Můžu miminku sypat prášek UM do příkrmů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terez001
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 09.10.18 20:58
Můžu miminku sypat prášek UM do příkrmů?

Zdravím,

mám 7.5 měsíčního chlapečka a už přes měsíc nepije UM. Do nědávna pil apson v noci třeba 200 ml, ale ted nic, možná si cucne tak 40 ml a do rána nechce nic.
Ale bojím se, že mu budou chybět mléčné dávky, tak se mu to UM snažím dávat do jídlel, ale nemůžu mu tím ublížit?
Třeba na svačinu dělám tak 3× týdně puding a to stylem, že ho uvařím ze 150 ml vody (puding ze zdravé výživy bez aromat atd) a až zchládne tak na 40 st, přidám 5 odměrek UM.
Nechci UM vařit, abych ho neznehodnotila.
Do obědu mu taky tak 2-3 odměrky dávám, malý to tak má rád víc než oběd bez UM. Krásně to zjemní. Ale nedělám to špatně? Nevadí, když to není tekuté s vodou? není to moc koncentrované?

Jídleníček má :
Ráno mléčná/nemléčná kaše (ovesná, rýžová, jáhlová…)
Svačina ovoce
Oběd masozelenina s přílohou a třeba 2 až 3 odměrky UM (takto to malý má rád, krásně to zjemní)
Svačina - jogurt, ale ten moc nemusí, tak střídám puding s ovocem.
Večeře - opět kaše, nebo zelen. polévka opět s pár odměrkami UM.

Když jsem to spocítala, tak to vyšlo tak kolem 500 ml mléčné dávky, což je minimum.
Jinak by neměl nic moc. Ale bojím se, zda je to ok. :think:

Jinak je drobnější, přibírá méně, ale jinak vše ok. UM jsemměnila několik značek, nechce už žádné. Několik měsíců měl Nutrilon profutura, to ale posledí dobou kakal zeleně, ted má Bebu comfort, a vše se mu spravilo, naprosto mu vyhovuje, akorát to teda nepije :mrgreen:

Reakce:
Svistice
Neúnavná pisatelka 17533 příspěvků 18 inzerátů 09.10.18 21:05

Dělal a jsem takhle jak ten pudink, tak třeba bramborovou, ovesnou, pohankovou atd. kasi. Jen zkus tak nejak odhadnout, kolik je ten příkrm tekutin, aby jsi tam nedávala toho UM moc. Nebo zajistit, aby to dost zapil ještě dalšími tekutinami.

Už muze take bílý jogurt.

Příspěvek upraven 09.10.18 v 21:06

Terez001
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 09.10.18 21:06

@Svistice

To ano, pije čaje/ředěné ov. štávy, pije dost. Akorát ne to UM. tak to jsem ráda, aspon že to můžu někam propašovat to mlíko. :)

Terez001
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 09.10.18 21:09

@Svistice

Zeptám se, jde mi o ten puding třeba. Je opravdu to samé, když bych udělala puding (uvařila přímo) ze 150 ml UM, nebo když ho uvařím ve 150 ml vody, zhoustna a nasypu 5 odměrek UM? Zdá se mi to moc, ale je chutově výborný. Pořád dumám nad tím, jetsli toho prášku mám dát míň, nebo těch 5 odměrek, jako kdybych to dělala z rozředěného UM, kde by taky bylo těch 5 odměrek :think: Snad to vysvětluju nějak srozumitelně :D

Beata.xy
Kecalka 115 příspěvků 180 inzerátů 09.10.18 21:34

Buď úplně v klidu, jak bys tím mohla ublížit? Pokud nepřekročíš denní dávkování na daný věk, tak to vůbec neřeš. Přece to do něj nebudeš lít násilím. Od sedmi měsíců už může bílý jogurt, tím můžeš už jednu mléčnou dávku nahradit. Hlavně hlídat pitný režim.
A to přidávání do hotového pudinku je naopak lepší, protože když to UM převaříš, tak ho zničíš.
Když jsem v roce a půl přestala kojit a syn UM odmítl pít, tak jsem taky dávala UM do ranních ovesných kaší, povařila jsem ovesné vločky ve vodě a až bylo hotovo, přidala jsem UM. Sice jsem už teoreticky nemusela UM dávat vůbec, ale aspoň jednou denně jsem to ještě chtěla zachovat. Taky dělám do teď koktejly s UM, dám do mixéru vodu, UM, vločky, nakrájím banán, hrušku, broskev, … a zeleninu, okurek, kousek rajčete, papriky, bez šlupek, jader a pecek, někdy přidám 100% ovocnou nebo zeleninovou šťávu, co doma je, citronovou, pomerančovou, z řepy, nebo třeba kefír, acidofilní mléko, atd. a rozmixuji do hladka, syn to miluje.

Feliccita
Kecalka 145 příspěvků 8 inzerátů 09.10.18 21:48

Ahoj, náš malý taky nechtěl mléko, nepřibíral. Taky jsme pár značek vyzkoušeli a chytnul se až na Sunar Premium. Má ho doteď, je mu 21M. Je sladší než ostatní mléka, takový lahodnější nebo jak to popsat :-D Můžeš ho třeba i jen vyzkoušet, v DM myslím prodávají testovací pytlíčky, tak bys ani nemusela kupovat celou krabici :mavam:

Ba412
Kecalka 415 příspěvků 09.10.18 22:08

Mne syn v 5 mesicich zacal odmitat veskere mleko, tedy Sunar i Feminar - nic dalsiho v tu dobu nebylo a tak jsem propasovavala praskovy sunar do vseho. Takovy banan naredeny trochou vody a do toho sunar - mnam, bramorova kase se sunarem, dokonce i spenat, brambor a zloutek a do toho sunar-taky neni spatne. Detska lekarka mi dokonce radila at mu dam normalni kravske mleko, prevarene, ani to nechtel. A zustalo mu to dodnes. A nedeste se jak mohl vyrust, je mu 32 let, ma skoro 190 cm, vysokou skolu a az na pylovou alergii je zdravy.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >