Můžu na zahradu na sídlišti?

Napsat příspěvek
Anonymní
28.3.20 13:19

My na zahradku jezdime kazdy den.Mame ji na druhem konci mesta take v kolonii. Kazdy tam ma svuj plutek. Takze rozestupy dodrzujeme.Deti se drzi na svem hristi co jsme jim tam postavili. Hlavni branu odemikame v rukavicich stejne jako dvere v panelaku. Dojedeme autem az k nasi zahradce. Mavnem pozdrav na dalaku. A jinak se nikdo snikym nevybavuje atd.

• Nahlásit
  • Citovat
1538
28.3.20 13:19

Malej je teda chudák, když 14 dní nebyl venku. Na vlastní zahradu určitě jít můžeš, klidně i na procházku do parku, do přírody. Opravdu nerozumím, proč někdo dodržuje tu karanténu až takhle extrémně úzkostlivě. Zrovna jsem četla studii, že většina nakažených koronavirem má nízkou hladinu vitaminu D, takže je asi nejvyšší čas jít se provetrat na sluníčko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
711
28.3.20 13:25

Chodím s malou ven denně do lesa mimo lidi. Buď na odrážedle a nebo v kočárku. A maminky - děti do 2 let s rouškou dle doktorů neumí dýchat. Tak je netrapte..ona stejně nechrání je a v zastřešeném kočátkh si můžou prskat jak chtějí. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13372
28.3.20 13:25

@dickys Asi tak. Taky jsme na zahradě. Naopak mně to přijde smysluplné a člověk přidje na jiné myšlenky a hlavně je potřeba po zimě uklidit a nachystat na jaro.. Do města jezdím jen pro nejnutnější, ale ven chodíme dopo i odpo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13778
28.3.20 13:32

Jojo na zahradku bych urcite sla, klidne at si syn po spanku pohrane na te zahradce ;)
Holky, potrebuju Vas nazor. Chtela bych se jet projet na kolobezce cca na hodku, hodku a pul do lesa (ale vzdy tam byva hodne lidi, asi pojedu spis po lesnich cestickach to byva mene), Samozrejme s rouskou. To se smi? Nebo radeji pouze na prochazku? Jako predstava, ze toto potrva jeste treba pul roku, tak fakt nevim co v lete :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3705
28.3.20 13:38

Taky jezdíme na zahradu i ven mimo lidi. Je třeba taky používat zdravý selský rozum… Imunitu zabedneni v bytě moc nebudujete, slunko vám dá vitamín D, čerstvý vzduch je k nezaplacení, rouška v lese je spíš zdraví škodlivá… Navíc jakou má člověk psychiku mezi 4 stenama doma ve čtyřech lidech… Byt venku je k nezaplaceni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9758
28.3.20 13:47
@Anonymní píše:
Holky mi venku nebyly 3tydny. Dnes poprve. Holka roušku zvládla ale syn 1,5r v kočáru tu roušku sundal a cucal…měl přez kočár pláštěnku ale to nešlo…upekl by se tam. Jen jsem sklopila víc střechu. Je to ok? Šli jsme do lesa (ktery je hned za panelakem)..nikde nikdo :nevim:

Jo v pohodě, mám dvouletého a roušku si na sebe nevezme ani za nic. Akceptuje maximálně nákrčník přes pusu. Navíc mi jak vlezeme do lesa roušku sundavame všichni. Pro ty děti je čerstvý vzduch důležitý stejně jako sluníčko. V lese přece nic nechytneme, když tam není nikdo jiný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13372
28.3.20 13:50
@kaja00 píše:
Jojo na zahradku bych urcite sla, klidne at si syn po spanku pohrane na te zahradce ;)
Holky, potrebuju Vas nazor. Chtela bych se jet projet na kolobezce cca na hodku, hodku a pul do lesa (ale vzdy tam byva hodne lidi, asi pojedu spis po lesnich cestickach to byva mene), Samozrejme s rouskou. To se smi? Nebo radeji pouze na prochazku? Jako predstava, ze toto potrva jeste treba pul roku, tak fakt nevim co v lete :roll:

Jasně, že běž. Pokud nechceme, aby nám z toho začalo hrabat tak je tohle potřeba. Sama se chystám na hůlky až se vrátí manžel z lesa.

A teď už se těším, že budeme sázet ten obecní. V malých skupinkách a s odstupem to bude fajn relax.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1705
28.3.20 13:52

Ja nechapu, jak se nektere muzete zabednit doma s ditetem a nechodit ven. Vzdyt to je pro zdravi daleko horsi. Ja se snazim travit venku maximum casu, at uz na zahrade nebo i hidne v lese. Nacerpat energii ze slunicka, nadychat se cerstveho vzduchu. Byli jsme na sberu medvediho cesneku, to je pro imunitu takhle na jare uplny poklad a clovek si udela i hezkou prochazku. Zas holky neblbnete :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13778
28.3.20 14:12

@P4ja díky, tak pojedu. Jen doufám, že se v té roušce neudusím. Minule jsem v tom šla, bylo krásně a bylo to hodně náročné :lol: mám totiž takovou celoroční rýmu, takže úžasné v té roušce :roll: Jako díky Bohu za HO.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13372
28.3.20 14:13
@kaja00 píše:
@P4ja díky, tak pojedu. Jen doufám, že se v té roušce neudusím. Minule jsem v tom šla, bylo krásně a bylo to hodně náročné :lol: mám totiž takovou celoroční rýmu, takže úžasné v té roušce :roll: Jako díky Bohu za HO.

Tak zkus dvojitý šátek. Případně, pokud nikoho nepotkáš tak sundat třeba aspoň nos.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2186
28.3.20 14:37
@dickys píše:
Malej je teda chudák, když 14 dní nebyl venku. Na vlastní zahradu určitě jít můžeš, klidně i na procházku do parku, do přírody. Opravdu nerozumím, proč někdo dodržuje tu karanténu až takhle extrémně úzkostlivě. Zrovna jsem četla studii, že většina nakažených koronavirem má nízkou hladinu vitaminu D, takže je asi nejvyšší čas jít se provetrat na sluníčko.

s tím naprosto souhlasím a vůbec nechápu, že tolik lidí (např. i zde na emiminu) tak prosazuje úplnou karanténu. Kam nemůže slunce, tam musí lékař. Myslím, že je to velká pravda. Naše populace má málo vitaminu D skoro celá a když se lidé zavřou v bytech tak to zdraví nepřidá. Takže my ven chodíme stále, pokud se zadaří tak i 2× denně. Lidem se vyhýbáme, roušku nosíme mezi lidmi, v lese nebo na zahradě (kterou máme cca 500m od bytu) jí sundaváme. Je třeba se nadýchat čerstvého vzduchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13372
28.3.20 14:54
@Lucka1111 píše:
s tím naprosto souhlasím a vůbec nechápu, že tolik lidí (např. i zde na emiminu) tak prosazuje úplnou karanténu. Kam nemůže slunce, tam musí lékař. Myslím, že je to velká pravda. Naše populace má málo vitaminu D skoro celá a když se lidé zavřou v bytech tak to zdraví nepřidá. Takže my ven chodíme stále, pokud se zadaří tak i 2× denně. Lidem se vyhýbáme, roušku nosíme mezi lidmi, v lese nebo na zahradě (kterou máme cca 500m od bytu) jí sundaváme. Je třeba se nadýchat čerstvého vzduchu.

Když ono je to taky o tom, že pravá ruka neví, co dělá levá. A že je to blbost, když o lékařských věcech rozhodují politici a nebo to dostatečně nevysvětlí.

A hlavně jednou řeknou to, podruhé něco jiného. Potom zmotají karanténu a omezení zákazu vycházení atd. atd.

Pak horliví příslušníci pokutují i chodce v lese, kde člověk potká tak max veverku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13778
28.3.20 14:55

@P4ja urcite na kolobezkz vezmu satek (nakrcnik), v rousce urcite nepojedu. Jo snad tam moc lidu nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48759
28.3.20 15:08

Na zahradu jo. Taky mam deti na zahrade.
Je hezky a potrebuji nabrat energii ze slunka.
Jsou na vlastni a uzavrene zahrade. Takze jsou stale doma, ze tam nema cizi clovek co delat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama