Reklama

Můžu kojit pořád jen s kloboučkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.17 08:44
Můžu kojit pořád jen s kloboučkem?

Ahoj, prosim o radu. Dnes nas připouštějí z porodnice s miminkem domu. Moje prsa jsou tak strasne bolava, s ragatami, krvacela, boli pred během i celou dobu mezi dalším kojením. Každé kojení je pro me doslova noční můra, kdy bolesti az brecim. Jeden den mi sestra dala kloboucek, s tim to bylo o neco málo snesitelnejsi. Moje otázka tedy je muzu kojit stále a porad jen s klobouckem? Bojim se dalšího ničení bradavek. Dekuji moc za vaše názory, jen prosim nepište mi, ze to boli každého a mam to vydržet. Dekuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Karolina snažilka
Závislačka 2715 příspěvků 02.02.17 08:47

Ahoj, uz od porodnice kojim jedine s klobouckem, syn mel malou pusinku a neslo mu prisat se. Uz mu budou 3 mesice a kloboucky mam. Brz nich bychnekojila, neumel se prisat Myslim, ze se nemas ceho bat.

Příspěvek upraven 02.02.17 v 08:48

Elishka1
Závislačka 2573 příspěvků 02.02.17 08:47

Na poranění mi pomohl purelan - fakt skvěle hojí
jinak jsou matky, které s kloboučky kojí dlouhodobě, ale myslím, že nejlepší bude vyhojit a zkusit bez nich

Uživatel je onlineZorbas
Ukecaná baba ;) 1798 příspěvků 02.02.17 08:48

Ze zacatku to kojeni boli, nez si ty bradavky zvyknou. S kloubouckem kojit muzes dal, az prestanou bradavky tolik bolet, muzes zkouset prikladat bez nich. Pak uz to tak strasny nebude, neboj :hug:
Taky jsem kvuli diram a krvi na bradavce chvili kojila s klobouckem. Pak se to srovnalo a kojim bez ;) :palec:

semisova
Kecalka 500 příspěvků 02.02.17 08:54

Ja s prvním synem jela z porodnice taky s kloboučkama. Bohužel jsem tu bolest nedávala a kdyz jsem pak místy chtela zkusit kojit bez kluk se nechtěl uz přisát. Takhle jsem kojila přesně pul roku, když se mi prcek sam z ničeho nic odstavil. Nevýhoda byla stale řešit vyvařování kloboucku a mit jich vice na stridacku a na cesty… s druhým ditkem jsem uz jela do porodnice vybavena rovnou kloboučky, ale holcicka byla malička a slabá a nechtela se prisat ani táhnout s kloboucky vubec. U te jsem nakonec skončila zase s odsavackou a davala ji své mléko lahvickou ;)

Gabriela1234 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.17 08:56

No, můžeš, ale přijdeš o mléko. Pro správnou výměnu informací, co tvoje miminko potřebuje, je nutný kontakt slin miminka s bradavkou. Zkus poradnu pro kojení v havlíčkobrodské nemocnici, jak to řešit, nebo laktační ligu.

Jankaxx
Závislačka 2899 příspěvků 42 inzerátů 02.02.17 08:57

Cetla jsem hodne rozsahly text od lakt. poradkyne a tam se nedoporucovalo. Ma to vic duvodu. Vybavuji si ze pusinka by mela byt v kontaktu s dvorcem, protoze se tim predava info matce co dite potrebije a tomu se prizbusobi pak latky obsazene v mlece. A dalsi bod byl, ze se s kloboucky pomalinku snizuje produkce mleka… Ja ho taky mela, ale asi v mesici jsem ho dala pryc.

Karleon
Kelišová 5277 příspěvků 02.02.17 09:04

Taky jsem po prvním porodu neuměla přikládat, poranila jsem si tak obě bradavky, ale když se mi pak malá správně přisála, mohla jsem kojit i s ragádama absolutně bez bolesti. Taky mě ale v Podolí hnali do lékárny pro kloboučky, naštěstí jsem byla dost líná tam jít.

pikola
Neúnavná pisatelka 18927 příspěvků 02.02.17 09:09

Kojení že začátku bolí každou. Nech si kloboučky než se to zahojí a pak to zkus bez nich. Bude to lepší a pak nebudeš vůbec nic cítit při kojení.

Pety2
Ukecaná baba ;) 2361 příspěvků 02.02.17 09:14

Ahoj! Moje malá se vůbec nedokázala pisát, tak jsme po narození také najeli na kloboučky, snažila jsem se je na radu LP odbourat, ale malá se opravdu nepřisávala en se vztekala. Tak jsem dál kojila s nimi. A najednou ve dvou měsicích - zkusila jsem bez nich, malá s ehned přisála a bylo :-) Po prvních dnnech mi trochu popraskala jedna bradavka, tak na tu jednu jsem ještě pár dní klobouček používala a mazala poctivě purelanem - bradavka se krásně zhojila, poté jsem kloboučky vyvařila, uklidila a už nevytáhla, bradavky mě už vůbec nebolí. Kloboučeky u nás teda kojení nezničily a ani o mléko jsem s nimi nepřišla, ale je to bez nich mnooohem pohodlnější, ale já bych na tvém místě (popraskané bradavky, ragády) také s nimi pokračovala, dokud se nezhojí a pak třeba zkontaktovala LP an techniku přisávání. Jinak moje malá má 5 měsíců a pořád plně kojím :palec: Držím palečky

jakákoliv
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 02.02.17 09:21

Hrozně mi pomohly chrániče na bradavky od medely..tím myslím na to hojení, bradavky jsou na vzduchu a neodírají se dál o oblečení :palec: vypadá to samozřejmě příšerně, ale opravdu to pomáhá.. někdo tady zmiňoval Purelan, pomáhá skvěle, ale je to jen předražený čistý lanolin..ten seženeš za pár korun v lékárně, dělají z něj masti ;) A hrozně, a to asi nejvíc, mi pomohlo potírat kouskem listu Aloe..jinak co se týče kloboučků, podle mě je to asi lepší bez nich, ale radši bych kojila s kloboučky, než vůbec, ne? :nevim:

Příspěvek upraven 02.02.17 v 09:23

AliTad
Kelišová 5262 příspěvků 02.02.17 09:22

Snažila bych se bez, jak jen to půjde. Mají rizika popsaná výše, dítě přes ně prostě není správně přisáté a postupně se může snižovat množství mléka.
Investovala bych do nějaké dobré laktační poradkyně, protože to, že máš prsa v takovém stavu, je způsobeno špatnou technikou sání. Je normální, že bradavky ze začátku bolí, ale ragády ne.

Ter85
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 02.02.17 09:36

Udelej si to tak, abys byla vo nejvic v pohode a bez stresu. Nema smysl si drasat bradavky do krve, probrecet kazde kojeni jen kvuli recim, ze se tak spravne predaji jakesi informace (predas maximalne to, jak te to boli). Pouzivej kloboucky, jestli to s nimi umis a je to lepsi. Az se doma date trosku do kupy a prsa se zahoji, muzes to zkouset bez nich nebo treba vzit na poradu nejakou laktacni poradkyni. Priority jsou jasne: 1. zdrave a prospivajici miminko a maminka v dobre psychicke pohode. :mavam:

Uživatel je onlineRezii
Zasloužilá kecalka 820 příspěvků 1 inzerát 02.02.17 09:37

Já bych to viděla takhle - lepší s kloboučkama než vůbec. Kojení nesmí být stres, tím prijdes o mlíko spíš než kvůli kloboučkům. Takže se uklidni, s klidem měj klouboučky a pracuj na vyhojení bradavek. Pozdeji šikovnou kamarádku nebo laktační poradkyni- tipuju, že se ti mimino přisává málo, jen na bradavku, ne i na dvorec- teď mi tu zrovna visí na koze;) pětidenní kluk, který to občas zkouší taky, má malou pusinku- no nemilosrdně beru a znova, vím jak by mě brzy dorasoval;)

Ter85
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 02.02.17 09:38
@Gabriela1234 píše:
No, můžeš, ale přijdeš o mléko. Pro správnou výměnu informací, co tvoje miminko potřebuje, je nutný kontakt slin miminka s bradavkou. Zkus poradnu pro kojení v havlíčkobrodské nemocnici, jak to řešit, nebo laktační ligu.

Ale prosim te, proc ji desis? A co maminky, co odsavaji a krmi z lahvicky? Delala jsem to rok a zadna ztrata mleka se nekonala. Proc musis hned tak zhurta desit novopecenou maminku? 8o

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama