Můžu na zahradu na sídlišti?

189
28.3.20 12:01

Můžu na zahradu na sídlišti?

Ahoj, omlouvám se za další diskuzi v řadě, ale už jsem z těch zákazů a příkazů vážně blázen a nevím už co platí a co se zas zrušilo nebo nařídilo nově. Máme 15m batole a od začátku karantény jsme poctivě doma, nechodíme nikam, nikdo nechodí k nám, nákupy zajišťuje přítel. Zodpovědně vše dodržujeme, nechodíme pro jistotu ani do přírody jako ostatní, prostě jsem měla strach s malým celkově vystrčit paty ven.Ale upřímně po 14 dnech doma už mi vážně začíná hrabat. Teď k dotazu. Máme zahradu cca 10 minut chůze od domova. Jedná se o zahrádkářskou kolinii na okraji sídliště. Zahrady jsou jedna vedle druhé, ale pokud budeme mít štěstí, tak tam třeba sousedi nebudou. Prostě už potřebuju na vzduch, malý taky, už je fakt s prominutím na pěst. Chci jít po obědě, kdy by malý v kočárku spal a nikde neběhal. Nechci se nikde promenádovat, jen se tam „uklidit“ třeba na 2 hodiny, posedět a číst si, malý by spal. Šli byste?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3662
28.3.20 12:04

Úplně s klidem. Kdybych měla zahradu, byla bych na ní snad celý den..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14604
28.3.20 12:06

Šla bych! Je fajn, že dodržujete nezbytný, ale i ten prcek potřebuje čerstvý vzduch a ty se z toho nezbláznit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
28.3.20 12:07

Ještě doplním, že jde o to, že se teď pobyt venku zpřísnil jen na nutné případy. Takže do přírody už se nemůže? Na facebooku vidim, jak všichni i dál jezdí do přírody, proto jsen z toho už vážně zblblá. Nechci zaujmout postoj „když to dělají všichni, tak já taky“. Ale prostě člověk 14 dní vše dodržuje, ostatní na to kašlou, a už mi to leze na mozek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
28.3.20 12:08
@Janli píše: Šla bych! Je fajn, že dodržujete nezbytný, ale i ten prcek potřebuje čerstvý vzduch a ty se z toho nezbláznit.

Právě, taky si říkám, že 14 dní už nebyl venku a to taky neni moc dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3135
28.3.20 12:16

My chodíme normálně ven i na chvilku na dětské hřiště pokud tam nikdo není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
28.3.20 12:20
@JancaS84 píše:
My chodíme normálně ven i na chvilku na dětské hřiště pokud tam nikdo není.

Jenže to by se právě taky nemělo, vir se prý může držet i na houpačce atd. Takže to, že tam nejsou lidi, nemá moc význam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 12:22

Já vím že na hřiště se nesmí vůbec, to je zakázané, už jsem po tom pátrala a nesmí se, což u prázdného hřiště jak píšeš taky nechápu, ale fakt hřiště ne, bohužel hrozí za to pokuta :(,ale na zahradu se může. Hřiště se pak bere jako veřejná sportoviště a další a není to ani park, ani les, ani příroda. No už aby to rozvolnili. Myslím že to nové zpřísnění bylo, že ne více jak 2 osoby společně, ale do lesa, parku a přírody se smí pořád (s rouškami atd.) a zahrada si myslím, je s parkem apod. srovnatelná.

• Nahlásit
  • Citovat
14775
28.3.20 12:27
@Joyeee píše:
Ahoj, omlouvám se za další diskuzi v řadě, ale už jsem z těch zákazů a příkazů vážně blázen a nevím už co platí a co se zas zrušilo nebo nařídilo nově. Máme 15m batole a od začátku karantény jsme poctivě doma, nechodíme nikam, nikdo nechodí k nám, nákupy zajišťuje přítel. Zodpovědně vše dodržujeme, nechodíme pro jistotu ani do přírody jako ostatní, prostě jsem měla strach s malým celkově vystrčit paty ven.Ale upřímně po 14 dnech doma už mi vážně začíná hrabat. Teď k dotazu. Máme zahradu cca 10 minut chůze od domova. Jedná se o zahrádkářskou kolinii na okraji sídliště. Zahrady jsou jedna vedle druhé, ale pokud budeme mít štěstí, tak tam třeba sousedi nebudou. Prostě už potřebuju na vzduch, malý taky, už je fakt s prominutím na pěst. Chci jít po obědě, kdy by malý v kočárku spal a nikde neběhal. Nechci se nikde promenádovat, jen se tam „uklidit“ třeba na 2 hodiny, posedět a číst si, malý by spal. Šli byste?

Vem si roušku a vyraz.. My s detma taky chodime ven. Jedem nekam do lesa, v lese bez, bliz k civilizaci mame rousky. Netrajdame kolem domu, nechodíme na prochazky na namesti. Ale ven ty deti potrebuji. A co si budem povidat, i dospeli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4924
28.3.20 12:33

@Joyeee Chodíme do přírody i jezdíme na zahradu, jsme v obou případech mimo lidi. Nehodlám sedět jen doma to neprospívá zdraví jak duševnímu a tak fyzickému. Pokud to budeš brát tak poctivě jako do teď tak můžeš sedět doma ještě třeba dva měsíce protože nakažených bude pribyvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1513
28.3.20 12:52

Určitě bych být tebou vyrazila. Na cestu nasad roušku a na zahradě sundáš. A klidně bych se tam zdržela dýl než na malého spaní, at si malej taky trochu pohraje venku.
Já chodim s dětmi každý den ven, s rouškou do auta, pak popojedem k lesu a tam už jsou bez roušky, pokud tam nikdo neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3274
28.3.20 12:57

Chodime na nasi zahradu uplne normalne. Pred barakem nasednem do auta, na zahrade vystoupíme. Sousedi tam nebyvaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
28.3.20 12:57

Na vlastní zahradu bych určitě šla, s nikým tam neklábosit ani nezvat, ale normálně zasadit semínka, postarat se o záhony určitě bez problému. S dětma bych se vyhýbala hřištím kvůli tomu, že mohou na něco sáhnout, ale volná příroda a vlastní pozemek je ok. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9758
28.3.20 13:08

Na zahradu určitě můžete. Také chodíme. Máme ji teda jen asi 300m, ale chodíme i ven do přírody. Ale jsme na vsi, nikoho tu nepotkavame. Jinak bychom se tu s dvěma malými dětmi asi zcvokli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 13:19

Holky mi venku nebyly 3tydny. Dnes poprve. Holka roušku zvládla ale syn 1,5r v kočáru tu roušku sundal a cucal…měl přez kočár pláštěnku ale to nešlo…upekl by se tam. Jen jsem sklopila víc střechu. Je to ok? Šli jsme do lesa (ktery je hned za panelakem)..nikde nikdo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama