Můžu dát UM na noc když kojím?

Anonymní
13.7.21 19:55

Můžu dát UM na noc když kojím?

Ahoj, asi blbý dotaz. Je nám pět měsíců, do teď jen kojím, ale poslední dny mi přijde, že to malému vůbec nestačí. Hlavně večer. To je vždy po koupání strašný řev dokud nedostane prso, občas obě. Usne a za tři hodiny je vzhůru a ak už skoro každou hodinu. Cítím, že už mám prsa úplně prázdná a že saje na prázdno. Do teď jsme sem tam zkusili zeleninový příkrm, ale jen ochutnávku. Žádné obědy ještě třeba nahrazene nemáme. Má to cenu ulevit si takhle na noc a zatěžovat malého? Jen mu chci ulevit, pokud má hlad, ale nerada bych zase michala páté přes deváté. Tak ráda bych kojila, ale prostě mi přijde, že už nemám moc z čeho :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1806
13.7.21 20:02

Pokud kojis na požádáni dítěte a neomezujes během dne/noci nijak, tak mléko stačí a je ho dostatek.
To, že se budí každou hodinu je normální. 1. zpracovává zážitky ze dne, 2. během dne třeba není tolik “čas” se poradne nakojit a dohání to v noci, kdy je klid, 3. chce tě cítit, mít tě u sebe.

Když mu das UM, možná ho zaplacnes a bude spát v noci déle, ale třeba taky vůbec ne :nevim: Za mě zbytečně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.21 20:04

@PepiKo Navíc teď začal hrozně ublinkavat, je samý krkanec a já už nevím. Přijde mi, že v noci jak u toho oba usneme, tak tahá spíš vzduch a pak to takhle dopadá. :(

• Citovat
  • Nahlásit
64
13.7.21 20:05

Taky jsme to tak měli u prvního a pak jsem dávala UM na noc až do roka.. Já bych ho netrápila :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.21 20:08

@EDDT Kdyby náhodou, mám doma kemdamil, ale nevím, zda to bude dobrá volba a hlavně abych mu ještě nějak nerozhazela střeva, ale děkuji. Asi to možná i zkusím. Prostě to nepoznám, jestli brečí hladem, nebo třeba teplem a podobně.

• Citovat
  • Nahlásit
1669
13.7.21 20:15

Já bych nedávala, pokud chceš dal kojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7632
13.7.21 20:19

Nedavala bych. Zkus treba nejaky bylinky na podporu laktace, kdyz ti prijde, ze mas malo. Ja brala na rozjeti laktace tablety Piskavice, za me super :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.21 20:20

@Nicole 1234 Chci. Proto jsem si říkala, že přes den kojit a na noc UM. :think: ale je mi jasný, že jakmile vezme jednou flašku, může se stát, že už nebude chtít prso.

• Citovat
  • Nahlásit
324
13.7.21 20:21

Mam skoro 6mesicni, nedavno mela taky stavy, ze mi prislo, ze ji kojeni nestaci. Vydrzelo to par dni a pak se to zas srovnalo, takze asi spurt. Nemuze to byt ono?

Jinak taky se mi zacala budit vic, nez treba ve 4m, myslim, ze je to normalni v tomhle veku a musi se to holt vydrzet.

Kendamil mam v rezerve taky, parkrat (naposledy pred tydnem asi) jsem to v nejake zoufalosti u hodinoveho place zkusila, ale ani si lahvicku nevezme. Takze je otazka, zda ji tvoje dite bude vubec akceptovat.

Za dalsi se mi taky nekdy zda, ze uz musi byt ta prsa prazdna, ale kdyz zkusim trochu odstrikat, mleka je dost. Je to sice zaprah a chapu, ze uz si chces ulevit, ale myslim, ze pokud chces pokracovat s kojenim, tak je prave ta noc zasadni - v noci se pry mleko tvori vice.

A takova moje posledni aktualni zkusenost, jaky je den, tak takova je casto noc. Zjistila jsem (my tedy zkousime prvni prikrmy cca mesic a maji velky uspech), ze kdyz si da zeleninu k obedu, tak je mnohem vic v pohode pres den a pak i vecer.

Ale budes muset asi sama rozhodnout, kam te to nejvic tahne a s kterym pristupem budes nejvic v klidu ty i dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3542
13.7.21 20:33
@Anonymní píše:
@Nicole 1234 Chci. Proto jsem si říkala, že přes den kojit a na noc UM. :think: ale je mi jasný, že jakmile vezme jednou flašku, může se stát, že už nebude chtít prso.

Taky se může stát, že UM a flašku nebude chtít vůbec, jako moje :mrgreen: spíš bych zkusila vydržet a třeba začít příkrmy. A kolem půl roka se spánek dost často kazí sám nezávisle na jídle, moje dcera která od šesti týdnů spala celkem stabilně 20-5 hodin najednou začala vyžadovat uspávání a budila se v nejhorších dnech co půl hodiny - a kojení stejně nepomohlo. Prostě vývoj, zuby, jedno s druhým. Přešlo to :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2784
13.7.21 20:37

Udělala jsem to a brzy jsem kojit přestala, takže znova bych do toho asi nešla :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
13.7.21 20:43

Vydrž ještě pár týdnů a pak začni dávat kaši na noc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
13.7.21 20:53

Kasli na UM. U správně rozjete laktace neni nijak divne, ze ti prsa připadají prazdna. Zkratka uz je nabidka-poptavka vyrovnana. Pokud je ve spurtu, je opet normalni, ze se prisava casteji a ze ne vzdy tam mleko je. To je ale také správně, protoze tak tvemu telu da signal, aby zacalo tvorit vice. Pokud ho zaplanes flaskou, naopak se tomu prsa opet prizpusobi a budou tvorit mene mleka.
Dalsi možnosti jsou zuby. Zkouselas mu při delsim revu dat neco na bolest? Vubec je nemusis videt, ale hybou se v dasni a dite to boli. Nemyslim tim cpát mu sirup kdyz si chvíli pobreci, ale pokud ti rve hodinu a ani prso ho neklidni, zkusila bych mu ulevit.
Dalsi moznosti je dozrávání nervové soustavy, promena spankoveho režimu, rychly rust…
Zkratka male dite muze brecet z milionu a jednoho duvodu a na UM bych se vykaslala a počkala, jak to bude vypadat za tyden ci 14 dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2586
13.7.21 20:54

Nemáte třeba nějaký zivejsi program přes den? My když jsme byli s mimcem na větší svatbě, tak se pak v noci budil asi co půl hodiny a chtěl prso :lol: taky mu muže vadit horko, růst zub, cokoliv… ale neboj, jestli jenom kojis, mlecka je tak akorát. Flašku bych nedavala, mne by se nechtělo se s tím patlat, kdybych vyloženě nemusela (kdyby se něco nestalo, kvůli čemu bych kojit nemohla a tak). A ano, ani mu to nemusí udělat dobre na bříško.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1453
13.7.21 21:03

Tiplq bych spíš spánkovou regresi. Kojení taky není jen o hladu, tak třeba chce prostě jen cucat, zklidnit se, být s tebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat