Můžu ji nechat sedět?

220
6.6.13 20:13

Můžu ji nechat sedět?

Milé dámy, mám otázku…
Mám 11.měsíční holčičku Natálku. Neleze, neplazí se a nesedí. Už jsme v rukou rehabilitační sestry. Natálka je drobnější (v 10.měsících 7kg) a nemá na lezení sílu. Posilujeme. Jde mi ale o to sezení. Pár dní se mi zvedá v kočárku do sedu. Sedne si. Nerozumím tomu…všichni popisují, že si jim mimi sedlo na zemi. Z kleku…tak sedíme nebo ne? :lol: Můžu ji už posadit v kočárku, dát do jídelní stoličky, dát ji do sedačky na kole??? Díky za názory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7576
6.6.13 20:16

Nesedi a mela bys ji co nejvic zabranit, aby si sedala timhle zpusobem :kytka: namaha spatne svalove partie, obzvlast kdyz jste na rehabce, mela bys to co nejvic hlidat. A samozrejme neposazovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77281

Ne, nesedí, takže bych ji v tom nepodporovala ani neposazovala kor když má nějaké problémy.

Příspěvek upraven 06.06.13 v 20:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Poison Ivy

Ne, nedala bych, protože se přitahuje do sedu a nesedá si sama - je to tak? Jak si sedá? Nespěchej, ještě se v životě nasedí :)

• Citovat
  • Nahlásit
17568
6.6.13 20:19

Zkonzultuj to s rehabilitační. Spíš bych řekla neposazovat, protože jestli neleze a posilujete, tak na sed nejspíš nemá připravená záda. V kočárku se přitáhne za ruce a to není to správné samostatné posazení, jaké by měla předvést na zemi. Ale já s malou například to sezení trénovala, že jsem ji určitým způsobem posazovala. Ale bylo to v rámci rehabilitace a dostalo se mi zaškolení, jak mám kde co držet a co sledovat a tak :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
6.6.13 20:19

Jak se posadí? Leží na zádech a z toho lehu se posadí? 8o :palec: Pokud se posadí z polosedu a jinak ne, tak je špatně, že v tom polosedu je. Já obě holky posazovala (kamkoliv - v kočárku, cyklosedačce atp) až když to zvládly samy a pevně seděly. U starší to bylo v 10 měsících, u mladší v roce. Do té doby jezdily v kočárku jedině v leže, na zádech nebo na bříšku. Žádné polohování nebo polosed (třeba aby líp viděly a víc se jim líbilo v kočárku) u nás neexistovalo. NIkdy jsem neměla problém s tím, že by se mi posazovaly z lehu na zádech. :nevim:

Z mého pohledu můžem o dítěti říct, že sedí, v okamžiku, kdy si dokáže samo sednout z lehu a vsedě se stabilně udrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
6.6.13 20:21

,,Sedne´´ si tak, že se přitáhne rukama. Já jsem používala vždy kšíry, aby si nesedala. Ale teď tu byla kámoška, nechala jsem Natálku bez nich a už si sedala. A kámoška(má dvě děti)-jéééé, ona už ti sedí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29701
6.6.13 20:21

Zvlast pokud ma nejaky problem (je slabsi, tj. nejspis hypotonicka), urcite neposazovat. Znam to, moje holcicka byla to samy, sedla si az ve 13ti mesicich, byla hypotonicka, chodili jsme na rehabku. Jediny, cim ji muzes pomoct posilovat krome cviceni, je honit ji pres polstare…na zem pohazej polstare a lakej ji, at se plazi pres ne. Ta moje lezla az v 15ti mesicich a chodit zacla v 19ti, takze jsme polstarovali dlouho :D
Jediny, co nam rehabka povolila, bylo „sezeni“ spis nesezeni v poloze, v jaky je ve vajicku, tj. spis v klubicku, ale musela byt privazana, aby se nezvedala.
Timhle kocarkovym zvedanim totiz posiluje brisni svaly, zatimco zadovy ma dal slaby, a takhle vznikaji skoliozy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
6.6.13 20:22
@Poison Ivy píše:
Ne, nedala bych, protože se přitahuje do sedu a nesedá si sama - je to tak? Jak si sedá? Nespěchej, ještě se v životě nasedí :)

až jí na to příjdou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
6.6.13 20:26
@asha píše:
Zvlast pokud ma nejaky problem (je slabsi, tj. nejspis hypotonicka), urcite neposazovat. Znam to, moje holcicka byla to samy, sedla si az ve 13ti mesicich, byla hypotonicka, chodili jsme na rehabku. Jediny, cim ji muzes pomoct posilovat krome cviceni, je honit ji pres polstare…na zem pohazej polstare a lakej ji, at se plazi pres ne. Ta moje lezla az v 15ti mesicich a chodit zacla v 19ti, takze jsme polstarovali dlouho :D
Jediny, co nam rehabka povolila, bylo „sezeni“ spis nesezeni v poloze, v jaky je ve vajicku, tj. spis v klubicku, ale musela byt privazana, aby se nezvedala.
Timhle kocarkovym zvedanim totiz posiluje brisni svaly, zatimco zadovy ma dal slaby, a takhle vznikaji skoliozy.

Nemůžu ji nechat plazit přes polštáře, ještě to neumí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29701
6.6.13 20:28
@prdelka17 píše:
Nemůžu ji nechat plazit přes polštáře, ještě to neumí :mavam:

Zatim :) V deseti mesicich to bylo u nas stejny. Az trosku zacne, zkus to :) Jasne, ze to hned nebude zvladat, u nas to trvalo sakra dlouho, nez jeden placaty zdolala :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24620
6.6.13 20:31

@prdelka17 holky už napsaly, já jen chci napsat, že ve váze to není, Majda vážila stejně a lezla nějak od těch 10 měsíců…
Pocvičíte a bude to v pohodě :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4524
6.6.13 20:34

Sice se můj komentář netýká sezení, ale zaujalo mě, jak píšeš, že nemá sílu na lezení, protože je drobnější. Taky mám drobné dítě, v necelých 8 měsících má 6 kil. Na cvičení mimin, kam s ní chodívám, mi právě fyzioterapeutka říkala, že o to snadněji se jí hýbe, že právě proto tak brzy začla s otáčením, plazením, stáním i sezením. Asi co člověk, to názor, stejně jako tomu je o lékařů. Jinak držím palce s rehabilitací. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
6.6.13 20:55

S tou váhou-řekl to mudr. mé kamarádky. Moje mudr. vůbec neřešila, že ještě nesedí, neleze. To já ji poprosila o poukaz na rehabilitaci. Ještě, že jsem to udělala!!! Na rehabilit, se divili. Měli jsme tam být už o dost dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
426
6.6.13 20:55

Taky nesedime, mame jakoby 10 mesicu a 6 kg, ale leyeme po ctzrech a stavime se k nabytku, ale sedet proste nechce, chodime uz 9mesicu na rehabilitace a stale nam opakuji, ze pokud si seda sama v kocarku nebo z lehu tak v zadnem pripade nezakazovat a nbranit, je to prirozenz pohyb, ale posazovat o gauc nebo do zidle urcite neeee…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat