Můžu jít na policii, nebo raději ne? Je tu právník?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.11.19 13:37

Můžu jít na policii nebo raději ne ? Je tu právník ?

Ahoj,

prosím je tu nějaký právník? Zvažuji zda mám úspěch jít na policii nebo ne…

Ve zkratce dlužím někde nějaké peníze, není to nějak veliká částka, ale nedaří se mě to moct splácet. Od příštího roku bych měla mít lepší místo v práci a více penez a chtěla bych to začít splácet lépe.

Jeden člověk, kterému dlužím je i muj ex přítel, rozešli jsme se dost ve zlém a peníze jsem nevrátila, protože jsem prostě neměla z čeho.

Chvilku byl klid jenže pak mě volal s tím, že další půl rok čekat nebude a že jestli to nevrátím tak mě udělá ostudu.

Asi za 2 měsíce jeden člověk na instagramu a na FB začal psát do skupin, kde jsem členem (např skupina fitness atd), at si na mě lidi dají pozor, že dlužím a nevracím.

Napsal to dokonce i několika lidem co mám ve sledování na instagramu a na FB.

Nedělá to nějak často, ale během cca 2 měsíců asi 3×. Nikde nepíše moje udaje jako rodné číslo atd…prostě jenom nasdílel můj profil z insta a FB (kde mám přezdívku) a napsal lidem co mám v přátelích zprávu, že dlužím a že pokud to nebudu řešit tak mě udělá ostudu a exekuce atd…

Vím, že dluh musím doplatit, ale nechci aby mě dělal ostudu. Můžu jít na polici a říct jim, že to někdo dělá z toho a toho profilu na FB jako utrhání na cti a třeba stalking a obtěžování a porušení GDPR?

Dle FB zjistí přeci IP adresu, takže by ho mohli najít ne? Nebo má to smysl? Nebo dá se proti tomu bránit? Když jsem psala jemu přímo samozřejmě zapřel a jen řekl, že evidentně dlužím ani nevím kde a že tedy někomu došla trpělivost a že se tomu nediví…

Ale je to určitě on…

prosím může nějaký právník poradit? a prosím anonym…

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
Ou
20276
21.11.19 13:42

A co konkrétně se stalo za trestný čin?

To že o tobě píše že dlužíš, ale nesplácíš není ani pomluva.

To co dělá rozhodně není stalking.

A GDPR je ochrana fyzických osob před firmami, takže ani tam to nespadá. Navíc tvoje citlivé údaje nesdílí - jen přezdívku a fakt, že si na tebe mají lidi dávat pozor a nepůjčovat ti prachy.

A pokud na něj budeš zkoušet vyrukovat s právníkem, tak tě zcela oprávněně pošle do exekuce. A nebo za tebou pošle vymahače. Už se těšíš? Zkoušet naštvat věřitele nebývá dobrý nápad.

Takže prostě začni splácet alepsoň po malých částkách a přestaň se vymlouvat a slibovat až něco.

To bude nejspolehlivější cesta, jak se domluvit, aby ještě chvíli vydržel.

Ti jsou nejlepší tihlencti co chtějí právníkovat, když mají máslo na vlastní hlavě.

• Nahlásit
11581
21.11.19 13:44

Proč to zakládáš dvakrát?

Napsal ex něco, co není pravda?
Sdílel z tvého soukromí něco, co jsi sama veřejně nevystavila?

• Nahlásit
35372
21.11.19 13:46

Tak jestli píše, ze dlužíš, a ty opravdu dlužíš, tak bych to na trestný čin pomluvy, který by snad teoreticky připadal v úvahu, neviděla. Pomluva je totiž šíření nepravdivé informace…

Jinak asi nic, na gdpr to není, z toho vyplývají povinnosti pro podnikatele ne pro soukrome osoby.

• Nahlásit
Anonymní
21.11.19 13:52

@Ou @PaníBovaryová

já neříkám, že to není špatně…vím, že dlužím…ale on k tomu důkazy nemá…respektive to ví, ale nikde to písemně nemá…ani to že dlužím jemu…prostě v podstatě veřejně jsem čistá…

pujčil mě malou částku na dobrý slovo ustně…beze svědků… a na insta mám část jména s přezdívkou a svoji fotku a udaje o sobě, ale dala jsem je tam sama…

jde o to, že jsem byla ve skupině na hubnutí acvičení a najednou tam nějaký pán zkopíroval můj profil s tím, že dlužím atd…

v podstatě je to lež ( protože nikdo neví, že dlužím, respektive on ano, ale dukazy na to nejsou) takže vypisuje lidem z instagramu atd kde kopíruje moje foto stím, že jsem podvodnička a dlužnice…

snažím se s ním komunikovat a i něco splatila, ale pak jsem marodila a už to nešlo…

tak mě zajímá co mu mužu…zda je to stalking, když hledá lidi na instagramu a píše jim atd… a v podstatě jedné známé ( ta mě to hnedka napsala ) napsal, že jestli mě zná at začnu platit nebo bude zle, že mě udělá ostudu atd…

• Nahlásit
Anonymní
21.11.19 13:53
@veria píše:
Tak jestli píše, ze dlužíš, a ty opravdu dlužíš, tak bych to na trestný čin pomluvy, který by snad teoreticky připadal v úvahu, neviděla. Pomluva je totiž šíření nepravdivé informace…Jinak asi nic, na gdpr to není, z toho vyplývají povinnosti pro podnikatele ne pro soukrome osoby.

jenže důkazy že dlužím nemá…ani že pujčil on mě…

• Nahlásit
Ou
20276
21.11.19 13:55
@Anonymní píše:
@Ou @PaníBovaryová

já neříkám, že to není špatně…vím, že dlužím…ale on k tomu důkazy nemá…respektive to ví, ale nikde to písemně nemá…ani to že dlužím jemu…prostě v podstatě veřejně jsem čistá…

pujčil mě malou částku na dobrý slovo ustně…beze svědků… a na insta mám část jména s přezdívkou a svoji fotku a udaje o sobě, ale dala jsem je tam sama…

jde o to, že jsem byla ve skupině na hubnutí acvičení a najednou tam nějaký pán zkopíroval můj profil s tím, že dlužím atd…

v podstatě je to lež ( protože nikdo neví, že dlužím, respektive on ano, ale dukazy na to nejsou) takže vypisuje lidem z instagramu atd kde kopíruje moje foto stím, že jsem podvodnička a dlužnice…

snažím se s ním komunikovat a i něco splatila, ale pak jsem marodila a už to nešlo…

tak mě zajímá co mu mužu…zda je to stalking, když hledá lidi na instagramu a píše jim atd… a v podstatě jedné známé ( ta mě to hnedka napsala ) napsal, že jestli mě zná at začnu platit nebo bude zle, že mě udělá ostudu atd…

Ne - nedělá nic trestného, nelže ty se snažíš nevracet dluhy. Pokud ti půjčil malou částku, tak to prostě vrať.

Lžeš sama sobě, když se to že nevracíš prachy snažíš převyprávět jako že on lže, protože tam nebyli žádní svědkové.

Nelže, nestalkuje tě, nezneužívá tvé osobní data. Jen píše něco co odpovídá realitě, ale nelíbí se ti.

Ale jo, za těma policajtama zajdi, alespoň si užiješ ostudy i naživo.

A jestli máš prachy na právníka, tak je nezneužívej k tomu, aby si eskalovala konflikt se svými věřiteli, ale prostě jim splať další část dluhu.

• Nahlásit
1168
21.11.19 13:56

Ale ty jsi dlužnice a z jeho pohledu i podvodnice, protože nesplácíš… A ještě napíšeš, že nemá důkazy, hm… Mě by na tvém místě hanba fackovala…

• Nahlásit
11581
21.11.19 13:57
@Anonymní píše:

víš to jistě? Věřitel může pohledávku vložit do veřejného resjtříku

• Nahlásit
21161
21.11.19 13:59
@Anonymní píše:

ty si půjčíš peníze a oháníš se důkazy? myslíš, že předpokládal, že si takový charakter a tohle vytáhneš? no pravda je, že bez papíru bych já nepůjčila ani korunu…a co má jako dělat, když mu to nevracíš? Tak ti dělá aspoň ostudu a já ho chápu…

• Nahlásit
1706
21.11.19 14:03
@Anonymní píše:

No, jestli ma treba sms, ve kterych mu slibujes splacet, tak dukazy ma!

• Nahlásit
Ou
20276
21.11.19 14:04

Úplně nejlepší by bylo, kdyby tuhle diskuzi našel a taky ji propojil s oním profilem, na kteérm si zakladatelka tak lpí.

Povahu to ukazuje docela dobře.

• Nahlásit
30135
21.11.19 14:07
@Anonymní píše:

Ty jsi vtipna… no udela ti aspon ostudu, kdyz ty nemas pater a cestne jednani ti nic nerika… na policii s tim nechod, radsi mu splat dluhy a bude vsechno v poradku.

• Nahlásit
22448
21.11.19 14:09
@Anonymní píše:
Ahoj,

prosím je tu nějaký právník? Zvažuji zda mám úspěch jít na policii nebo ne…

Ve zkratce dlužím někde nějaké peníze, není to nějak veliká částka, ale nedaří se mě to moct splácet. Od příštího roku bych měla mít lepší místo v práci a více penez a chtěla bych to začít splácet lépe.

Jeden člověk, kterému dlužím je i muj ex přítel, rozešli jsme se dost ve zlém a peníze jsem nevrátila, protože jsem prostě neměla z čeho.

Chvilku byl klid jenže pak mě volal s tím, že další půl rok čekat nebude a že jestli to nevrátím tak mě udělá ostudu.

Asi za 2 měsíce jeden člověk na instagramu a na FB začal psát do skupin, kde jsem členem (např skupina fitness atd), at si na mě lidi dají pozor, že dlužím a nevracím.

Napsal to dokonce i několika lidem co mám ve sledování na instagramu a na FB.

Nedělá to nějak často, ale během cca 2 měsíců asi 3×. Nikde nepíše moje udaje jako rodné číslo atd…prostě jenom nasdílel můj profil z insta a FB (kde mám přezdívku) a napsal lidem co mám v přátelích zprávu, že dlužím a že pokud to nebudu řešit tak mě udělá ostudu a exekuce atd…

Vím, že dluh musím doplatit, ale nechci aby mě dělal ostudu. Můžu jít na polici a říct jim, že to někdo dělá z toho a toho profilu na FB jako utrhání na cti a třeba stalking a obtěžování a porušení GDPR?

Dle FB zjistí přeci IP adresu, takže by ho mohli najít ne? Nebo má to smysl? Nebo dá se proti tomu bránit? Když jsem psala jemu přímo samozřejmě zapřel a jen řekl, že evidentně dlužím ani nevím kde a že tedy někomu došla trpělivost a že se tomu nediví…

Ale je to určitě on…

prosím může nějaký právník poradit? a prosím anonym…

a na policii jít přesně s čím? on tě nepomlouvá, ty mu dlužíš a on to popravdě napsal. Stalking a podobné, psala jsi, že to bylo jen párkrát v rozmezí měsíců, což stalking taky není. A utrhání na cti? to by opět musel lhát a pomlouvat tě...…...

• Nahlásit
22448
21.11.19 14:10
@Anonymní píše:

takže by jsi u policie lhala? 8o takže nejen, že mu dlužíš peníze, ale ještě by jsi mu způsobila trestní stíhání? :roll:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat