Můžu být těhotná pár dní po ms

Anonymní
15.4.21 13:19

Můžu být těhotná pár dní po ms

Ahoj holky,

omluvte prosím anonym.
Minulou středu mi skončila MS a v sobotu jsme měli s přítelem nechráněný sex (normálně provozujeme přerušovanou), mohla bych být těhotná? Dle kalendáře tam již šance na otěhotnění byla. Popřípadě kdy si mám zkusit udělat test?

Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4060
15.4.21 13:21

Můžeš, záleží, kdy máš ovulaci. Test až po vynechání MS, do té doby to nemá smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
15.4.21 13:26

Záleží hodně na Vaší ovulaci a jestli jste se trefila do plodných dnů. Test by mohl být pozitivní cca po 14 dnech ale myslím že nejistější je když si test uděláte až když budete mít spoždění nebo v den menstruace. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 13:29

No podle aplikace bych ovulaci měla mít tuto sobotu. Tedy přesně týden na to. Ale plodné dny mi to vypočítalo již od minulého pátku. Takže jsem z toho vlastně jelen :D MS mám teda celkem nepravidelnou - většinou ji dostanu o týden později než bych původně měla, protože v létě jsem vysazovala HA, beru gynex a pupalku. Včera mě začalo hrozně bolet břicho tak jako přes MS.

• Citovat
  • Nahlásit
25457
15.4.21 14:09

Možné je cokoliv, vzhledem k tomu, že nevíš kdy máš ovulaci (kalendář ani aplikace ti to neřeknou). Co znamená, že chodí o týden později?

Jinak záleží kolik dní od začátku ms to bylo, a kdy jsi měla nebo budeš mít ovulaci (pokud ovulace následuje do 5 dní od sexu, otěhotnění možné je). Z dávání si pozor otěhotnět můžeš, taky se mi to jednou stalo (dokonce po pár letech bez nehody).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 14:13

@andelka83 bylo to 7-8 dní po MS

• Citovat
  • Nahlásit
21046
15.4.21 14:15

Možné je vše, nikdo ti tu neřekne kdy mas ovulaci, apka se muze seknout klidně o týdny :D proste cekej jestli další ms dorazí, případně v jejím termínu udělej test no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25457
15.4.21 14:16
@Anonymní píše:
@andelka83 bylo to 7-8 dní po MS

po začátku MS? Tedy 8 den cyklu? Tak to už otěhotnět lze, pokud jsou cykly kratší a ovulace třeba 12-13DC.
Pro mě třeba je obvyklé, že mám ovulaci spíš později, kolem 20-23DC, klidně občas i později. Ale už jsem měla z těch cca50 cyklů co měřím ovulaci i 13,15,16DC. Takže možné je všechno. I že přijde dřív, i že později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21046
15.4.21 14:21

@andelka83 8 dni po ms není 8.dc, první den cyklu se počítá od prvního dne ms. Jestli měla ms třeba týden a ovulaci 8 dni po tom, tak ji měla 15dc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
15.4.21 14:33
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

omluvte prosím anonym.
Minulou středu mi skončila MS a v sobotu jsme měli s přítelem nechráněný sex (normálně provozujeme přerušovanou), mohla bych být těhotná? Dle kalendáře tam již šance na otěhotnění byla. Popřípadě kdy si mám zkusit udělat test?

Děkuji :kytka:

Napis obvyklou delku cyklu, jinak se to vubec neda urcit. Ja mam cca 26 dnu, tj. Pocitam, ze od 9.dne cyklu (pocitano od prvniho dne ms) uz zacinaji rizikove dny. Ovulace cca 12-13.den.

Cim delsi cyklus, tim pozdeji je teoreticky ovulace

• Citovat
  • Nahlásit
25457
15.4.21 15:13
@Kriss Tina píše:
@andelka83 8 dni po ms není 8.dc, první den cyklu se počítá od prvního dne ms. Jestli měla ms třeba týden a ovulaci 8 dni po tom, tak ji měla 15dc.

To já vím samozřejmě. Ale ona tvrdila, že ms skončila ve středu a sex byl v sobotu, což není 7-8 dní. Takže předpokládám, že čím začíná cyklus neví ona, a ten sex byl 7-8dc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25457
15.4.21 15:17
@PaníKadrnožková píše:
Napis obvyklou delku cyklu, jinak se to vubec neda urcit. Ja mam cca 26 dnu, tj. Pocitam, ze od 9.dne cyklu (pocitano od prvniho dne ms) uz zacinaji rizikove dny. Ovulace cca 12-13.den.Cim delsi cyklus, tim pozdeji je teoreticky ovulace

Obecně se jako poslední neplodný den udává buď
délka nejkratšího sledovaného cyklu (ale musí jich být sledováno aspoň 12) minus 20
nebo
den nejdřívější ovulace (opět aspoň z 12 cyklů) minus 7

Je to tak, druhá fáze bývá obvykle podobně dlouhá. Za nepravidelnými cykly bývá většinou různě dlouhá doba do ovulace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat