Mohu být dle grafu těhotná?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vrrtulka
Povídálka 24 příspěvků 15.04.19 12:06
Muzu byt tehotna? Viz graf

Ahoj, kamaradka si meri teplotu kazdy den, a zapisuje do grafu. Muze byt tehotna? Co myslite? Nejake poznatky, tech co merily a otehotnely? Dekuji

Reakce:
Demi
Závislačka 3780 příspěvků 15.04.19 12:07

Myslím, že těhotná nejsi.

vrrtulka
Povídálka 24 příspěvků 15.04.19 12:34

@Demi a proc myslis? At vime, na co se zamerit?

Štrample obecná
Kecalka 417 příspěvků 15.04.19 12:42

Těžko říct, zatím je brzy. 9. den po ovulaci by teoreticky mohlo jít o nidační pokles, ale je potřeba teplotu sledovat dál. Já jsem měla nidační pokles 10. DPO. Byl teda větší než tento (skoro o půl stupně) - to jsem večer i zakrvácela a další dny už se teplota držela kolem 37,1. Držím palce :kytka:

Dee10
Kecalka 157 příspěvků 15.04.19 12:49

@vrrtulka proč si prostě místo grafu, nekoupí těhotenský test, když grafu nerozumíte :nevim:

Štrample obecná
Kecalka 417 příspěvků 15.04.19 12:52

@Dee10 Promiň, že se do toho pletu, ale na test je podle mě ještě brzy. Já třeba měla + test (spíš ducha) vždycky nejdřív 12 DPO. Já zas nejsem moc fanoušek testování před vynecháním MS ;) To, že grafu nerozumí a chce se poradit, ještě přece neznamená, že tuto metodu nemá používat. Každý jednou začínal… :mavam:

ugluk
Hvězda diskuse 45815 příspěvků 15.04.19 12:53

Byl sex v plodných dnech, těhotná být může. Těhotenský test ukáže těhotenství dříve a výrazně spolehlivěji než graf, ten je na tipování těhotenství krajně nespolehlivý. Rspektive dost spolehlivé je, pokud graf ukáže 18 dní zvýšených teplot a MS nikde, ale v té době už bude test x dní pozitivní. Jinak všecky „těhotenské“ znaky z grafu se běžně vyskytují i mimo těhotenství a naopak.

vrrtulka
Povídálka 24 příspěvků 15.04.19 12:58

Holky dekujeme, kazdy zacina, kamoska zacala ted, jelikoz uz pul roku se snazi a nic, a cetla, ze toto je nej na poznani ovulace. Dekuji

ugluk
Hvězda diskuse 45815 příspěvků 15.04.19 13:25

Ano, na poznání ovulace (zpětně) je to fajn, ale těhotenství výrazně lépe diagnostikuje test.

Štrample obecná
Kecalka 417 příspěvků 15.04.19 13:28

@ugluk Já jsem u sebe těhotenství fakt poznala podle grafu dřív, než jsem dělala test. Měla jsem tam výrazný nidační pokles a pak teploty nad 37. V žádném z netěhotenských grafů se mi toto nestalo. Takže jsem tušila už 12 DPO a udělala si test. Ten moje tušení potvrdil ;) Ale je mi jasné, že to má každý jinak…Já jsem měla po dlouhém kojení a nějakých hormonálních trablích celkem rozházený cyklus a moc jsem netušila, kdy ovuluju. V tom mi graf pomohl (a narozdíl od ovu testů je zdarma). V termínu ovulace se graf taky trefil, všechny ultrazvuky mi zatím seděly s vypočtenou ovulkou skoro na den přesně. Já teda můžu jen doporučit. Používala jsem též Fertility Friend :palec:

Demi
Závislačka 3780 příspěvků 15.04.19 14:46
@vrrtulka píše:
@Demi a proc myslis? At vime, na co se zamerit?

Bazální teplota u těhotenství neklesá, ale drží se na jedné úrovni (nad 37 st.) anebo mírně stoupá. Jestli ty křížky v grafu znamenají sex, tak bych se na tvém místě zaměřila na jeho větší frekvenci.

Váš příspěvek
Reklama