Mužské a ženské práce a povolání?

Anonymní
14.5.20 09:00

Mužské a ženské práce a povolání?

Ahoj,
zakládám tuto diskuzi, protože mě štve neustálá masáž od mé babičky. Tak moc, až mě to donutilo se nad tím zamyslet.
Pracuji jako vývojový inženýr (zjednodušeně vyvíjíme nové řídící jednotky) v automobilovém průmyslu (píšu skripty, kóduji, občas si hraju s kablíky v simulacích apod) a babča je z toho nešťastná, protože je mi skoro 29, nemám děti, s přítelem máme sice vlastní bydlení, ale jak by řekla, “žijeme na hromádce”, já ráda trávím čas na motorce apod. No a to je asi špatně, protože žena má dělat něco “ženského”, pak se vdát, odrodit děti a starat se o rodinu. Jenže já to tak necítím, zatím. A byla bych spokojená, nemít toho strašáka v podobě každé návštěvy a monologu typu “podívej, jaké mají krásné děti, podívej, jaká je šikovná paní učitelka, to jsi měla študovat a jít dělat!”
Trochu mě to možná i mrzí.
Proto tato otázka - myslíte, že ženy opravdu patří, jak se občas říká, k plotně?
Moc díky za názory!
Hezký den!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5217
14.5.20 09:04

Tak já souhlasím, že jsou povolání, kde radši vidím ženy a kde radši muže, to tvoje je, bych řekla více mužské, ale není důvod, proč by tam nemohla dělat žena. A plotna a žena nejsou siamská dvojčata. Babička na to nahlíží svou optikou svého života, ale ty se nemusíš řídit radami babičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4917
14.5.20 09:06

Kolik je babičce, že má tak zaostale myšlení, spíš by na tebe měla být pyšná. Žena té plotně neunikne, ale neznamená, že musí jen vařit a rodit děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3276
14.5.20 09:08

Vzdělaná a inteligentní žena a nechá se zdeptat poznámkami od staré babči. Babči řekni, že žijeme v 21. století, kdy si ženy mohou žít tak jak chtějí. Ať si pustí Ulici a nechá tě žít. Abys nebyla tak drsná, tak jí teda aspoň řekni, že děti v budoucnu plánujete. :mavam:

Příspěvek upraven 14.05.20 v 09:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42514

Taky bych řekla, že nějaká povolání jsou typická pro chlapy a některá pro ženy a nelíbí se mi, jak se za každou cenu snaží některé ženy prosazovat rovnost. A babička se nejspíš chce dočkat pravnoučete, proto tě upozorňuje na to, že už máš věk na dítě.
A ano příroda ženu „naprogramovala“ k tomu, aby odrodila děti. Na tom nic nezměníš. V tom má babička naprstou pravdu, ať se ti to líbí nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Alušáček píše:
Kolik je babičce, že má tak zaostale myšlení, spíš by na tebe měla být pyšná. Žena té plotně neunikne, ale neznamená, že musí jen vařit a rodit děti.

75… Bohužel. Jediné, co ji zajímalo byl plat. :nevim:
Spíš oceňuje známou, která má 4 čivavy a za peníze od rodičů si založila svatební salon se šaty…

• Nahlásit
  • Citovat
11552
14.5.20 09:10

Vůbec bych se tím netrápila, máš právo dělat to, co tě baví a naplňuje. Kdybys fárala do dolů, tak se možná zamyslím, ale vývojář :nevim: To samé s dětmi - nikdo tě nemůže nutit si pořídit děti. Klidně babičku připrav i na variantu, že děti nebudeš chtít mít vůbec. Třeba pak bude ještě mile překvapená, když se rozhodneš je mít. A pokud ti tyhle rozhovory přidělávají vrásky, nauč se je utnout v zárodku :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5217
14.5.20 09:11
@Anonymní píše:
75… Bohužel. Jediné, co ji zajímalo byl plat. :nevim:
Spíš oceňuje známou, která má 4 čivavy a za peníze od rodičů si založila svatební salon se šaty…

Pokud babičku zajímá plat, tak proč není ráda, že máš daleko více než učitelka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6040
14.5.20 09:13
@Anonymní píše:
Ahoj,
zakládám tuto diskuzi, protože mě štve neustálá masáž od mé babičky. Tak moc, až mě to donutilo se nad tím zamyslet.
Pracuji jako vývojový inženýr (zjednodušeně vyvíjíme nové řídící jednotky) v automobilovém průmyslu (píšu skripty, kóduji, občas si hraju s kablíky v simulacích apod) a babča je z toho nešťastná, protože je mi skoro 29, nemám děti, s přítelem máme sice vlastní bydlení, ale jak by řekla, “žijeme na hromádce”, já ráda trávím čas na motorce apod. No a to je asi špatně, protože žena má dělat něco “ženského”, pak se vdát, odrodit děti a starat se o rodinu. Jenže já to tak necítím, zatím. A byla bych spokojená, nemít toho strašáka v podobě každé návštěvy a monologu typu “podívej, jaké mají krásné děti, podívej, jaká je šikovná paní učitelka, to jsi měla študovat a jít dělat!”
Trochu mě to možná i mrzí.
Proto tato otázka - myslíte, že ženy opravdu patří, jak se občas říká, k plotně?
Moc díky za názory!
Hezký den!

Je to babička narodila se v úplně jiné době a je úplně někde jinde.Byla za mlada někdy u moře? nebo něco takového asi ne…tak zase dnes to je běžné a normální. Ja osobně bych ji to takhle řekla. A dříve byla práce ženy rodit děti :nevim: dnes tomu tak není…

Příspěvek upraven 14.05.20 v 09:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.20 09:13

Tak to já slyším od babičky taky pokaždé, kdy bude dítě a proč si nenajdu jinou práci ( nedělám mužskou ale babičce se nelíbí)
Už za ní nejezdím tak často fakt mě to nebaví poslouchat. Ano jsme ženy a umíme rodit děti to ale neznamená, že to tak musí být. Já jsem manželovi řekla doma narovinu, že nejsem jeho služka ani jeho matka a že úklid si rozdělíme pěkně rovným dílem, a až budou jednou děti tak může očekávat, že se že mě stane hospodinka do té doby si užíváme a přesně tyhle babickovsky názory se snažíme neřešit. :nevim: :zed: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.5.20 09:14
@Kfětoslava píše:
Pokud babičku zajímá plat, tak proč není ráda, že máš daleko více než učitelka?

Já kdysi, ještě se školou, začínala tam, kde mají učitelé strop. Ale babča furt tvrdí, jak budou učitelům přidávat po desetitisících a jak je to práce, u který může mít děti adod apod. :zed: :)

• Nahlásit
  • Citovat
2366
@berusa.m píše:
Vzdělaná a inteligentní žena a nechá se zdeptat poznámkami od staré babči. Babči řekni, že žijeme v 21. století, kdy si ženy mohou žít tak jak chtějí. Ať si pustí Ulici a nechá tě žít. Abys nebyla tak drsná, tak jí teda aspoň řekni, že děti v budoucnu plánujete. :mavam:Příspěvek upraven 14.05.20 v 09:09

Vzdělaná a inteligentní žena si takovéto superbanální „problémy“ umí vyřešit sama bez zakládání diskuze na anonymním webu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3430

Prosim te kolikaty je babicka rocnik? Vzhledem k tvemu veku ji moc nebude. Nebo je z nejake Horni Dolni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6040
14.5.20 09:15

@lucenka A co když žena děti nechce? a naprogramovaná na to není?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
14.5.20 09:15

Řekni babičce, že teď je jiná doba, ženy si jsou s muži rovny ;)
U mě měla babička málem infart, když viděla přítele žehlit si košili, ony byly zvyklé chodit do práce, starat se o domácnost, o děti, ano někde tento model trvá dodnes, ale minimálně v polovině domácností je to už jinak… Znám i holku se 3 detma a motorkou, já mám taky 3 děti s přítelem a nevzali jsme se, on občas vytře, zamete, uvaří, vezme děti ven…sám si žehlí, občas i umyje nádobí, jen na pračku nesahne, nějak ji neumí používat, no s tím se dokážu smířit… :mrgreen: Řekni babičce, že jste takto spokojeni a to je přeci nejdůležitější :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama