Reklama

Můžu dál podnikat na mateřské?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

five5
Kecalka 179 příspěvků 26.02.18 20:49
Můžu dál podnikat na mateřské?

Chtěla bych se zeptat jestli náhodou neví někdo jak je to s podnikáním a nástupem na mateřskou? Mám to jako vedlejší činnost, jinak jsem normálně zaměstnaná. Pokud nastoupím na mateřskou budu muset podnikání přerušit nebo ne, když to mám jen jako vedlejšák? Díky za odpovědi

Reklama

Reakce:

střepina
Neúnavná pisatelka 16561 příspěvků 26.02.18 20:51

Ne, není důvod rušit

Bella13
Kecalka 218 příspěvků 26.02.18 20:52

Po dobu mateřské by se mělo přerušit (někde stačí pouze čestné prohlášení, že jsi v té době nepodnikala), po dobu rodičovské dovolené můžeš pak normálně podnikat.

five5
Kecalka 179 příspěvků 26.02.18 20:53

@střepina ano ale co vím, tak pokud jsem na mateřské nemohu si nikde dál vydělat. Pouze na rodičáku, ale po dobu těch 28 týdnů ne. Nebo už to zase změnili?

five5
Kecalka 179 příspěvků 26.02.18 20:54

@Bella13 takže i když to mám jako vedlejší činnost, budu muset přerušit?

dana.dv
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 26.02.18 20:55
@Bella13 píše:
Po dobu mateřské by se mělo přerušit (někde stačí pouze čestné prohlášení, že jsi v té době nepodnikala), po dobu rodičovské dovolené můžeš pak normálně podnikat.

Byla jsem se ptat na socialce a rekli mi, ze muzu fakturovat klidne i z porodnice :) O zadnem pozastaveni vedlejsaku nebyla rec.

střepina
Neúnavná pisatelka 16561 příspěvků 26.02.18 20:55

@five5 aha,tak to nevím, to bych kecala, pokud se na mateřské nemohlo, tak je lepší zajít na finančák

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 26.02.18 20:58
@Bella13 píše:

Ale tohle platí jen pro ty, kteří čerpají mateřskou z titulu toho podnikání, což zakladatelka není.

histep
Závislačka 3082 příspěvků 26.02.18 21:00

@five5 Pokud PPM cerpas z titulu soc. pojisteni placeneho ze zamestnani, tak pri jeho pobirani muzes dale „vedle“ podnikat a nemusis nic prerusovat. Neslo by cerpat PPM z titulu pojisteni OSVC a pritom podnikat.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 26.02.18 21:00
@five5 píše:
@střepina ano ale co vím, tak pokud jsem na mateřské nemohu si nikde dál vydělat. Pouze na rodičáku, ale po dobu těch 28 týdnů ne. Nebo už to zase změnili?

To „nikdy“ neplatilo (resp. možná někdy dávno, od roku 2009 100% ne) vždy se to vztahuje jen na danou prái, tedy ty nesmíš mít po dobu MD příjem ze svého zaměstnání, protože z něj čerpáš tu mateřskou.

five5
Kecalka 179 příspěvků 26.02.18 21:06

@j.a.n.i1 jsem zaměstnaná na plný úvazek, tam bych samozřejmě po dobu mateřské nepobírala nic. Takže vedlejší činnost přerušovat nemusím?

rena621
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 26.02.18 21:10
@five5 píše:
Chtěla bych se zeptat jestli náhodou neví někdo jak je to s podnikáním a nástupem na mateřskou? Mám to jako vedlejší činnost, jinak jsem normálně zaměstnaná. Pokud nastoupím na mateřskou budu muset podnikání přerušit nebo ne, když to mám jen jako vedlejšák? Díky za odpovědi

Vedlejsi cinost muzes i na MD. V porodnici sem mela na pokoji slecnu co tak planovala fungovat. Celu matersku.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 26.02.18 23:08

@five5 @rena621 Tak ono ani zas tak nezáleží na tom, zda se jedná o vedlejší činnost nebo o hlavní, ale zda je z ní čerpána PPM nebo ne. Já třeba PPM čerpala i z vedlejší činnosti a pak se musí taky přerušit. Ale pokud z té vedlejší není PPM čerpána, tak může pokračovat bez přerušení.

Bella13
Kecalka 218 příspěvků 27.02.18 11:34

Info jsem dostala na živnostenském úřadu. Mateřskou jsem pobírala ze zaměstnání a živnost mám jako vedlejší. Alespoň je vidět, že ne všechny úřednice mají svůj obor zmáknutý.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama