Můžu dát spícímu dítěti kapky do nosu?

Anonymní
26.2.21 09:52

Můžu dát spícímu dítěti kapky do nosu?

Mám devítiměsíční dítko s rýmou. Potřebovala bych mu kápnout do nosu kapky proti rýmě (sprej jsem bohužel nesehnala), a on to nesnáší, neudržím ho bezpečně tak abych ho tím skleněným kapátkem v nose neohrozila, neskutečně sebou cuká a křičí, jen to vidí. Můžu mu to kápnout, když spinká, nebo by to mohl nějak nebezpečně vdechnout?
(Nechápu, proč se nedá sehnat pro ty nejmenší sprej, vždyť ta manipulace s tím sklem u tak malých miminek se mi zdá vážně nebezpečná).
Jinak mám mořskou sůl ve spreji, po ní mu rýma teče, ale chci spíš, aby mu splaskla sliznice a lépe se mu dýchalo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5139
26.2.21 10:09

Sprej není vhodný pro miminka. čím dýl kapky tím líp. Já bych se bala mu to dávat ve spaní. Já si chytla dceru kolenama hlavu, odsála tak vysavačem a prostě nakapala… neštvala jsem se s tím nikdy. A na noc při rýmě ještě fenistil kapky. Někdy při velké rýmě tak i nurofen třeba první tří noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
658
26.2.21 10:10

Tak pokud má opravdu silnou rýmu, tak ve chvíli kdy mu to kápneš ve spánku, tak se to stejně ke sliznici přes hleny nedostane. U kapek do nosu nám vždy doporučovali (na ORL), aby se nos co nejlépe vyčistil, to znamená vystříkat mořskou vodou, důkladně vysmrkat, případně odsát a pak teprve kapat kapky. A jinak určitě jsou kapky do nosu od 0-6let, které mají rozprašovač. Kupovala jsem je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
915
26.2.21 10:18

Ve spánku dítěti dávat kapky to určitě ne… Pořádně odsat a nakapat. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.2.21 10:23

Ok díky. Mě se to zdálo nebezpečné. I když ono, když při tom tak vřeští, to taky moc bezpečné není.

• Citovat
  • Nahlásit
18796
26.2.21 11:02
@Anonymní píše:
Ok díky. Mě se to zdálo nebezpečné. I když ono, když při tom tak vřeští, to taky moc bezpečné není.

Normalne dite zaklekni, ruce podel tela, hlava mezi koleny, mas obe ruce volne, odsat, nakapat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
26.2.21 12:25

Mne to zas přijde lepší spicimu, než řvoucímu. Spící je v klidu, rvouci i roni slzy, cimz to z toho nosu stejně hned vyplaví :nevim: to taky není úplně žádoucí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
915
26.2.21 12:32

@Semtex myslím si že to není dost bezpečné u mimca.. Zkus spát a někdo ti nakape kapky do nosu co asi uděláš 🤦🏽‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
26.2.21 12:39

@Misasisi no nastvu se, popotahnu a spim dal, asi jako to mimco. Mne přijde důležitější, aby to bylo v klidu, trochu se tou manipulaci pribudi tak jako tak, takže úplně tvrdě spici nebude, ale s trochou štěstí hned usne zas. Lepší než se s nim rvát :nevim:

Ano, samozřejmě sirup bych tak nedavala, ale to už je velké množství, nejsou to dvě kapicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
915
26.2.21 12:40

@Semtex jasný ale mimčo má být před podáním kapek odsate a pak by mu mělo být nakapona chápu je to asi o nervy když mimčo dělá vzpouru 😁ale nedá se nic dělat pracuji v nemocnici a kolikrát i dospělí dělají více hariku jak malé děti 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
26.2.21 12:47

@Misasisi tak jasne, to bych zkusila tou hadickovou odsavackou nějak nenapadne predtim, s trochou štěstí se taky úplně vzbudit nemusí :lol: :P já jsem byla schopna spici dítě kolikrat i prevleci, aniž by se vzbudilo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19495
26.2.21 13:08
@Eemii píše:
Normalne dite zaklekni, ruce podel tela, hlava mezi koleny, mas obe ruce volne, odsat, nakapat.

ano přesně takto to dělám taky, není zbytí, než ho jinak trápit, takhle to trvá 5 vteřin a je hotovo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
915
26.2.21 13:08

@Semtex já čekám teď svoje první mimi😁ale já sem vycvicena z práce takže mě to asi nerozhazi😁 😁 😁ale chápu že někteří vedou boj 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4134
26.2.21 13:19

Jak píšou holky, dítě zakleknout, hlavu mezi kolena, obě ruce volné na manipulaci, odsaješ, nakapeš. Do minuty máš komplet hotovo, i když se brání. Rozhodně lepší takhle než později řešit zánět dutin nebo středouší…
Neboj, zvládneš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
26.2.21 13:46

My měli kapky Nasivin 0-1 rok tuším. Vypadalo to jako normální sprej, ale přesně to aplikovalo jen 1 kapku. V lékárně by ti měli určitě poradit.
Aplikace až po odsati. Naše malá se většinou uklidnila při samotném odsávání, když zjistila, že ji to pomáhá. Kapky si pak nechala dát v pohodě už.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat