Můžu být v 25 letech v menopauze?

Anonymní
9.7.20 23:03

Můžu být v 25 letech v menopauze?

Dobrý den, už 10 měsíců jsem nedostala menstruaci a našla jsem šedivé vlasy? Jsem hodně ve stresu protože nemůžu najít práci a furt dokola řeším nějaké problémy okolo práce.. V 18 letech jsem měla syndrom vyhoření.
Pracovala po škole a měla jsem práci a 2 brigády. Jen dodám že jsem pracovala s lidma a byla jsem až moc nadšená..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14015
9.7.20 23:04

Jo je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14597
9.7.20 23:07

Ne - to není menopauza, to je rozhašený organismu z toho jak se ti nedaří kompenzovat stres/úzkost. Zejména pokud jsi k tomu ještě navíc hubená.

Nejefektivnjěší cesta jak to řešit je vstoupit do psychoterapie a srovnat si věci v hlavě a nevytvářet si k těžké vněší situaci ještě tři další patra osobního pekla :-D

Ten syndrom vyhoření ti diagnostikoval lékař?

Příspěvek upraven 09.07.20 v 23:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24843
9.7.20 23:08
@Anonymní píše:
Dobrý den, už 10 měsíců jsem nedostala menstruaci a našla jsem šedivé vlasy? Jsem hodně ve stresu protože nemůžu najít práci a furt dokola řeším nějaké problémy okolo práce.. V 18 letech jsem měla syndrom vyhoření.
Pracovala po škole a měla jsem práci a 2 brigády. Jen dodám že jsem pracovala s lidma a byla jsem až moc nadšená..

zajdi na gyndu, udělají ti potřebná vyšetření - ultrazvuk, hormonální profil a zřejmě i další vyšetření. Z toho zjistí, jestli jsi po gynekologické stránce ok a jak jsi na tom s potenciálem v budoucnu otěhotnět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3531
9.7.20 23:15

Netvrdím, že je to tvůj případ, ale moje známá prošla předčasnou menopauzou ve 29 letech, je třeba to řešit co nejdřív, objednej se nejlépe hned zítra ráno na gynekologii ;) Držím pěsti, ať je to jen obyčejný stres :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
9.7.20 23:23

@osvc taky mám kamarádku, která měla menopauzu ve 22 letech. Naštěstí stihla 1 dítě. Ale tam to bylo dědičné, takže věděla, že to děťátko musí stihnout co nejdřív.

Zakladatelce bych doporučila preventivní prohlídky a vyšetření jak u gynekologa, tak obvoďáka a i endokrinologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3711
9.7.20 23:27

A váha je dostatečná? Nejsi podvyživená? Nedej bože anorektická?
Podvýživa může rovněž způsobit vymizení menstruace + další somatické potíže (vypadávání vlasů, lámání nehtů, apod.).
Každopádně u doktora jsi měla být už dávno, tak šup!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.20 23:32

Menstruace může klidně vymizet extrémním stresem, stejně jako ty vlasy.
Ale rozhodně zajdi na gynekologii a k obvodnímu ať ti udělá kompletní krevní testy. A podle výsledků se uvidí co dám (může to být psychika, hormony, štítná žláza, je toho dost… )
Menopauza je dle mého dost vzácná a viděla bych to na jiné problémy. Já jsem neměla menstruaci víc jak rok dvakrát, jednou kvůli hormonům (nádor) a podruhé kvůli psychickému stavu. V přechodu ale nejsem a nebyla jsem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.20 23:40

@Ou
Ano diagnózu mi určila lékařka.

No mam 99 kg a shodila jsem 18 kg. Snažím se jist zdravě. Kupuji to si můžu dovolit je pravda ze ke konci měsíce jim jednou denně protože už mi nebývají peníze.

@Whitedog

Ted jsem koukala na nehty mam je hrozne. Kam mam jit ke kteremu lekari?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.20 23:53

No ja jsem chtela adoptovat dite od svych 18 let.. Ale pak jsem dosla k tomu ze to asi nezvladnu mit deti. Bojim se ze selzu i kdyz uz jsem selhala..

• Citovat
  • Nahlásit
926
10.7.20 06:41
@Anonymní píše:
@Ou
Ano diagnózu mi určila lékařka.

No mam 99 kg a shodila jsem 18 kg. Snažím se jist zdravě. Kupuji to si můžu dovolit je pravda ze ke konci měsíce jim jednou denně protože už mi nebývají peníze.

@Whitedog

Ted jsem koukala na nehty mam je hrozne. Kam mam jit ke kteremu lekari?

Začni praktikem - ten udělá základní vyšetření, pošle na odběry a podle výsledků rozhodne, kam Tě pošle dál. A gynekologem samozřejmě. Tam už jsi měla být dávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7173
10.7.20 13:41

Taky myslím, že jsi měla být dávno na gynekologii, když tak dlouho nemáš menstruaci. Návštěvou gynekologa bych začala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.20 14:07

@Petule030 Uz jsem objednana na gynekologii. Bojim se..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.20 14:08

Cetla jsem ruzne horove scenare.

• Citovat
  • Nahlásit
K92
717
10.7.20 14:50

Ano, je to možné, mám takový případ v okolí. Příbuzné nebylo ani 25, když se tuhle diagnózu dozvěděla. Blbý jsou 2 věci, jednak to, že nemůžeš mít děti a pak to, že s tím souvisí i následné zdravotní problémy jako řídnutí kostí atd. a je pak potřeba užívat hormony, aby to tělo fungovalo. Stačí udělat na gyndě hormonální profil a je jasno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama