Můžu dát v noci Levopront, když dáváme přes den Bromexin?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

baculkaji
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 22.12.16 18:29
můžu dát v noci Levopront, když dáváme přes den Bromexin?

Ahoj všem..prosím o radu…před den dáváme dceři (6let) Bromexin…včera jsme byli večer na pohotovosti…protože měla záchvat kašle…ale vše čisté, žádné otoky..laryngitida nic…dr. nám dal jeden prášek na tu včerejší noc..a děsím se toho, co dneska…ptala jsem se ho, proč bromexin, když neodkašlává hleny a dráždí jí to…prý se může…teď jen jestli kdyby byl zase záchvat. můžu jí dát v noci ten Levopront??? díky moc

Reakce:

amazon
Echt Kelišová 8769 příspěvků 22.12.16 18:31

Nemáš Fenistil. Raději bych dala na noc tohle než sirup..Dcera má teď taky hnusný dávivý kašel a po Sinecodu ještě větší a Levopront nám taky moc nezabral

baculkaji
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 22.12.16 18:34

No to nemám…ale myslíš, že ta kombinace může být??? a ten fenistil je na předpis?

amazon
Echt Kelišová 8769 příspěvků 22.12.16 18:40

Ne, je volně prodejný, jsou to kapky. Ta kombinace myslím nevadí, ale musí tam být dostatečný časový odstup. Na vykašlávání by se měl dávat nejpozději v 16h a pak na noc ten tišící

baculkaji
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 22.12.16 18:48

Tak díky moc…jsi hodná

Uživatel je onlineAmys
Generální žvanilka 20742 příspěvků 22.12.16 18:54

Nejdřív k tvému dotazu - všechny léky typu bromhexin, mucosolvan, prostě určené k rozpouštění a uvolnění hlenu, by se měly dávat jen přes den a tudíž i dostatečně dlouho před spaním. Pokud jsi ho podala někdy teď, tak rozhodně levopront ani jiný lék určený k tlumení kašle nedávej, protože tím uděláš to, že předchozím lékem uvolníš hlen, následujícím lékem nedovolíš, aby ten hlen z těla odešel a můžeš způsobit i zánět průdušek nebo zápal plic. Pokud jsi bromhexin dala někdy naposledy dejme tomu mezi třetí a čtvrtou hodinou, tak bych klidně ten levopront na noc dala.

No a jinak - mám dcerku, která od pět měsíců trpí na laryngitidy. Sice ji vy nemáte, ale nebudem si nic namlouvat, když je zahleněné dítě, je úplně jedno, ze které choroby to pochází. Takže já na doporučení lékaře používám na noc kombinaci Stoptussin sirup a k tomu fenistil. Když je hodně zle, máme v noci zopakovat. Zatím jsem nic lepšího nepotkala. U nejstaršího mi pomáhal jitrocelový sirup na dobrou noc (přímo se to tak jmenovalo), ale on při rýmě a kašli vždy v noci ze zahlenění zvracel. Na tohle mi to nikdy nefungovalo. Vše výše jmenované je volně prodejné.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Selfie expert Dáda: Na Instagramu vypustila další zlo. Co dělá špatně?

Je jí dvaašedesát, ale sociální sítě si zamilovala, jako by byla teenagerka.... číst dále >

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >