Můžu být opět těhotná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
s-l-u-n-e-c-n-i-c-e
Kecalka 215 příspěvků 16.11.14 14:45
Můžu být opět těhotná?

Holky, prosím vás o názor / radu. 23. 9. jsem spontánně potratila v 15 tt. Vzhledem k tomu, že jsem nemusela na revizi mi MUDr. řekl, že se můžeme opět začít snažit hned, jak přestanu krvácet. Vzhledem k tomu, že to nesu opravdu těžko by nové miminko bylo tím nejlepším lékem. Potratu jsem měla menstruci za cca tři týdny - poměrně vleklou, nejdřív slabé špinení, pak odcházela i sliznice. Poté jsem se nechala ještě jednou zkontrolovat utz., MUDr. mi řekl, že děloha je prázdná a sliznice se krásně regeneruje. Za cca deset dní jsem měla ovulaci (dle hlenu, test jsem si nedělala) a poměrně často jsme měli nechráněný sex. Menstruaci jsem před těhotenstvím měla vždy po 28 dnech. Vím, že po potratu je tělo hormonálně zmatené a že asi chvíli potrvá, než se vše vrátí do normálu, tak jsem alespoň pila kontryhelový čaj. Teď už bych měla mít pomalu další menstr., která zatím nikde není a navím mám pořád poměrně hustý hlen - to jsem nikdy dřív před menstruací nemívala, ale měla jsem to předtím, než mi MUDr. potvrdil těhotenství. Říká se, že po potratu je to, jako když pohnojí… myslíte, že bych mohla být znovu těhotná? Předem moc děkuji za vaše odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 16.11.14 14:49

@s-l-u-n-e-c-n-i-c-e mohla. Ale nikdo nemá věšteckou kouli, aby Ti řekl, jestli ano.. každopádně pokud se nechráníte, šance je vždycky.

s-l-u-n-e-c-n-i-c-e
Kecalka 215 příspěvků 16.11.14 14:57

@martina.se :) já vím, já jsem chtěla znát jen názor ostatních, zda by to mohlo být možné, nebo zda si to namlouvám.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 16.11.14 14:58

@s-l-u-n-e-c-n-i-c-e jj, říká se, že je pohnojeno. Takže pokud je dobrá konstelace, tak to vyjít mohlo.

Janinka1983
Kelišová 6094 příspěvků 16.11.14 15:00

Spontanni potrat v 15.tt bez nutnosti revize??? Neni to preklep? Ja momentalne koncim 15.tt a miminko uz meri i s nozkama kolem 15 cm, tak si nedovedu predstavit spontanni potrat, to uz musi byt mazec.. Kazdopadne tehotna byt muzes a ja ti moc preju, abys byla :kytka:

Karku
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 16.11.14 15:04

Jasně, že můžeš, ale já bych tedy počítala i s tím, že menstruace si dává na čas, já tedy po potratu měla čtyři menstruace a někdy to bylo po dvaceti dnech, někdy za daleko delší dobu a to mi vždycky menstruace chodila pravidelně jako hodinky, takže tak..být tebou tak se na to moc neupínám, protože když menstruace dorazí budeš z toho daleko víc zklamaná, jinak přeju hodně štěstí :kytka: :kytka: :kytka:

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 16.11.14 15:23
@Janinka1983 píše:
Spontanni potrat v 15.tt bez nutnosti revize??? Neni to preklep? Ja momentalne koncim 15.tt a miminko uz meri i s nozkama kolem 15 cm, tak si nedovedu predstavit spontanni potrat, to uz musi byt mazec.. Kazdopadne tehotna byt muzes a ja ti moc preju, abys byla :kytka:

Přesně tak, koukám sem, jestli zakladatelka nenapíše, že se přepsala. Jsem ve 14 týdnu a takový spontánní potrat si neumím představit, už jsou to velká miminka. Nebo to byl porod? Nechápu… :nevim:
Jinak moc držím palce, aby se co nejdřív povedlo miminko :srdce:

Janinka1983
Kelišová 6094 příspěvků 16.11.14 15:31

@majki.r Tak treba se dockame vysvetleni… :think:

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 16.11.14 15:37

Mohla, jasně, že mohla, a moc bych ti to přála. Pokud byl sex okolo ovulace, můžeš být těhotná. Já mám takové dítě ze šestinedělí po potratu doma :lol: Udělej test.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 16.11.14 15:41
@majki.r píše:
Přesně tak, koukám sem, jestli zakladatelka nenapíše, že se přepsala. Jsem ve 14 týdnu a takový spontánní potrat si neumím představit, už jsou to velká miminka. Nebo to byl porod? Nechápu… :nevim:
Jinak moc držím palce, aby se co nejdřív povedlo miminko :srdce:

je to potrat, a co byste čekaly? Je to normální potrat. Nenazývá se to porod, přestože je to totéž. V této fázi těhotenství se do dělohy nesahá, musí se potratit samo. maximálně se vyčistí jak třeba po porodu, když zbydou zbytky. Když je to potřeba.

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 16.11.14 15:43

@terinka4444 Promiň, vím že je to nepříjemné téma, ale chtěla bych to pochopit. Ono se to nenazývá porod, ale prakticky to tedy probíhá jako porod, když se nezasahuje do dělohy?

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 16.11.14 15:55
@majki.r píše:
@terinka4444 Promiň, vím že je to nepříjemné téma, ale chtěla bych to pochopit. Ono se to nenazývá porod, ale prakticky to tedy probíhá jako porod, když se nezasahuje do dělohy?

ano, v podstatě ano, vyvolají porod, ono se často myslí, proč raději třeba neudělali císařský řez a to dítě nevynadali. Většinou se ty děti rodí mrtvé a je to šílené, jenže nemohou, protože řez do dělohy by byl velký a pro následná těhotenství by to bylo velmi špatné. Takže prostě je to porod, přesto že se tomu porod neříká, je to potrat.

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 16.11.14 15:58

@terinka4444 Moc děkuju za vysvětlení, už párkrát jsem se tu chtěla zeptat, ale je to dost bolestivé téma. Sama si to neumím představit, když člověk projde tím rizikovým prvním trimestrem a pak najednou tohle.
Díky :kytka:

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 16.11.14 16:01

Ještě, podle pojmů, skutečně se tomu říká spontánní potrat, slunečnice to použila správně, "Samovolným potratem označujeme vypuzení mrtvého plodu z dělohy v době do konce 28. týdne těhotenství. Pojmenování „samovolný“ se používá proto, aby se tento druh potratu odlišil od umělého potratu. Potrat ve třech dobách – po čtvrtém měsíci – probíhá jako porod s otevíráním hrdla, poté vypuzením plodu a nakonec vypuzením plodových obalů.
" zdroj článek od doc. MUDr. Antonín Pařízek, CSc.

Příspěvek upraven 16.11.14 v 16:03

aakaficko
Extra třída :D 11207 příspěvků 16.11.14 16:02

@terinka4444 taky jsem s dovolním nahlédla do diskuze a děkuju za vysvětlení.. sem si vždycky říkala, proč raději neudělají císaře, že to musí být šíleny :( já byla teď na revizi a byla tam se mnou holka taky v 15. tt a té dělali revizi, byla hrozně ráda, že to nemusela porodit..jen mě teda překvapuje, že potom porodu - potratu není šestinedelí nebo ještě delší doba čekaní na další snažení..?? :nevim:
@s-l-u-n-e-c-n-i-c-e držím palce ať ses těhule :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >