Můžu dát sójové výrobky 8měsíčnímu dítěti?

13.6.13 11:53

Můžu dát sojové výrobky 8 měsíčnímu dítěti?

Ahoj můj syn je dokrmován od 4 měsíce (zelenina, ovoce, kaše) ted už jíme vývary, kousky mu nevadí. Co dávát nikdy nechci a ani nebudu je vepřové maso já a chlap jíme hodně sojové výrobky+ tofu ( paštiky, jogurty, maso, mléko atd) Na internetu je hodně informací, ale hodně se od sebe liší někdo je pro někdo proti..
Chtěla bych mu třeba namazat chlebík s paštikou s tofu nebo sojové jogurty. Když si přečtu složení a porovnám to s jogurtem třeba ovocným tak sojoví je lepší než normální.
Je tu někdo kdo dává děcku sojové výrobky a tofu? děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
913
13.6.13 12:01

Já teda osobní zkušenost nemám, ale ted jsem právě asi předevčírem četla článek, že soja by se měla dávat dětem nejdřív od jednoho roku prý kvůli toho, že obsahuje hormony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6791
13.6.13 12:03

Doktorka říkala, že sojové výrobky dávat od roka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3880
13.6.13 12:04

Nedávala bych, soja není pro děti vůbec vhodná.

Příspěvek upraven 13.06.13 v 12:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
913
13.6.13 12:05
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
chatwenna
13.6.13 12:06

Ahoj, ja se o to taky zajimala… A dosla jsem k nazoru, ze rostlinne nahrazky ano, krome soji. Ten clanek momentalne nemuzu najit, jeste se po nem mrknu…

Soju nedokaze telo kojence zpracovat, zbytecne zatezuje, je lepsi s ni pockat. Ja si rikam, ze az kolem druheho roku…

• Citovat
  • Nahlásit
13.6.13 12:12

Pořád totiž řeším co mu vařit vůbec nevím nechci ho cpát jídlem na které sme si zvykli mi a jen jsou s toho problémy..
Dělám mu hodně zeleninové kaše, z hovězího vývary nebo i kuřecího ovoce taky jen ty sváči nevím bílé jogurty mi bez lžičky cukru nesní a ovocné jo ale zase ta kvalita nic moc v sojovém je hodně vitamínů bílkovin není tam laktoza..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12272
13.6.13 12:13

Já jsem to taky kdysi zjišťovala a rozhodla jsem se, že soja ne. Obsahuje hormony a často také velké množství plísní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12272
13.6.13 12:16
@SatanekTerezka píše:
Pořád totiž řeším co mu vařit vůbec nevím nechci ho cpát jídlem na které sme si zvykli mi a jen jsou s toho problémy..
Dělám mu hodně zeleninové kaše, z hovězího vývary nebo i kuřecího ovoce taky jen ty sváči nevím bílé jogurty mi bez lžičky cukru nesní a ovocné jo ale zase ta kvalita nic moc v sojovém je hodně vitamínů bílkovin není tam laktoza..

Já zase téměř vyřadila z jídelníčku kuře. Je to prý plné hormonů. Raději se tě nebudu ptát, proč jsi vyřadila vepřové, nebo bych ho musela pak taky vyřadit a za chvíli bychom neměli co jíst. Ono i zelenina je prý pěkný svinstvo a je plná dusičnanů a dusitanů. :? Malá ze mě za chvíli ale asi udělá vegetariána, protože když vařím maso, tak se mě u stolu pak ptá, co to bylo za zvířátko, tak řeknu třeba krůta, tak se vyptává, jak taková krůta vypadá a pak to ukončí - chudinka krůta a já mám po chuti. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
chatwenna
13.6.13 12:21

@SatanekTerezka Ovocne presnidavky???

Co je spatneho na laktoze?

• Citovat
  • Nahlásit
11132
13.6.13 12:22

@kolozubka
moje sestrenka zase jako dite odmitala jist hovezi, protoze ve sve „chytre“ knizce zviratek zadne zvire jmenem „hovezi“ nebylo, tak usoudila, ze kdo vi co to je a jist to radeji nebude. vysvetleni o krave neverila jeste asi dalsi 3 roky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
chatwenna
13.6.13 12:26
@kolozubka píše:
Já zase téměř vyřadila z jídelníčku kuře. Je to prý plné hormonů. Raději se tě nebudu ptát, proč jsi vyřadila vepřové, nebo bych ho musela pak taky vyřadit a za chvíli bychom neměli co jíst. Ono i zelenina je prý pěkný svinstvo a je plná dusičnanů a dusitanů. :? Malá ze mě za chvíli ale asi udělá vegetariána, protože když vařím maso, tak se mě u stolu pak ptá, co to bylo za zvířátko, tak řeknu třeba krůta, tak se vyptává, jak taková krůta vypadá a pak to ukončí - chudinka krůta a já mám po chuti. :mrgreen:

Z dusitanu a dusicnanu si nic nedelam, protoze jsou skodlive jen pro deti do trech mesicu veku. Predpokladam, ze v te dobe nikdo neprikrmuje…
http://www.maminkam.cz/…ch-prikrmech

• Citovat
  • Nahlásit
13.6.13 12:28

No my nejíme vepřové za prvé z křestanského důvodu a za druhé ze zdravotního důvodu ted je nám mnohem lépe.
Přesnídávky když někam jedu jinak vše dělám domací nebo mu prostě nastrouhám jakblo dám do toho banán a má sváču..
je fakt, že by člověk nesměl jíst vůbec nic :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12272
13.6.13 12:39
@Ali-Ali píše:
@kolozubka
moje sestrenka zase jako dite odmitala jist hovezi, protoze ve sve „chytre“ knizce zviratek zadne zvire jmenem „hovezi“ nebylo, tak usoudila, ze kdo vi co to je a jist to radeji nebude. vysvetleni o krave neverila jeste asi dalsi 3 roky :D

To je taky roztomilý ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12272
13.6.13 12:40
@chatwenna píše:
Z dusitanu a dusicnanu si nic nedelam, protoze jsou skodlive jen pro deti do trech mesicu veku. Predpokladam, ze v te dobe nikdo neprikrmuje…
http://www.maminkam.cz/…ch-prikrmech

A myslíš, že jinak dusitany a dusičnany nejsou škodlivý?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat