Můžu být těhotná přes hormonální tělísko Mirenu?

26.11.15 10:04

Můžu být těhotná přes hormonální tělísko Mirenu?

Ahoj holky, jsem tu nová. Chtěla bych se vás zeptat na takovou osobnější otázku. Mám už asi cca 4 měsíce hormonální tělísko Mirenu, po měsíci jsem měla jít na kontrolu jenže mám doma malou 9 měsíců starou holčičku a nemá mi ji kdo pohlídat, přítel chodí hodně do práce… No asi takhle, měla jsem jít už zhruba před těma 3 měsícama na kontrolu a prostě mi to nějak nevycházelo, buď malá nemocná nebo já a nebo jí neměl kdo pohlídat a je uplakanější a vzít jí s sebou nemohu, chtěla jsem se zeptat jestli když jsem nebyla na té kontrole je teď po těch třech měsících možný že jsem těhotná protože nevím jestli se tělísko usadilo. Minulý týden jsem si dělala testy jak papírový ty 2 tak jeden digitální a oba byli negativní. S přítelem jsem opět po tom měla pohlavní styk, jsem hrozný plašan a furt na sobě vidím nějaké příznaky :(. Příští týden jdu na kontrolu konečně, tak se bojím aby mi pan doktor neoznámil že jsem těhotná, myslíte že je to možné? Snad jsem to napsala trošku srozumitelně. Pokud ne ptejte se… děkuji za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2604
26.11.15 10:19

Myslím, že těhotná nejsi, když ti vyšly negativní testy. Pouze se bojíš, myslíš na to a opravdu si nejspíš domýšlíš příznaky. Také mám Mirenu už skoro rok a ta pravděpodobnost otěhotnění tam sice je, ale opravdu hodně malá. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 10:40

@Meganie Děkuji za reakci, i když jsem nebyla na kontrole zatim u dr.? Já doufám že nejsem no… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
26.11.15 10:43

Kdyby byl s tělískem nějaký problém, nejspíš by sis toho všimla - bolesti, krvácení apod. A v takovém případě by sis nejspíš ten čas na návštěvu lékaře našla. Takže pravděpodobnost otěhotnění, když jsi nebyla na kontrole, je asi tak stejná, jako kdybys na té kontrole byla :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
26.11.15 10:48

Přesně tak, pokud máš negativní testy, tak těhotná nejspíš nejsi. Každopádně na kontrolu zajdi. Aspoň máš konečně důvod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 10:56

A ještě jsem zapoměla zmínit po zavedení jsem měsíc krvácela a špinila potom 3 měsíce nic a teď asi 4 den špiním to bude asi ms co jsem měla nejspíš dostat že? Děkuju moc za odpovědi uklidnily jste mě :D :)

Příspěvek upraven 26.11.15 v 10:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8557
26.11.15 10:57

@Mikasa232015 : taky myslím, že těhotná nejsi. Ta menstruace se mění. Jinak já jsem taky nezvládla kontrolu po zavedení, byla jsem včera, po roce :oops:. Naštěstí je tam kde má být a funguje :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5701
26.11.15 11:01

@Mikasa232015 Může a nemusí, Mirena si sedá klidně i půl roku. Je to hodně individuální. Mám už druhou, ta první si sedala fakt ten půl rok a MS postupně téměř vymizela, jen sem tam lehoulinké špinění na 1 slipovku (to byla MS). Po 5 letech jsem ji nechala vyndat a hned dala novou, žádné zvykání díky tomu nebylo a MS vymizela úplně. Teď tu druhou mám už 2 roky a v pohodě. Pokud by se Mirena nějak blbě posunula, nejspíš to poznáš, přijde krvácení, bolesti atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 11:02

@cell Tak rok bych na to asi neměla nervy :lol: Děkuju moc, asi moc plašim. Pohl. Jsme měli maximálně přerušovaný jinak se do mě přítel neu… :lol: :lol: :mrgreen: nikdy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
26.11.15 11:12

Při negativních testech nebudeš těhotná, ale při Mireně teoreticky otěhotnění je možné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5701
26.11.15 11:17

@Malto Nic není 100% - kromě sexuální abstinence. Ale spolehlivost Mireny je srovnatelná se sterilizací. Spíš ne každé sedne a investice do ní není malá. Ale když sedne, je pak několik let pohoda 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 12:14

Tak ještě jednou moc děkuju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 16:40

@cell tak jsem dneska ještě volala panu doktorovy protože už 4 dny špiním a trochu krev tak sem se ptala jestli mám přijít nebo co a on říkal že to je ms :) že stačí v to pondělí :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.15 16:19

@cell Tak jsem dnes byla u toho doktora a telisko se usadilo jak má :palec: tak jsem na pul roku v klidu :lol: děkuji vám všem za rekace :dance: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.16 11:22

Ahoj holky,
obnovuji téma a ptám se, protože začínám blbnout. Mám zavedenou Mirenu, doposud vše v pohodě, krvácení vymizelo. Ale už tak měsíc (možná že jen z vánočního prežírání :lol: ), ale fakt měsíc je mi divně. Žaludek se mi houpá, jsem ospalá jak mimino. Tak mi to nedalo a protože jsem měla ještě těhu testík schovaný, zkusila jsem ho. A mám pocit, že vidím dušíka. Nebo se mi to zdá? Tak se chci zeptat, jestli jste některá přes tu Mirenu fakt otěhotněla a váš názor na test.
Díky Míša (za anonym se omlouvám, ale zatím to nechci veřejně šířit)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama