Reklama

Můžu během RD nastoupit do zaměstnání na plný úvazek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Martinik
Ukecaná baba ;) 2128 příspěvků 27.01.17 18:48
Můžu během RD nastoupit do zaměstnání na plný úvazek?

Ahoj holky,
dvouletá rodičovská dovolená mi končí až v listopadu, ale od dubna bych měla možnost nastoupit do zaměstnání. Byla by to práce u mého původního zaměstnavatele, ale v jiném oddělení, tj. nevykonávala bych stejnou práci jako předtím. Mohla bych být zaměstnaná na plný úvazek, aniž bych přišla o rodičovský příspěvek?
Díky moc, kdo máte zkušenosti :)
Martina

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hoa Mai
Kelišová 5582 příspěvků 16 inzerátů 27.01.17 18:50

@Martinik Můžeš dělat i tu samou práci na tu samou smlouvu, to omezení na druh práce platí jen při mateřské. Jedinou podmínkou je, že nesmíš mít dítě mladší dvou let v kolektivním zařízení déle než 46 hodin měsíčně. Soukromé hlídání či babička časově omezené nejsou.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 27.01.17 18:51

Při braní rodičovského příspěvku můžeš pracovat, jak chceš. Jen dítě do dvou let nesmí být v kolektivním zařízení (jesle i soukromé) víc než 48 hodin měsíčně.

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 27.01.17 18:57

Ale muzes přerušit pobírání rp a od dvou let pokračovat

Hoa Mai
Kelišová 5582 příspěvků 16 inzerátů 27.01.17 19:01
@lupilka.cz píše:
Ale muzes přerušit pobírání rp a od dvou let pokračovat

Nemusí přerušit pobírání rodičovského příspěvku. Přeruší jen rodičovskou dovolenou, to pořeší se zaměstnavatelem. Ale pobírání RP na rodičovskou dovolenou není vázáno a může ho pobírat normálně dál.

Edit: pardon, já jsem si blbě přečetla tu větu a pochopila ji jinak. Tys to myslela tak, aby mohla mít malé dítě ve školce celý den. :kytka:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 27.01.17 19:05

@Hoa Mai A dokonce, pokud půjde na jinou pozici na druhou smlouvu, tak nebude přerušovat ani tu RD 8)

Hoa Mai
Kelišová 5582 příspěvků 16 inzerátů 27.01.17 19:08

@j.a.n.i1 To by ale v případě, že by zůstala u stejného zaměstnavatele, bylo jedno, ne? Jestli přeruší RD nebo ne. Nebo má to nějaký funkční význam? Kdyby to bylo u jiného zaměstnavatele, tak by jí asi ten první musel držet místo? (čistě hypotetická otázka)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 27.01.17 19:13

@Hoa Mai No, význam to někdy má, třeba kdyby hrozilo propouštění, tak není vhodné zkracovat úvazek na té hlavní smlouvě, nebo třeba pokud hrozí třeba operace v době po konci RD (na něco jsou čekačky dlouhé), tak kvůli výši neschopenky… není těch situací extra moc, ale najdou se.

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 27.01.17 19:17
@Hoa Mai píše:
Nemusí přerušit pobírání rodičovského příspěvku. Přeruší jen rodičovskou dovolenou, to pořeší se zaměstnavatelem. Ale pobírání RP na rodičovskou dovolenou není vázáno a může ho pobírat normálně dál.Edit: pardon, já jsem si blbě přečetla tu větu a pochopila ji jinak. Tys to myslela tak, aby mohla mít malé dítě ve školce celý den. :kytka:

Jj, tak jsem to myslela. Kdyby chtěla mít dítě ve školce každý den

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15278 příspěvků 27.01.17 19:21

Mohu se pripojit s dotazem, jiste i pro zakladatelku prinosnym. Kdyz tedy zena neni na rd, ale pobira rp. Jak je to s pripadnym ocr na dite? Muze ho mit jen zena nebo i otec nebo ho vubec nelze mit?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 27.01.17 19:25

@Cuddy Zaplacený ho dostane jen ten, kdo bere rodičák.

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2166 příspěvků 27.01.17 19:34

Holky, také se vtírnu s dotazem :) Můžu během RD nastoupit na plný nebo částečný úvazek pro jiného zaměstnavatele než je ten původní, u kterého jsem na RD, aniž bych původní smlouvu ukončila? A potřebuju k tomu souhlas toho prvního zaměstnavatele, pokud bych chtěla pracovat ve stejném nebo podobném oboru?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 27.01.17 20:31

@Sofie2013 Můžeš a pokud se jedná o stejnou činnost jako má původní zaměstnavatel, tak potřebuješ jeho souhlas.

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2166 příspěvků 27.01.17 22:02

@j.a.n.i1 Díky! A platí to i během rodičáku? Takže teoreticky mi zaměstnavatel může zakázat, abych si přivydělávala ve svém oboru, pokud by chtěl, i když pro něj teď fakticky nepracuju, jenom jsem stále zaměstnanec? A jak moc stejná musí být ta činnost? Např. pokud jsem pro zaměstnavatele dělala účetní a teď bych chtěla dělat pro jinou firmu ekonomku, tak potřebuji souhlas?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 27.01.17 22:06

@Sofie2013 Ne, to je v klidu, jen by to tedy neměla být nějaký přímá konkurence tvého zaměstnavatele.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama