Můžu nospu společně se smectou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MonMil
Kecalka 131 příspěvků 31.08.19 10:42
Můžu nospu společně se smectou?

Ahoj,
Mám dotaz, před týdnem ve středu jsem byla u doktorky, protože mě už přes měsíc bylo občas trošku nevolno, nic velikého, občas trošku žaludek na vodě, ale pomalu se to zhoršovalo, přidalo se pálení záhy a sem tam mírná bolest na pravé straně, tlak v žaludku. Doktorka mě prohmatala břicho a dala omeprazol 2× denně a nospu, kdyby mi bylo těžko po jídle. Už od neděle jsem byla na rohlikach, protože po čemkoliv jiném se mi dělalo víc špatně. Mela jsem držet dietu do konce týdne a pak pomalu přejít na běžnou stravu, nic mastnýho, dráždivýho. Ale jak jsem stará, tak jsme blbá. Udělalo se mi líp, byli jsme na oslavě a já si dala nějaký domácí chleba (mastný) a kupu koláčku (kynutych)…druhý den ráno průjem, ale jen jednou, znova tlak v žaludku, jakoby tlak ze žaludku nahoru a žaludek na vodě. Druhý den v noci jednou průjem pak už zase nic. Od té doby stolice taková měkčí, ne vodnata, ale včera jsme zkusila špagety jenom ovoneny rajcatovou omackou a hned mě to prohnalo. Taky mě vždycky ráno prohnal omeprazol, tak jsem ho dneska vynechala a zatím dobrý. V pondělí hned pobezim k doktorce. Chtěla jsem se ale zeptat, jestli můžu nospu, kterou si beru 3× denně a zkusit smectu, jestli by nepomohla zklidnit žaludek. Mám trochu strach, abych si to ještě víc nerozdrazdila.

Moc díky za radu.
Mon x

Reakce:
Ijen
Ukecaná baba ;) 2275 příspěvků 31.08.19 11:26

Neni problem, ale od Smecty dodrz 2 hodiny odstup, ovlivnuje vstrebavani jinych leku. Je otazka jestli ti pomuze.

MonMil
Kecalka 131 příspěvků 31.08.19 11:49
@Ijen píše:
Neni problem, ale od Smecty dodrz 2 hodiny odstup, ovlivnuje vstrebavani jinych leku. Je otazka jestli ti pomuze.

Díky, chtěla jsem to zkusit. Netuším co se ve mě děje, nikdy se mi tohle nestalo, zažívání jsme měla vzdycky dobry a řekla bych ji stravu mám celkem zdravou. A jak se říká mám silnější žaludek, jen tak mě něco nikdy nerozhoduje.Tak jsem z toho taková vyjukana, obzvlášť, když už to trvá takhle dlouho :( i

Ijen
Ukecaná baba ;) 2275 příspěvků 31.08.19 12:27

@MonMil to samozrejme prober s lekarem, u me tebou popisovane priznaky znamenaji podrazdeny zlucnik, coz znamena dietu, Algifen a No-spu a hlavne klid, protoze vic nez dietni chyba mi ho podrazdi nervy.

MonMil
Kecalka 131 příspěvků 31.08.19 14:10
@Ijen píše:
@MonMil to samozrejme prober s lekarem, u me tebou popisovane priznaky znamenaji podrazdeny zlucnik, coz znamena dietu, Algifen a No-spu a hlavne klid, protoze vic nez dietni chyba mi ho podrazdi nervy.
jj, žlučník by to asi mohl být, babička ho má venku, otec také a máma s ním má celoživotní problémy…
Dá se podrazdeny žlučník zjistit z ultrazvuku? Nebo tam se objeví pouze kameny, pisek, bláto?
Holky mi v pondělí nastupují poprvé do školy a do školky, tak mě štve, že je mi zrovna takhle mizerně.
Ale je pravda, že jak jsem si dneska nevzala ten omeprazol, tak mi přijde, že je mi trochu líp a hlavně aspoň nelitam s tím prujmem :wink:. Akorát jak jsem na dietě už 14 dní, tak mám 2 kg dole a pořád hlad a chuť na cokoliv kromě toho dietních jídla :grin:. Snad to brzy přejde…:wink:
Váš příspěvek
Reklama