Můžu dát 2 měsíční miminko spát v noci na bříško ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9
21.10.21 23:35

Můžu dát 2 měsíční miminko spát v noci na bříško ?

Dobrý večer,
Muzu dat spat dvouměsíčního syna spat v noci na bříško? 😊 na zádech mi nemůže usnout :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4450
21.10.21 23:59

Já osobně dávala od 6 týdnů… Ale se zapnutou podložkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.21 00:14

V porodnici i potom laktační poradkyně mi říkaly, že spíše ne. Zejména pokud máš blicí miminko (vdechne zvratky z podložky). Ale jako u všeho, sejde se ti tu asi mnoho názorů. Já blicí miminko nemám, má 4 měsíce, a na bříšku by mi neusnula ani za nic. :D Jedině na bočku a na zádech. Však vyzkoušej, radši s monitorem dechu, a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
22.10.21 00:58

V porodnici nam “prikazali” polohu na boku, oprene zadicky o postylku. Je to nejvhodnejsi poloha pri pripadnem zvraceni. Nejmladsi dceri je 8 mesicu a dosud tak spi, usina tak i sama, krome kocarku, kde spi na zadech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1700
22.10.21 07:01

Asi takhle - prvorozený syn spal zásadně na zádech a neustále se budil. Dcera vyžadovala na bříšku, prostě tak spala skoro od narození. A ve 2m se tam otáčela už sama, doteď zásadně nespí na zádech :nevim: Trápit ji spaním v poloze, kterou nechce, mi přišlo pošahané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4484
22.10.21 07:09

Podkladala jsem aby byl trochu na boku, sestinedeli Prospal na me. Dokud se neuměl otocit sám zpět na zada, tak jsem i v noci upravovala polohu na zada nebo na bok. Usnout němu problem nedelalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
22.10.21 07:13

Dekuji moc všem za radu 😊 mě v porodnici taky učili polohu na bok ale jakmile dqm malého na bok tak se mi automaticky přetoci na záda 😊 a právě že se mi občas přes den stane že se mi sám když ho mam pod dohledem pretoci na bříško. A spokojeně pak spi i delší dobu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1700
22.10.21 07:15

@Lily1995 Mně dcera vysloveně ječela, dokud jsem jí na to břicho nedala :) Pokud teď omylem usne na zádech, okamžitě se přetáčí na břicho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
22.10.21 07:22

@Dobrej_tym
Me prave že taky nehorázně brečel na zádech a nemohl zabrat tak jsem mu zkoušela polohy různý a na bříško když jsem ho dala tak během minutky usnul 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
22.10.21 07:40

Já nechávám spát na bříšku pouze přes den, kdy ji mám pod kontrolou. V noci bych si to lajzla až když se bude sama přetáčet. Ta poloha se jí líbí hlavně proti, že nemůže rozhazovat rukama, což je budí (moroův reflex), což jsme na zádech vyřešili b-wrapem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
22.10.21 08:03

Jsou miminka, která jinak nespi :nevim:
Mě holky do 4.měsíce taky jinak než na brisku neusnuly… samozřejmě jsem je kontrolovala a měly zapnutý monitor…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1954
22.10.21 08:21

Dítě můžeš pokládat jak chceš, ale z hlediska prevence SIDS jedině na zádech. V porodnicích by nemělo doporučovat ani ten bok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1516
22.10.21 09:40

Dcera spi jenom na brise, v posteli i v kocare. Prospi tak celou noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1135
22.10.21 09:52

Z hlediska bezpecnosti je jedina vhodna poloha - na zadech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
22.10.21 09:59
@Luminance píše:
Z hlediska bezpecnosti je jedina vhodna poloha - na zadech

I pro zvracejici miminka? Mne ta poloha na boku, kterou doporucuji v porodnicich, prijde z laickeho pohledu nejbezpecnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat