Můžu mít ovulaci ,když jsem měla PCO syndrom?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sexyfraga
Kelišová 5461 příspěvků 15.08.10 14:59
Můžu mít ovulaci ,když jsem měla PCO syndrom?

Mam dotaz.
Před otěhotnění jsem se léčila v centru asistované reprodukce.Zjistili mi PCO syndrom nedozrávají mi vajíčka podstoupila jsem IUI,IVF a po neydaeném IVF jsem následující měsíc otěhotněla přirozeně.
Dr. říkal,že to je tím,že při IVF se narušil obal vaječníků a vaječníky začli pracovat něco jako po drilingu vaječníků( začnou fungovat cca na 6 měsíců).
Teď jsem 5.měsíců po porodu a MS jsem měla 2×.
Poprvé po 41 dnech podruhé po 52 dnech.Je možné,abych měla při takových dlouhých cykles ovulaci,když před těhu nebyla???
Můžu dostat MS i,když nebyla ovulace???
Děkuji za rady.
A nekojím.

Reakce:
onionka
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 15.08.10 15:09

Každopádně můžeš…
ono se to po porodu dost často srovná.
A menstruaci bys běz ovulace mít neměla… i když máš dlouhý cyklus měla by proběhnout, páč s MS vlastně odchází neoplodněné vajíčko.. zda je možná MS bez předešlé ovulace si nejsem jistá… možný je všechno.
Ale podle mě klidně ovulovat můžeš.

Vanda9
Generální žvanilka 20585 příspěvků 197 inzerátů 15.08.10 15:22

Také mám PCO, ale pak mi stačily jen nějaké prášky a injekce v jednom cyklu a rozjela se ovulace na 3 měsíce (víc nevím, otěhotněla jsem). I když jsem před tím nejspíše nikdy neovulovala, tak jsem MS vždycky měla. :nevim: Cyklus jsem tedy měla „hrozný“. Dr. mi říkal, že pokud dojde k ovu, cyklus by měl být 28-30 dní a to jsem opravdu měla (31).

sexyfraga
Kelišová 5461 příspěvků 15.08.10 15:39

Právě,že já jsem ovu měla jen po lécích a injekcích.proto se ptám jestli při tak dlouhém cyklu je možná ovulace

albao
Extra třída :D 12225 příspěvků 15.08.10 15:59

sexyfraga nikdo ti to tu nepotvrdi, pokial lekar nerobil pravidelnu folikumetriu cely cyklus. Takze ovulacia moze a nemusi byt. Ak bola, tak prebehla cca 10-16 dni pred MS. Ale aj pri anovulacnych cykloch bezi MS. Mohli sa ti hormony tehotenstvom zrovnat a PCO upravit, ale aj nemuselo a stale mas PCO :nevim: Navyse aj pri PCO je mozne ovulovat, aj ked nie az tak pravidlene. Ak sa pytas preto, ze to chces pouzit PCO ako antikoncepciu, tak rozhodne sa na to spolahnut neda.

Příspěvek upraven 15.08.10 v 16:36

Vanda9
Generální žvanilka 20585 příspěvků 197 inzerátů 15.08.10 16:07

Nejsem doktor, ani to na 100% nevím. Ale podle mě osobně (dle selského rozumu) k ovu dojít může, i když jsi neměla žádný lék. Ale zase pokud máš cykly 41 nebo 52 dní, tak podle mě k ovu nedošlo. To jest můj laický názor. :mrgreen: :nevim:

sexyfraga píše:
Právě,že já jsem ovu měla jen po lécích a injekcích.proto se ptám jestli při tak dlouhém cyklu je možná ovulace
soldi
Neúnavná pisatelka 17265 příspěvků 15.08.10 16:23

vanda, aj ked je cyklus 60 dni, tak ovu prebehnut moze.

ja som raz mala ovu na 42 dc a ms prisla 56 dc, takze asi tak :wink:

sexyfraga, je to presne tak, ako napisala albao. ovu byt mohla, ale nemusela.
ms je pri ovulacnom ale aj anovulacnom cykle.
a pri pco je mozne ovulovat.

sexyfraga
Kelišová 5461 příspěvků 15.08.10 19:49

Já jsem od vysazení HA neměla ovulaci takže jsem neměla ovulaci 2 roky pouze po vyvolání lékami a pak už ani léky ani injekce nepomohli.I můj dr. je zmatený z Caru říkal,že se tělomůže upravit,ale že v to moc nevěří.Nechci to použít jako antikoncepci jen mě zajímá zda při cyklu když není ovu zda to dostanu a jestli při tak dlouhých cyklech jako mam já můžu mít ovu.

soldi
Neúnavná pisatelka 17265 příspěvků 15.08.10 20:33
sexyfraga píše:
Já jsem od vysazení HA neměla ovulaci takže jsem neměla ovulaci 2 roky pouze po vyvolání lékami a pak už ani léky ani injekce nepomohli.I můj dr. je zmatený z Caru říkal,že se tělomůže upravit,ale že v to moc nevěří.Nechci to použít jako antikoncepci jen mě zajímá zda při cyklu když není ovu zda to dostanu a jestli při tak dlouhých cyklech jako mam já můžu mít ovu.

ano, pri cykle, kde nie je ovu mozes dostat menstruaciu.
a ano, pri dlhom cykle moze byt ovu.

ale vsak to uz som Ti pisala.

ci bola alebo nebola ovu, to uz Ti nikto nepovie.
nech Ti doky urobi HP.

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 15.08.10 21:30

Myslím, že MS může být bez ovulace. Některé cykly přece jsou anovulační. Určitě na to nespoléhej jako na antikonceppci, jestli netoužíš po tak brzkém přírůstku do rodiny. :lol:

sexyfraga
Kelišová 5461 příspěvků 15.08.10 23:29
LucaLuca píše:
Myslím, že MS může být bez ovulace. Některé cykly přece jsou anovulační. Určitě na to nespoléhej jako na antikonceppci, jestli netoužíš po tak brzkém přírůstku do rodiny. :lol:

To netoužím chráníme se i jinak :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Hokejista, který randí s Kovandovou: Prý nezapře podobu se slavným hercem

Vyplatilo se počkat! Česká Miss World Lucie Kovandová (25) byla dlouho věrná... číst dále >

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >