Muzu jist uzeniny v tehotenstvi?

3
5.9.21 17:39

Muzu jist uzeniny v tehotenstvi?

Ahoj holky, jsem v 12tt a dneska jsem si k obedu dala chleba s balenym salamem. Nevedela jsem, ze se nedoporucuje jist uzeniny v tehotenstvi. Myslite, ze by v tom mohlo byt neco nebezpecneho pro miminko? Nejim salamy casto, ale dneska jsem na nej mela chut a ted si to vycitam… Dekuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2109
5.9.21 17:40

Salámy jsem jedla v těhotenství úplně normálně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21965
5.9.21 17:42

To nesmis! Jak sníst párek dítěti budou chybět mozkové buňky. Tvoje máma je taky určitě jedla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
5.9.21 17:43

Samozřejmě to jíst můžeš, nezabije tě to ani miminko, neboj. Nedoporučuji se spíš proto, že nepatří do zdravého stravování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
5.9.21 17:44

@jahuhudka, haha Tak proto mam takove myslenky! Uz je mi to jasny. :-) Diky holky za odpoved. Je to me prvni tehotenstvi, tak jsem z toho nervozni. Asi budu muset prestat cist ruzne diskuze a clanky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6506
5.9.21 17:46

@KarlaKov Ničemu to nevadí. :nevim:.Co si vycitas? Ze sis dala salám? :). Já uzeniny moc nejim, je to samy vepr, ale rozhodně si nemyslím, že by někoho zabilo pár koleček salámu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
5.9.21 17:46

Právě jsem chtěla napsat že naše mamky ani babičky určitě neřešily nějaké uzeniny :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
5.9.21 17:48

Urcite mate pravdu! Schvalne se mamky zeptam. :-) Popravde mi vubec nedoslo, ze salam neni tepelne opracovany, a proto muze obsahovat listerii, atd. Tak jsem si na nem aspon pochutnala a nebudu to resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3898
5.9.21 17:49

@KarlaKov

V klidu, já u prvního těhotenství taky blbla na kvadrát… Tak mám pro to pochopení. Nejedla jsem ani vanilkovou zmrzlinu a to jsem na ni měla fakt chuť. :D

Teď jsem jedla I sushi, ale to už je docela hardcore… Prostě jez na co máš chuť. Samozřejmě dávej pozor na prošlé potraviny. A pokud ti něco nevoní, nejez to. My těhule máme o dost citlivější čich právě pro to, abysme se nenacpaly něčím zkaženým. Stačí dodržovat hygienické návyky a řídit se zdravým rozumem :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25491
5.9.21 17:54
@KarlaKov píše:
Urcite mate pravdu! Schvalne se mamky zeptam. :-) Popravde mi vubec nedoslo, ze salam neni tepelne opracovany, a proto muze obsahovat listerii, atd. Tak jsem si na nem aspon pochutnala a nebudu to resit.
:roll: no asi to už působí - kde jsi přišla na to, že salám není tepelně opracovaný?
a druhý dotaz - to je ale divný nedělní oběd - chleba se salámem :roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6506
5.9.21 17:56
@stinga píše: :roll: no asi to už působí - kde jsi přišla na to, že salám není tepelně opracovaný?
a druhý dotaz - to je ale divný nedělní oběd - chleba se salámem :roll:

Ale tak znas ty tehotenske chutě :lol:, moje obědy v 1.trimestru taky stály za prd :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32557
5.9.21 18:02
@Alladina píše:
@KarlaKov Ničemu to nevadí. :nevim:.Co si vycitas? Ze sis dala salám? :). Já uzeniny moc nejim, je to samy vepr, ale rozhodně si nemyslím, že by někoho zabilo pár koleček salámu.

co by to mělo být jiného, než třeba zrovna vepřové?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9739
5.9.21 18:02
@KarlaKov píše:
Urcite mate pravdu! Schvalne se mamky zeptam. :-) Popravde mi vubec nedoslo, ze salam neni tepelne opracovany, a proto muze obsahovat listerii, atd. Tak jsem si na nem aspon pochutnala a nebudu to resit.

No když si neumíš ani přečíst etikety, tak se nedivím, že ti hrabe. Drtivá většina salámu tepelné opracovaná je. Nejsou leda nějaké speciální sušené salámy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6506
5.9.21 18:04
@vokishka píše:
co by to mělo být jiného, než třeba zrovna vepřové?

Já vepřové nejim, tak jsem v tomhle ve výběru omezena. Jinak si ráda dám třeba kvalitní kuřecí šunku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9739
5.9.21 18:04
@Alladina píše:

Tak si nekupuj vepřový salámy, když jsi proti nim  :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat