Můžu na zahradu na sídlišti?

Napsat příspěvek
13779
28.3.20 19:30

@Joyeee zdravotni prochazky do prirody jsou povolene ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13387
28.3.20 19:31
@Joyeee píše:
Děkuju všem za názory, nakonec jsme po obědě na zahradu vyrazili. Stejný nápad mělo ale dost sousedů, takže tam bylo celkem dost lidí. A hlavně se tam ale potkaly i jako širší rodiny i s dětmi, tomu moc nerozumim. Na jedné zahradě 4 dospělý,4 děti a babička.
A pro ty, co zde píšou, že nechápete, že jsme byli zavřený tolik dní doma a že vy chodíte ven denně. To je to, o čem mluvím. Jasně bylo vládou řečeno, že se má zůstávat doma a ven jen v případě NUTNOSTI. Samozřejmě nejsem blbá a vím, že člověk na vzduch potřebuje, je to pro zdraví, ale tak jednou je tu nějaké nařízení a mělo by se dodržovat. Takže mě některé reakce celkem zaskočily, to to opravdu berete tak na lehkou váhu?

Ano, však taky chodíme kolem domu po zahradě a to opravdu denně. Dneska jsem kus pohrabala. A to samé na louku, která je dost ve-lká,–- i kdyby tam šlo 50 lidí. A myslím, že ti tady nikdo neradil, abys šla do parku mezi lidi a nebo nakupovat. A nebo si dávala dostaveníčko s širší rodinou.
Kdybych byla v paneláku, tak se taky budeme snažit najít nejrychlejší cestu do přírody. A že těch míst, kdy normálně táboříme, a nikdo neprojde je spousta.

Trošku používej zdravý rozum. Pokud budeš zavřená mezi 4mi stěnami celé dny, tak ti hrábne rychleji než když se půjdeš každý den trochu rozumně projít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22581
28.3.20 19:36

@Joyeee už jsi na té zahradě měla být dávno, a nejen když malý spí. Já mám pocit, že víc než nákaza koronou nás ohrožuje nástup depresí, stresu, paranoi a strachu ze všeho kolem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1712
28.3.20 19:40

@Joyeee tak nasadim rousku a rukavice, nejedu vytahem, ale jdu po schodech, pred domem sednu do auta a vyjedu x kilometru za mesto, kde jsem si jista, ze nikdo neni. Nazdar bazar, nic tak extra rizikoveho mi na tom neprijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13387
28.3.20 19:45
@pe-terka píše:
@Joyeee už jsi na té zahradě měla být dávno, a nejen když malý spí. Já mám pocit, že víc než nákaza koronou nás ohrožuje nástup depresí, stresu, paranoi a strachu ze všeho kolem.

Tak, tak. Já nemít malé dítě, tak už dávno kempuju v našem letním srubu na konci světa, topím dřevem, a myju se v potoce a bylo by mně nádherně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9662
28.3.20 19:57
@pe-terka píše:
@Joyeee už jsi na té zahradě měla být dávno, a nejen když malý spí. Já mám pocit, že víc než nákaza koronou nás ohrožuje nástup depresí, stresu, paranoi a strachu ze všeho kolem.

Asi tak, no. Už mě ta hysterie lidí nebaví. Ven se musí, není řešení se zbláznit doma a tloustnout z nepohybu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1902
28.3.20 19:59

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
28.3.20 20:01

Extrémní paranoia lidi akorát oslabí.. ne, nenakazíte se na zahrádce od sousedů, kteří vegetí s dětmi o deset metrů dál.. kdybyste drbali u plotu o kravinách a jeden na druhého z blízka mluvil, kýchal, tak v případě, že je jeden z vás nakažený, je pravděpodobné, že k nákaze dojde, ale pobytem na svém plácku určitě ne.. a brečet kvůli tomu nikdo nemusí. Zákaz vycházení neplatí, pouze doporučení k omezení zbytného pohybu venku, netýká se pobytu na čerstvém vzduchu v nízkorizikových místech, v přírodě. Choďte ven denně, sluníčko a čerstvý vzduch jsou potřeba.. nejen pro fyzickou, ale i duševní pohodu. Snad nám počasí vydrží, i když, my chodíme na kolo, koloběžku, běhat i v dešti. Není špatného počasí, jen špatného oblečení :dance: :dance: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
28.3.20 20:09

@whooro no,jenže s timhle přístupem lidí, viz co tu uživatelky píšou, se bojin, že nám ten úplný zákaz vychází bude brzo hrozit, protože tímhle stylem se to nezastaví nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2190
28.3.20 20:32
@Joyeee píše:
@whooro no,jenže s timhle přístupem lidí, viz co tu uživatelky píšou, se bojin, že nám ten úplný zákaz vychází bude brzo hrozit, protože tímhle stylem se to nezastaví nikdy.

ale ono se to nezastaví, myslíš že když 14 dní nevylezeme z bytů že vir zmizí? V momentě kdy se to uvolní začne se to šířit znova. Je třeba izolovat nemocné a kontakty a snažit se aby se nepřetížilo zdravotnictví a ne vir zlikvidovat. Já taky neschvaluji, když si někdo dělá někde piknik, nebo když se schází spousty lidí, ale když se jdeš projít tak je riziko nákazy fakt minimální. I když se s někým míjíš tak riziko není velké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 21:25

Tím, že nebudeš nikam chodit vir opravdu nezastavíš. Já bydlím v uzavřené oblasti, kde opravdu máme zákaz vycházet. Už čtrnáct dní sedíme doma. Podle toho co vidím z okna to lidi celkem dodržují a stejně máme kupu nových případů. My všichni už se nemůžeme dočkat, až právě budeme moc vyrazit na zahrádku, do lesa nebo aspoň někam na pole. Takže za mě se jdi rozumně projít.

• Nahlásit
  • Citovat
13387
28.3.20 22:19
@Joyeee píše:
@whooro no,jenže s timhle přístupem lidí, viz co tu uživatelky píšou, se bojin, že nám ten úplný zákaz vychází bude brzo hrozit, protože tímhle stylem se to nezastaví nikdy.
k

Ale chápeš, že vir se nezastaví a nebude sedět doma, když sedíš ty?? Pro jeho šíření je důležitý mezilidský kontakt, dotyk, takže když půjdeš jednou za týden nakoupit, tak je šance, že se nakazíš mnohem vetší než to, že vystrčíš nos z domu a půjdeš do přírody, kde nikdo není. A naopak, sezením doma ti bude pomalu a jistě klesat imunita, na kterou mimochodem funguje sluníčko, a fyzická kondice. A to nemluvím o tom, že ti z toho začne brzy hrabat. Takže tě ten vir mnohem snáz dostane až vystrčíš nos??? A nebo si ho předáte vzájemně doma mezi sebou??

Prostě pokud bydlíš v paneláku, tak použij schody. Jdi ven normálně s rouškou, rukavicemi. S nikým se nevybavuj a cestu naplánuj tak, abys potkala, co nejmíň lidí. Případně nastartuj auto a jeď někam na pole, louku. A nebo, pokud s tím máš problém, tak se zavři a nevystrkuj nos, ale aspoň si přečti, jak se to šíří. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6309
29.3.20 09:53
@whooro píše:
Extrémní paranoia lidi akorát oslabí.. ne, nenakazíte se na zahrádce od sousedů, kteří vegetí s dětmi o deset metrů dál.. kdybyste drbali u plotu o kravinách a jeden na druhého z blízka mluvil, kýchal, tak v případě, že je jeden z vás nakažený, je pravděpodobné, že k nákaze dojde, ale pobytem na svém plácku určitě ne.. a brečet kvůli tomu nikdo nemusí. Zákaz vycházení neplatí, pouze doporučení k omezení zbytného pohybu venku, netýká se pobytu na čerstvém vzduchu v nízkorizikových místech, v přírodě. Choďte ven denně, sluníčko a čerstvý vzduch jsou potřeba.. nejen pro fyzickou, ale i duševní pohodu. Snad nám počasí vydrží, i když, my chodíme na kolo, koloběžku, běhat i v dešti. Není špatného počasí, jen špatného oblečení :dance: :dance: :dance:

Tento pristup meli pred par tydny i Italii. Priroda prece nevadi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6309
29.3.20 09:57
@Anonymní píše:
Tím, že nebudeš nikam chodit vir opravdu nezastavíš. Já bydlím v uzavřené oblasti, kde opravdu máme zákaz vycházet. Už čtrnáct dní sedíme doma. Podle toho co vidím z okna to lidi celkem dodržují a stejně máme kupu nových případů. My všichni už se nemůžeme dočkat, až právě budeme moc vyrazit na zahrádku, do lesa nebo aspoň někam na pole. Takže za mě se jdi rozumně projít.

stejně máme kupu nových případů No a to je to. Nevime, na jakou vdalenost se muze sirit a jak dlouho vydrzi ve vzduchu. Takox vlhky les, kde pohoduje hafo lidi po stejne trase… To je spis lepsi nejaka ta louka, pokud tady jese nejake prazdne jsou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3274
29.3.20 11:02

Me zase pripada hystericke se zabarikadovat na nekolik tydnu mezi ctyri panelakove steny. Uz tak mi z toho slusne hrabe a ven do malo frekventovaných mist budeme chodit, i kdyby si pro nas za to melo prijet Gestapo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama