáky a před 4dny se přidala jedna dvojka, dolní 4 už má vyrostlé), jen nemá teplotu a separační úzkost, jen si muž stěžuje, že mě náš malý miláček chce více než jeho, že mě má v posledních dnech radši, chce se často chovat mazlit, je o dost plačtivější, ukňouranější, když jsem byla v koupelně, tak prý přilezl k mému místa a naříkal máma, máma… Horečku mají děti často od růstu zubů, říkali to mí rodiče, že jsem to měla také tak.
Náš chlapeček (opět) špatně spí od přelomu října a listopadu, předtím to bylo jak se měnil čas, je často vzhůru do jedné, do dvou do rána a řádí. Když už usne v 22h, tak se vzbudí třeba na dvě hodiny po 4h ráno..Dneska se budil ob hodinu a půl, trápily ho ještě prdíky, i když nevím z čeho.. Na hlad v noci mu dávám cca 2 týdny druhou večeři - kaši s ovocem kolem půlnoci, zabralo to asi 3×, že jsem spala 4hod. v kuse. Ještě kojím a co mu zase rostou zoubky, tak chce více kojit přes den, v noci tak 2-3×. Prý se dětem lépe jí řidší strava, zoubky je bolí, jak rostou, dáváme mu tedy teď více kašovité příkrmy, téměř bez kousků, které už normálně jedl. Horečku čas od času zkouším rukou, jestli nemá, pořád ji ještě čekám kvůli zoubkům. Tak ať dcerce brzy zoubky vyrostou a není to korona..Zkus ale pro jistotu zavolat pediatrovi, kdyby horečka neustoupila.

Příspěvek upraven 12.01.21 v 15:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1582
12.1.21 15:47

Na pohotovost to určitě není. Já dávám sirup na horečku podle toho jak se dítě cítí a nehledím jestli už to překročilo 38 nebo ne. Pokud je dítě a horečkou relativně v pohodě a dokáže si i hrát tak ho nechám, ale pokud vidím, že mu viditelně není dobře tak dávám Nurofen i pod 38. K doktorovi běž až když horečky budou trvat 3 dny nebo když se je nebude dařit srazit.

Jestli je to od zubů nebo nastupuje nějaká viróza ti tady nikdo nepoví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
12.1.21 16:38
@Tejami píše:
Já dávám čípek nebo sirup až při horečce, tedy nad 38. Můžou to být zuby, viroza… samozřejmě i kovid. To ti tady nikdo neřekne. K doktorovi bych jela jen pokud by se přidal průjem, větší kašel nebo pokud by horečka nad 38 trvala třetí den. S teplotou 37,8 to určitě není na pohotovost. Hlavně ať mála hodně pije a je v klidu. Bude to dobrý, uvidíte :hug:

Tak jsem teď měřila, pořád 37.8, dala jsem ji teď spát, hádám, že k večeru to asi ještě vyskočí 🙈 je mi jí líto, furt kňoura, strká si všechno do pusy, hrát si s ničím nevydrží 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
12.1.21 16:44

Srážet teplotu až nad 38 stupňů. Můžeš střídat napr paralen / nurofen po 4 hodinách. Dva stejné cipky po sobě až po 6 hodinách. Kdyby i přes to teplota pořad stoupala, třeba nad 39 tak klidně zkus zavolat ale na pohotovost bych nejezdila. Syn měl nedávno horečky a byla to šestá nemoc. Samozřejmě to můžou byt zuby nebo cokoliv jiného, sleduj další příznaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
12.1.21 16:52
@Katies1104 píše:
Tak jsem teď měřila, pořád 37.8, dala jsem ji teď spát, hádám, že k večeru to asi ještě vyskočí 🙈 je mi jí líto, furt kňoura, strká si všechno do pusy, hrát si s ničím nevydrží 🙈

Jestli vypadá, že ji něco bolí, jak píšeš, že kňourá, tak bych dala na večer před spaním čípek i kdyby byla teplota pod 38. Určitě jí to neublíží a líp se obě vyspíte. Pokud má teplotu poprvé tak chápu, že jsi z toho vyplašená. Já bývám vždycky taky a to malé už byly dva. Ale 37,8 není u dětí žádná hrůza a zvlášť když má od rána pořád stejně a nijak to nestoupá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
12.1.21 16:52
@Floriska píše:
Máme to to samé :mavam:, ale s chlapečkem, teď mu je 10,5 měsíce - rostou mu 3horní zuby naráz ( prvně řezáky a před 4dny se přidala jedna dvojka, dolní 4 už má vyrostlé), jen nemá teplotu a separační úzkost, jen si muž stěžuje, že mě náš malý miláček chce více než jeho, že mě má v posledních dnech radši, chce se často chovat mazlit, je o dost plačtivější, ukňouranější, když jsem byla v koupelně, tak prý přilezl k mému místa a naříkal máma, máma… Horečku mají děti často od růstu zubů, říkali to mí rodiče, že jsem to měla také tak.
Náš chlapeček (opět) špatně spí od přelomu října a listopadu, předtím to bylo jak se měnil čas, je často vzhůru do jedné, do dvou do rána a řádí. Když už usne v 22h, tak se vzbudí třeba na dvě hodiny po 4h ráno..Dneska se budil ob hodinu a půl, trápily ho ještě prdíky, i když nevím z čeho.. Na hlad v noci mu dávám cca 2 týdny druhou večeři - kaši s ovocem kolem půlnoci, zabralo to asi 3×, že jsem spala 4hod. v kuse. Ještě kojím a co mu zase rostou zoubky, tak chce více kojit přes den, v noci tak 2-3×. Prý se dětem lépe jí řidší strava, zoubky je bolí, jak rostou, dáváme mu tedy teď více kašovité příkrmy, téměř bez kousků, které už normálně jedl. Horečku čas od času zkouším rukou, jestli nemá, pořád ji ještě čekám kvůli zoubkům. Tak ať dcerce brzy zoubky vyrostou a není to korona..Zkus ale pro jistotu zavolat pediatrovi, kdyby horečka neustoupila.Příspěvek upraven 12.01.21 v 15:49

To znám, já když se jdu výjimečně vykoupat, když je ještě malá vzhůru, tak prileze ke dveřím koupelny a řve, pritel si s ní jde hrát a ona mu stejně uteče ke dveřím koupelny🙈
Jinak dřív se budila v noci taky častěji, ale stačilo dát dudlík, pohladit a zase spala, jenže to teď nefunguje.. Dám dudlík, chvíli klid a pak se zase ozve. I jak cestuje po postýlce, tak se kolikrát prasti do šprušlí, pak zase řve.. To si ji pak beru k nám do postele, dávám mliko (který už jsme pár měsíců v noci dávat nemuseli), stejně pak dělá ještě blbiny a trvá ji, než si najde polohu a usne 🙈
Dneska v noci jsem zkusila dát Viburcol, do půl 5 ráno, dokud nezvonil přítelovi budík, jsem o ní nevěděla. Pak se chvíli vrtela, usnula. Pak párkrát se ozvala, udělala jsem ššš a spala. V 7 zase, tak jsem si ji vzala k sobě do postele a spala do čtvrt na 9. Ale teda je to děs. Pak chodí spát cca v 11 dopoledne a to spí klidně 2 hodiny 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
12.1.21 16:54
@Any9 píše:
Srážet teplotu až nad 38 stupňů. Můžeš střídat napr paralen / nurofen po 4 hodinách. Dva stejné cipky po sobě až po 6 hodinách. Kdyby i přes to teplota pořad stoupala, třeba nad 39 tak klidně zkus zavolat ale na pohotovost bych nejezdila. Syn měl nedávno horečky a byla to šestá nemoc. Samozřejmě to můžou byt zuby nebo cokoliv jiného, sleduj další příznaky.

U šesté nemoci je pak nějaká vyrážka že? 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
12.1.21 16:55
@Tejami píše:
Jestli vypadá, že ji něco bolí, jak píšeš, že kňourá, tak bych dala na večer před spaním čípek i kdyby byla teplota pod 38. Určitě jí to neublíží a líp se obě vyspíte. Pokud má teplotu poprvé tak chápu, že jsi z toho vyplašená. Já bývám vždycky taky a to malé už byly dva. Ale 37,8 není u dětí žádná hrůza a zvlášť když má od rána pořád stejně a nijak to nestoupá.

Má ji podruhé, poprvé ji měla po ockovani, tam jsem aspoň věděla příčinu, a tak jsem byla aspoň trochu klidnější. Teď prostě nevím 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2674
12.1.21 17:12

U nas je to ted to same. Treti den ma kolem 38°C. Mam doma najednou uknourane dite, ktere si nevydrzi hrat samo. Po konzultaci s doktorkou s ditetem k ni pujdu az zitra. Nic jineho mu totiz neni :nevim: Sranda bude rano chytani moci :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
12.1.21 17:20

Ahoj, omlouvam se za vter, dcera rok a pul ma horecku uz druhy den, u doktora jsme byly, nic vazneho, ale dneska vubec nechce pit, jakoze vubec nic, jen rano 2dcl mleka..nechce vodu, dzus, caj, sunarek, uz ani to mleko, nechce brckem, z lahve, kelimku, hrnicku, ze lzicky…ani po cipku, kdyz spadne teplota nechce..nasilim jsme do ni nalili asi 4 lzicky, ale to je hroznej rev a boj..je jeste neco, co jsem nezkusila? Mam to do ni lejt na silu? Jist taky nechce, ale to tak nevadi.. mam uz trochu strach, anginu nema. Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
12.1.21 17:42

@Melodie91 naše taky nechce pít, když má teplotu a někdy pomáhá pít během hry z něčeho z čeho normálně nepije. Hrníčky pro panenky, panáky… @Katies1104 Jo chápu, naše to taky mívá. Buď má kašel, rýmu nebo jenom teplotu bez ničeho. Většinou to do těch 3 dnů zmizí nebo už má jen minimální. Při šesté nemoci jsou tak 4 dny horečky, pak klesnou a dítě se osype. Tak uvidíš, ale my měli při šesté tak 39 a nešla moc srážet :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
12.1.21 18:23
@Katies1104 píše:
U šesté nemoci je pak nějaká vyrážka že? 🙈

Jak psala @Tejami, asi 3 dny hodně vysoké teploty ( malý měl ke 39 ), potom se osype a samo to zmizí. Pro klid můžeš zavolat dr a poradit se zítra ale myslím ze tyhle teploty u malých děti bez dalších příznaků nejsou až tak neobvyklý. A jestli má pořad pod 38 tak to není žádná vysoká horečka, neplasila bych i když je to nepříjemné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat