Můžu brát HA i když mám migrénu?

1829
26.2.21 14:17

Můžu brát HA i když mám migrénu?

Ahoj, je tu někdo kdo bere HA i když má migrény? Jsem rozhodnuta přes všechny negativita že ji chci začít brát ale teď jsem narazila na názor že při migrénach se brát nesmí, já mám migrénu pravidelně před a po menstruaci jinak ne(zabírá mi na ni 1 tableta ibalginu), berete ji někdo i v takovéhle situaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3014
26.2.21 14:26

Jestli ti zabírá jedna tableta ibalginu, tak to není migréna, ale bolest hlavy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1555
26.2.21 14:31

Ahoj, mě to gynekoložka zakázala. Dala mi Mirenu a to byl děs. Takže jsem bez. Optej se spíš i na neurologii, jak by na to pohlíželi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9687
26.2.21 14:33

@tvetinka
Napíšu ti moji zkušenost.
Od mých 30-ti let trpím na migrény.
Zřejmě se mně spustily, když mi umřel táta a já se s tím dlouho neuměla vyrovnat.
HA jsem brala od 21 let, s vynecháním, když jsme plánovali druhé dítě.
Od těch 30-ti let jsem HA několikrát měnila.
Někdy nevyhovovala kvůli tomu, že jsem pořád špinila, pak jsem gynekologovi řekla, že mám při každé MS 3 denní migrénu.
Zkoušel další prášky.
Až v mých 42 letech jsem se rozhodla, že s HA skončím.
Měla jsem i křeče do nohou, které mě budily.
Po vysazení HA mám migrény podstatně méně, křeče zmizely.
Takže za mě: pokud trpíš na migrény, HA bych si napsat nenechala.
Určitě bych o tom promluvila s doktorem, ten ti poradí líp ;)
Mně teda na migrény pomáhají jenom sumatriptany, Ibaldin nikdy.
Obyčejný bolehlav a migréna, jsou dvě jiný věci a Ibáč si s pravou migrénou neporadí.
Chodila jsem i na neurologii a tam mi bylo poprvé řečeno, že HA k migréně nikdy.
Je tedy otázka, jestli máš vůbec potvrzenou migrénu nebo si to jenom myslíš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16083
26.2.21 14:38

Jeden ibalgin a si ok? To neni migréna.
A ja brala ha i když mám migrény, ale řešila jsem to s gynekologem i neurologem, ale v mem případě byla ha jako léčba. Jinak na migrénu jedine triptany a takove leky. Ibalgin fakt ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1829
26.2.21 14:42

Takže když mám jen bolesti hlavy které asi migréna nejsou tak by to mělo být v pohodě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
26.2.21 15:05

@tvetinka migrénu bys poznala - hlava třeští, žaludek na vodě, hodně lidí i zvrací, nesneseš světlo, pohyb a zvuk. Klasická analgetika na migrénu obvykle vůbec neúčinkují, jedině sumatriptany a podobné léky na předpis a to taky ne vždycky. Pokud tě jen bolí hlava a zabere ti ibáč, tak by se to s HA nemělo nijak vylučovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9687
26.2.21 15:46

@tvetinka
Prober to s doktorem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
915
27.2.21 12:54

Na migrény beru rosemig jediný prášek který mi zabírá zkus se dohodnout s neurologem a urči ti nějaký prášky zda je to migréna a ne jen bolest hlavy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sysel-v-tísni
28.2.21 16:05

@tvetinka
Záleží na tom, co ti tu migrénu spouští, a zda to skutečně migréna je - to ti musí potvrdit neurolog. Mám migrény víc jak dvacet let a jsem jedna z mála, které triptany nezabírají. Když se mi migréna rozběhne, končím v nemocnici na kapačkách, protože žádný běžný lék (ať už na předpis nebo bez předpisu) mi nezabere.
Ale některé migrény, zejména ty bez aury a se slabším průběhem, lze v počátcích ukrotit běžně dostupnými analgetiky (paracetamol, brufeny..). S tímhle by ti měl poradit neurolog ve spolupráci s gynekologem.

• Citovat
  • Nahlásit
7354
28.2.21 18:42

Kolem menstruace bolí hlava často, ale pokud zabere jeden Ibalgin a další měsíc máš klid, tam je to běžná bolest hlavy při menstruaci, ne migréna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9687
1.3.21 07:09

@Sysel-v-tísni
Teda to musí být masakr :hug:
Někdy jsem na neurologii viděla lidi, které tam vlastně příbuzní dovedli, šli si lehnout a dostávali kapačku.
Jak často migrény máš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sysel-v-tísni
1.3.21 18:58

@LydiaD
Naštěstí ne moc často, jednou za dva měsíce, za kvartál. Ale když se to spustí, tak to stojí za to. Doteď se přesně neví, co je u mě spouštěčem. Kámoška má jako hlavní spouštěč hormonální cyklus a migrénu má tři čtyři dny každý měsíc, ale zobne sumatriptan a je v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat