Můžu na mateřské pracovat u svého zaměstnavatele?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jessinka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 05.04.09 22:30
Můžu na mateřské pracovat u svého zaměstnavatele?

Ahoj holky,chci se zeptat,zda můžu během mateřské chodit na výpomoc ke svému zaměstnavateli?
Jak se popřípadě tento „pracovní poměr“ nazívá a kolik peněz si mohu u něj během mateřské přivydělat?
Někde jsem četla nebo slyšela,že pokud za mě zaměstnavatel nebude platit mateřskou,že u něho pracovat mohu.
Tak nevím :oops:
Předem děkuji za odpověď

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
petrax77
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 05.04.09 22:55

Ano, můžeš. Ale nemůže to být normální pracovní poměr a nemůžeš vykonávat tu samou činnost, jakou jsi tam měla pozici (než jsi měla sjednanou v pracovní smlouvě). Tvůj výdělek by neměl být významně nadprůměrný oproti průměrnému výdělku při výkonu práce na původní pozici.
Dá se to tedy řešit dohodou o provedení práce, max rozsah je 150 hod/rok. Toto časové omezení se dá řešit tak (pokud samozřejmě je k tomuto menšímu „podvůdku“ zaměstnavatel svolný :wink: ), že se dohodne vyšší hodinová mzda a pak se vykazuje méně hodin (např. si dohodnete, že bys měla mít 100 Kč/hod, ale do smlouvy dáte 200,– Kč/hod, a ty budeš vykazovat poloviční počet odpracovaných hodin).

Takže takhle to jde během mateřské. Na rodičovské už je to zase jinak.

hanucha
Závislačka 3328 příspěvků 06.04.09 00:12

Tak ja teda nevim, ale moje kamaradka pracovat nemohla, tvrdila ze to nejde. Sice pracovala, ale proplatili ji to az po skonceni materske…

Endy
Závislačka 4874 příspěvků 06.04.09 00:39

Taky mam informaci, ze behem materske se pracovat nesmi vubec…ale nasla jsem tohle
http://www.tehotenstvi.com/…rske-27.html a tam pisou, ze muzes za urcitych podminek…

Lucci
Neúnavná pisatelka 15043 příspěvků 06.04.09 07:01

Taky sem myslela, ze na materske se pracovat nesmi, jen na rodicaku. :nevim:

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 06.04.09 09:19

taky jsem měla za to, že PPM je nemocenská dávka, a proto pracovat nesmím, neboť jsem oficiálně vlastně „nemocná“.
už jsem ale našla několik na sobě nezávislých odkazů, že pracovat se dá, u jiného zam. než vyplácí PPM, nebo na dohodu o provedení práce. živnostník nesmí provozovat OSVČ, pokud to byl jeho hlavní zdroj obživy před mateřskou.

něco jiného je rodičák, tam se smí kde co, omezené je to akorát školkou…

Jessinka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 06.04.09 10:01

Muj zaměstnavatel má 3 zaměstnance.
Od 1.1.2009 mateřskou vyplácí sociálka ne?

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 06.04.09 11:34

Podle mě ne, ale teď se všechno pořád mění, samý novely a vyhlášky, že je možný cokoli. Tak si brnkni anonymně na sociálku.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 06.04.09 13:51

ona jí vyplácela dřív sociálka zaměstnancům malých firem, nevím do kolika zam., teď všem. jde ale o to, že se to nějak firmám započítává do odvodů…, takže to pořád platí firma. a páč je to nemocenská, prostě nejde, aby člověk vykonával stejnou práci za kterou pobírá nemocenskou…

zkusila bych tu sociálku… tam by měli vědět…

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 06.04.09 14:23

Taky si mylsím, že to nejde. PPM je nemocenská dávka. Jsem OSVČ a musela jsem podepisovat čestné prohlášení, že po dobu vyplácení PPM nebude pracovat. Prostě jsem nefakturovala po dobu té dávky, a dofakturovala později. Jinak bych potřebovala zaměstnance.

Evalu
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 06.04.09 15:11

Podle mně to jde, jak popsala Petrax. Musí se to udělat tak, že jakoby děláte jinou práci (máte jinou smlouvu…), než ze které vám plyne PPM.

Je to asi stejný princip, jako když někdo dělá v servisu automechanika a současně na na jinou smlouvu v tom samém podniku nočního vrátného. Když si zlomí ruku, automechanikovat samozřejmě nemůže a nastoupí nemocenskou, kterou bere z titulu nemocenského pojištění z pracovního poměru automechanika. Jako vrátnému mu ale sádra nevadí, takže tuhle práci může vykonávat dál a dostávat normálně plat, samo z jejího titulu nebere nemocenskou.

Zaměstnavatel nemocenskou ze svého neplatí, maximálně si to „přeúčtovává“ s příslušným úřadem.

P.S: Nejsem v tomhle tedy profík, pokud sem některý nakoukne, ať to trochu uvede na pravou míru.

Eva

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 06.04.09 15:14

Evalu to se mi nezdá, když jsem nemocná v 1 práci, tak snad automaticky ve všech, ne? Přece příjde kontrola a já budu říkat, že jsem omluvena, bo jsem v práci? Na lístku na peníze je podle mýho nutný i podpis prohlášení, že nemám příjmy a nevykonávám pracovní činnost. PPM je v tomhle snad shodný, ne?

zdenik
Kelišová 5525 příspěvků 06.04.09 15:18

janine, zalezi jak jsi nemocna, ale my meli kratjou dobu v praci 2 prac. smlouvy, kvuli sluzbam a davala jsem 2 PN a zadala jsem o 2 PPM, takze kdyz mas vic smluv, tak je to na kazdou zvlast
samozrejme s chripkou budes doma ze vsech, ale treba s tou :,-(rou nemusis

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 06.04.09 15:21

zdeníku to jako fakt? 2 žádosti chápu, ale být se sádrou v nemoci a zároveň jinde v práci, to mi hlava nebere :roll:

zdenik
Kelišová 5525 příspěvků 06.04.09 15:30

janine a proc v nemocnici? v 90proc. dostanes :,-(ru a poslou te domu… ja treba se :,-(rou chodila normalne do skoly, dovedu si predstavit, ze jako dospela bych se :,-(rou na noze mohla treba delat administrativu u pocitace nebo na levy ruce psat na tabuli a zkouset zaky, ale treba bych tezko delala manualni praci nebo napr. zdravotni sestru

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >