Můžu jen tak ztratit mléko po 5 měsících?

2.2.20 10:31

Můžu jen tak ztratit mléko po 5 měsících?

Ahoj maminky, nemáte někdo zkušenost s tím jestli můžu ztratit jen tak mléko po 5 měsícich kojení? Do 4 měsíce jsem maličkou kojila plně ale u doktorky vážila min než by měla tak jsme začali s příkrmy, odpoledne zeleninu, k večeři rýžovou kašičku, jinak kojím ale poslední dva dny pořád pláče u prsa, odstkuje se a neni vůbec spokojená ale příkrmy papa krásně :nevim:, někde jsem četla že se mléko tvoří podle toho jak často přikládám a že jen tak ho ztratit nemůžu :think:?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

980
2.2.20 10:34

@Veruu.M Nemyslim si že by se mohlo jen tak vytratit. Děti se u prsa obcas vztekaji, prostě obcas maji takove období. Když to zkusíš sama zmacknout, teče něco? Třeba je mrzuta, že ji nekde zlobí zoubek ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 10:38

@suzka1 zoubek mě taky napadl ale nevidim tam nic, když prso zmáčknu tak mléko teče, ještě mě napadlo že je ho možná málo, malá si vždycky párkrát cucne a pak to začne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3230
2.2.20 10:39

Taky mám pětiměsíční dceru a toto období zlobeni u kojení a pocitu prázdných prsou jsem měla už asi 4×, jedno zrovna pred par dny. Buď to je nějaký spurt, špatný den, zuby… těžko říct. Ale je velmi nepravděpodobné, že by se ti z plného kojení z ničeho nic jen tak ztratilo mléko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 10:46

@chaela my už jsme to samé jednou měli před měsícem kdy nám doktorka doporučila začít s příkrmy, tak snad to nebude to samé a třeba je to ten spurt, nerada bych přišla o kojení :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
2.2.20 10:54

@Veruu.M Zoubek se musi nejdříve protlačit ven a pak až bys ho viděla ;) A právě to potlačení může být dost nepříjemné. Ale věř, že to „zlobeni“ je normální. Zkus ji poplacavat pri tom po zadecku, nebo ji během kojeni zkus dat odrihnout, nebo to prostě budeš muset přežít i s takovýhle „zlobenim“ :) za par dni bude zase jinak. Hlavne koj, jak si kojila, davej klidne zeleninku, pak nabidni prso a zase si to nejak sedne. Hlavne never na nejaky bojkot kojeni nebo ze to dítě zlobi-na bojkot neverim a takhle male mimi neumi zlobit :) Za tyden to bude zase jinak. Jo a u zeleninky pozor na mrkvicku-ta se historicky dava jako prvni, ale může stavět, takze ji může z toho drobet bolet brisko. Dej dyni, cuketu, cervenou repu a tak, ale nic, co by ji nadymalo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6350
2.2.20 11:05

Taky si nemyslím, že bys neměla mléko. Vztekání u prsa je normální, to zase přejde. Může malou něco trápit, možná se vzteká, že ji to neteče tolik samo jako dřív (mléko se netvoří tolik do zásoby jako na začátku, ale až při kojení), možná něco jiného. Hlavně zůstaň v klidu, nevzdávej to a malou to za pár dní zase přejde. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40485
2.2.20 11:05

U mě to tak bylo. Do 4 měsíců super, ještě jsem odsávala a fakt mlíko teklo skoro samo. Pak jsem najednou odsála jen kapku. Bojovala jsem do 8 měsíců a pak ze dne na den úplně ukončila. Už to nešlo a fakt jsem měla šikovný mimčo co bralo flašku i prso od narození.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 11:12

@suzka1 přesně s mrkvičkou jsme měli problém, já vubec nevěděla že může dělat neplechu takže jsem ji dávala asi 2 tydny v kuse, a pak se chudinka nemohla vykakat, hrozně plakala, stolice úplně tuhá, no hrůza, nakonec jsem se dočetla že pomáhá švestková šťáva takže mrkev jen občas a každý den ji dávám tak 100ml ty šťávičky a nakonec je všechno jak má být :) a s kojením to budeme muset nějak přetrpět, zkusím co jsi mi poradila a uvidíme :palec: děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
2.2.20 11:28

@Veruu.M Jeeejda, 2 tydny? Chudinka ;) Kazdy druh zeleninky davej max 3 dny, abys vedela, jestli nema na danou zeleninku alergii. Ta dyne je treba super, doporucuji. Ja cerpala informace a inspirace tady: https://prvni-prikrmy-krok-za-krokem.estranky.cz/
A asi bych ji nedavala tu stavicku-jento zbytecne sladký, aby ti pak chtela pit cajik nebo vodu. Na stavicku se vyprdni, kojeni je pro ni i zdroj piti a i v te zelenince je jakoby voda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6479
2.2.20 11:37

Mne se to stalo. Dvakrat. A nemyslim, ze by to byl bojkot, protoze ani elektroodsavacka, a ni rucni snaha, nic ze me nedostalo vic jak 10ml po pul hodine snazeni. Z plneho kojeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
2.2.20 12:16

@suzka1 Já se dozvěděla že mě kojení bojkotuje moje 6ti týdenní miminko :lol: mělo období 2 dny kdy se vztekalo u prsu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 12:17

@suzka1 super stránka děkuji za tip, jinak s tou zeleninou už jsem na to taky přišla ale jak jsme začínali tak jsem vůbec nevěděla, každý má jiný zvyky a radí něco jiného, hotová alchymie :lol: zkusili jsme už bramboru, cuketu, dýni, mrkev, brokolici a zítra pokračujem řepou, zatím všechno baští dobře ;) a šťávičku jsem dávala jen kvůli tý stolici jinak ji dávám čajík kvůli prdíkům, kapičky nám vůbec nepomáhali :? Zkusím ji šťávu zas vysadit a snad nebude problém :lol: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 12:24

@sakota a jak to dopadlo? Začalo zas téct nebo jste ho ztratila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6479
2.2.20 18:45

@Veruu.M nezaclo. Fakt jsem si oddechla, kdyz deti konecne prijaly flasku a prestaly rvat hlady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama