Můžu jít ihned po rodičáku na neschopenku?

22
19.10.20 19:54

Můžu jít ihned po rodičáku na neschopenku?

Ahoj.. prosím jdu si pro radu.. Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné abych šla ihned po rodičovské dovolené na neschopenku? Plánujeme totiž s partnerem, že bychom zkusily naplánovat 2.miminko tak, aby nám to navazovalo a do práce jít v těhotenství nemůžu.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2483
19.10.20 20:05

@Sommy ano, je to mozne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4618
19.10.20 20:29

A ty ještě nejsi těhotná a víš, že budeš mít zdr.
problem na to aby ti lékař vystavil PN?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
44013
19.10.20 21:18
@Gumidci píše:
A ty ještě nejsi těhotná a víš, že budeš mít zdr.
problem na to aby ti lékař vystavil PN?

Na tohle tu všichni cekali :P
Moje doktorka běžně jentak neschopenky nepíše, ale když těhotenství navazuje, sama ho nabízí.. Si vem, že máš ještě třeba 4 měsíce rodicak a otehotnis a mas jít na 3-4 mesice do práce.. Oni ve většině prácí na tebe cekaj :pankac: sotva se do tobo zas dostaneš, zaucis a zas odejdes..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4618
19.10.20 22:17

@a12 nepíše nic o tom, chce jen navázat PN na RP, takže mi to přijde dost postavené na hlavu, když ještě ani není těhotná kalkulovat s PN

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
44013
19.10.20 22:48
@Gumidci píše:
@a12 nepíše nic o tom, chce jen navázat PN na RP, takže mi to přijde dost postavené na hlavu, když ještě ani není těhotná kalkulovat s PN

a proc?
ja taky o tom premyslela :nevim: taky jsem navazovala na sebe a mela jsem to tak v planu abych prave nemusela na par mesicu nastupovat do prace..
prislo mi lepsi to mit takhle v tahu kdyz jsem nechtela vetsi vekovy rozdil mezi detma.. takze bud takhle nebo par let pracovat a pak teprve jit opet na materskou..
rozhodne lepsi nez jit treba ve 4 mesici na chvili do prace.
ale je jasny, ze osud to muze rozhodnou za ni a nemusi to jit a muze otehotnet mesic po navratu do prace :nevim:
ale zas nevidim na ty otazce nic az tak spatnyho..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73597
19.10.20 23:41

@a12 nevidis na podvodu nic špatného :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
44013
20.10.20 00:04
@j.a.n.i1 píše:
@a12 nevidis na podvodu nic špatného :think:

Tak tohle bych zas nenazyvala podvodem :roll:
Pokud bude mít mezi koncem rodičáku a nástupem na mateřskou pár měsíců, tak to většina gynekologu píše sama od sebe zas neprehanej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3922
20.10.20 00:11

@a12: Hm, mně to teď vyšlo tak, že mezi koncem RD a nástupem na novou PPM jsem měla dva měsíce. Nastupovat do práce - blbost. Než by mě po těch letech zaškolili, zas bych šla. Ale nechat si napsat PN mě teda ani na moment nenapadlo. Domluvila jsem si neplacené volno.

Kdybych měla před sebou celé těhotenství, tak bych normálně nastoupila a pracovala.

@Sommy Ty ovšem píšeš, že v těhotenství do práce jit nemůžeš. To znamená co? Že máš práci nevhodnou pro těhotné? V tom případě je systémové řešení nechat se přeřadit na jinou pozici. Vzhledem k tomu, že po rodičáku stejně nejspíš budou řešit, kam s tebou, tam by to zas takový problém být nemusel, ne?

Já vůbec nějak nechápu, proč tolik těhotných tak touží po té neschopence, sotva objeví dvě čárky na testu. Mně by se absolutně nechtělo si na víc než půl roku dobrovolně nechat omezit vycházky na 6 hodin denně v předem určených časech, jak nějaký vězeň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73597
20.10.20 06:41
@a12 píše:
Pokud bude mít mezi koncem rodičáku a nástupem na mateřskou pár měsíců, tak to většina gynekologu píše sama od sebe zas neprehanej

A co to tedy podle tebe je jineho, nez podvod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4618
20.10.20 06:51
@a12 píše:

A co to tedy je, pokud nemáš zdravotní problémy a doktor vypíše PN? Podvod. To že pises, že většina gynekologu sama od sebe napíše není pravda, jelikož oni jsou odpovědní a musí vyslet nějakou diagnozu.to že tvůj doktor podvádí neznamená, že to dělá většina lekaru.Jsou i jiné možnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
20.10.20 06:56

@Kassy Přesně, proč ze sebe dělat nemocnou když nejsem? Ještě se tím něco přivolá. Je to omezení života a domácnosti si pak ještě užijeme dost. Dokud je člověk sám ať si toho kouká užít že může ven a kamkoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
44013
20.10.20 10:03

Ale z prispevku zakladatelky není jasný jestli ma nějaký zdravotní problémy.. Je spousta těhotných, respektive zenskych, který po prvním porodu ví, že u druhyho bude muset být na rizikovým od začátku..
Ale tady se místo odpovědi jen moralizuje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73597
20.10.20 10:09

@a12 Ale houby, žádná taková spousta není, to jen spousta rada vypravi, tech, u kterych je pred otěhotněním jasne, ze to bude rizikové, je naproste minimum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
44013
20.10.20 10:19
@j.a.n.i1 píše:
@a12 Ale houby, žádná taková spousta není, to jen spousta rada vypravi, tech, u kterych je pred otěhotněním jasne, ze to bude rizikové, je naproste minimum.

Tak ja znám pár takových, kterým bylo zakázáno vůbec otěhotnět.. A přesto do toho šly, takže i s tim, že budou na rizikovým.
Ale o to ani tak nejde.. Spíš, že se tu všechny zas vrhnou na zakladatelku, že si dovolila zeptat se.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama