Můžu nechat miminko ležet na svém klíně?

21
24.10.19 04:47

Můžu nechat miminko ležet na svém klíně?

Přeji hezký den maminky :kytka: Mám doma měsíčního prcka a zajímalo by mě, jestli ho můžu nechat ležet na svém klíně. Myslím to tak, že leží na zádech hlavou k mým kolenům, nožičkama proti mému břichu. Stehna mám přitom v mírně zvýšené poloze. Jde mi o to, jestli to už není nějaký polosed nebo tak a malému tak neškodím. Používám to např. během procesu odříhávání když potřebuju ulevit rukám a nechci aby byl úplně vodorovně aby mu mlíčko nešlo do krku.
Abych řekla pravdu, jsem z polohování mimča trochu zmatená. Mimčo nesmí být dlouho v sedačce a v lehátku, aby se v polosedu nezatěžovala páteř hlavičkou. Ale např. v poloze klubíčko je přece dítě taky ve vyvýšené poloze a hlavička naléhá na páteř, nebo se pletu? :nevim: Děkuji za odpověď :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2023
24.10.19 05:51

@Lulupad ja si hlavne myslim, ze moc internetu skodi a leze to na mozek :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
24.10.19 05:55
@Lulupad píše:
Přeji hezký den maminky :kytka: Mám doma měsíčního prcka a zajímalo by mě, jestli ho můžu nechat ležet na svém klíně. Myslím to tak, že leží na zádech hlavou k mým kolenům, nožičkama proti mému břichu. Stehna mám přitom v mírně zvýšené poloze. Jde mi o to, jestli to už není nějaký polosed nebo tak a malému tak neškodím. Používám to např. během procesu odříhávání když potřebuju ulevit rukám a nechci aby byl úplně vodorovně aby mu mlíčko nešlo do krku.
Abych řekla pravdu, jsem z polohování mimča trochu zmatená. Mimčo nesmí být dlouho v sedačce a v lehátku, aby se v polosedu nezatěžovala páteř hlavičkou. Ale např. v poloze klubíčko je přece dítě taky ve vyvýšené poloze a hlavička naléhá na páteř, nebo se pletu? :nevim: Děkuji za odpověď :kytka:

Dobre ráno, miminko sice doma ještě nemam, ale znám tohle od kamarádek které již mají:) Nechat miminko ležet na kolenouch (vašich) nijak nevadi. O polosed se nejedna jelikož by to muselo byt tak, ze miminko vlastní vahou působí na sedací partie což v tomto případě není. To by jste ho pak nemohla ani držet pod zadeckem, když mu dáváte odrihnout:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14343
24.10.19 06:35

@Lulupad dělala jsem to tak běžně, neb mám háji záda. Když jsem potřebovala cvičit s nožička a masírovat bříško, byla tato poloha pro mě ideální. A taky stačilo večer pár minut pohoupat, ona se uklidnila a usnula :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
24.10.19 06:48

Pro dceru to byla úžasná poloha, na kolenou se vždycky krasne vyprdela ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1252
24.10.19 07:03

No u nas tohle byla poloha, kterou zaujimala polovinu bdeleho zivota :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6442
24.10.19 07:06

Dceru takhle chovám naprosto běžně, stejně tak to bylo u syna. A nechávám běžně v lehátku, které je nastaveno téměř do lehu. Jinak bych ji mohla celý den nosit na rukou, v postýlce se budí a na zemi by mi ji přinejmenším syn přejel na odrážedle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13548
24.10.19 07:06

Dělám to často už u druhého dítěte. Jelikož je hodně kontaktní a mě odchází z častého chovají záda, tak je to fajn poloha :) navíc mimčo na tebe pěkně vidí ;) já se tak vždycky natahnu na gauči, pustím film a malý kouká na mě, zároveň sedí zády k televizi, aby na ni neviděl :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4460
24.10.19 07:18

Tomu říkám internetem vyplašená prvorodička :mrgreen: Hele, mám 3 děti a neumím si představit, že bych tohle nepoužívala. To dělá snad každá ženská. Ideální na hraní si s miminkem, krásně na sebe vidíte a jídlo nelítá z bříška. :palec: Nikdy nic není 100% ideální, život je v podstatě jedna dlouhá cesta ke smrti :lol:.. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1530
24.10.19 07:41

Jedna velka rada, prestante cist a dejte vic na matersky instinkt a zdravy rozum…nrmyslim to zle ale z vlastni zkušenosti a rozdilu pri prvnim a druhem diteti…jinak misto užívání mimca se zblaznite resenim. takovych prkotin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.10.19 08:06

@Lulupad nejlepší poloha na vyprdeni pro syna, tlačila jsem mu ještě nozicky k brisku a to byla lambada. Používat selský rozum, nečíst moc internet a bude to paráda ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4758
24.10.19 08:17

@Lulupad Tady jde o to aby neměl váhu jakoby hlavně na tom zadečku ale aby to držela celá zádíčka. Třeba v šátku dítě taky jakoby „sedí“ ale tím jak má nožičky a zadeček tak váha spočívá na zádech a ne že se celá váha páteře zbortí na zadeček. Spíš prostě hlídej ať má miminko pořád kulatá zádíčka. Třeba když se dává odrihnout na rameno, tak by mělo mít miminko na tom rameni hlavu i ruce, protože pak se opírá hrudníkem. Pokud si ho dáš níž tak už ti sedí na ruce a celá váha zad je na tom zadečku. Můžeš si to vyzkoušet. Hned poznáš ten rozdíl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6442
24.10.19 08:24

@kavulenka s tímhle naprosto souhlasím. Ze mě by paní Kiedroňová asi měla tik v oku. Asi dvakrát jsem viděla její videa a odvažuji se přiznat, že kdybych měla manipulovat s miminkem tak, jak ona doporučuje, tak brečíme oba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.10.19 08:28

Používala jsem hlavně v noci při rýmě :srdce: jestli jsem mu nezpůsobila skoliozu dle odborníků ovšem nezaručím… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
24.10.19 11:26

Je to v pohode. Ja si tak s nim povidam rikadla, basnicky, atd., hezky vidi, jak jednotliva slova vyslovuju. Mmch kdyz to pouzivas behem odrihavani - na odrihavani je nejlepsi poloha „tygrik“ a „klokanek“, to si odrihne do minuty… Klasicke odrihavani pres rameno je na dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama