Můžu odmítnout oxytocin u vyvolaného porodu?

169
31.5.17 09:36

Můžu odmítnout oxytocin u vyvolaného porodu?

Ahojky :-) Prosím o radu. Ve 37tt půjdu na vyvolání porodu, protože malá pomalu přibírá (vypadá to na špatnou funkci placenty). Chci vyvolat porod tabletkama a ne oxytocinem. Je to možné a je tu taky někdo kdo se rozhodl stejně jako já? Děkuju za odpovědi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31.5.17 09:40

Se obávám, že to nepůjde. Prostin může porod rozjet, ale pokud se nerozjede, tak ten oxytocin prostě bude nutnej, tím spíš, když nepřenášíš, ale je indikace k vyvolání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
31.5.17 09:42

@králíkovna Já jsem právě četla, že je možnost oxytocin odmítnout, ale nevim jak je to v praxi, jestli to opravdu jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.17 09:43

Odmítnout můžeš, ale je otázka, jestli je to rozumné. Nechala bych to posoudit lékaře podle aktuálního stavu.
Kupříkladu já mám za sebou porod vyvolaný oxytocinem v necelém 37tt a žádné drama se nekonalo - vše proběhlo v klidu a za 2 hodinky bylo hotovo. Suma sumárum, byl to porod srovnatelný s předchozím, možná pro mě i jednodušší. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
169
31.5.17 09:45
@Anonymní píše:
Odmítnout můžeš, ale je otázka, jestli je to rozumné. Nechala bych to posoudit lékaře podle aktuálního stavu.
Kupříkladu já mám za sebou porod vyvolaný oxytocinem v necelém 37tt a žádné drama se nekonalo - vše proběhlo v klidu a za 2 hodinky bylo hotovo. Suma sumárum, byl to porod srovnatelný s předchozím, možná pro mě i jednodušší. ;)

Četla jsem, že u toho rodičky zvrací a jelikož jsem prvorodička a už tak mam strach z porodu a představa, že bych se kroutila v bolestech a do toho zvracela a bylo mi tak ještě víc zle… nic moc teda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
31.5.17 09:46

Já jsem měla vyvolávaný porod po odtoku polodové vody a protože jsem ani nebyla otevřená, tak mi dali tablety a dobré.
Bohužel u druhého taktéž vyvolávaný porod po odtoku polodové vody, ale tam už jsem se začínala otvírat, takže dali oxytocin a hnus.
Myslím si, že ti to budou vyvolávat v první řadě tabletami. Tak snad se to rozjede. Ten oxytocin podle mě můžeš odmítnout v případě, že porod jde normálně a jenom ho chtějí tím oxytocinem urychlit nebo podpořit. Jinak asi ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.17 09:47

@miminko22 Jednou jsem se vyzvracela. Ovšem u prvního nevyvolávaného porodu také, takže samotným oxytocinem to nebylo. ;) Zvracení u porodu je normální.

• Nahlásit
  • Citovat
Smazaný anonym
31.5.17 09:48

Nevím, proč by jsi to dělala. Já rodila po prostinu, kontrakce nic moc, otevřená jen na 4cm. Dali mi oxytocin a za hodinu bylo hotovo. Porod naprosto pohodový. Nech to na doktorech. Říká se, že porod je hodně v hlavě. Uděláš si zbytečný blok. Buď v klidu a ono to půjde.

• Citovat
  • Upravit
169
31.5.17 09:49

Od 29tt jsem otevřená na prst a mam zkrácenej čípek, takže si myslim, že by to mohlo stačit vyvolat těma tabletkama, ale kdyby šlo o život miminku tak je jasný, že si ho necham dát, ale jinak ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.17 09:55

Trochu přemýšlím, čeho se na oxytocinu bojíš, o co je to horší než vaginální tablety, ve kterých je taky, pokud máš vyvolávaný porod, tak se tomu asi nevyhneš (tělo nebude připravené na porod, takže hormony samy nenaskočí jen tak, že se někdo rozhodl).
Vyvolávaný porod samozřejmě může být o něco nepříjemnější než normální porod, jednoduše proto, jak sem psala, že tělo prostě ještě není připravené… ale nemusí. Nejvíce na tom udělá psychika, pokud do toho půjdeš s tím, že se budeš klepat nad nejhoršími nežádoucími účinky, tak je pravděpodobnější, že je taky mít budeš.
To je jako by sis při každém zobnutí Paralenu představovala, že umřeš (protože je to jeden z nežádoucích účinků).

Takže za mě klídek, můžeš je požádat, aby s Oxitocinem počkali, aby ho nedávali hned, „preventivně“, ale jinak bych to nechala na nich :nevim: Pokud bych měla obavu, že se mnou lékaři budou dělat něco, co si myslím, že není dobré, tak je lepším řešením nějaká soukromá asistentka, dula nebo prostě někdo, kdo ví o co jde a né jen odmítnout kde co a pak valit oči, když se něco stane…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
@miminko22 píše:
Od 29tt jsem otevřená na prst a mam zkrácenej čípek, takže si myslim, že by to mohlo stačit vyvolat těma tabletkama, ale kdyby šlo o život miminku tak je jasný, že si ho necham dát, ale jinak ne.

Zvracet můžeš i bez oxytocinu, záleží, jak jsi citlivá. Já nezvracela ani u jednoho, druhý porod ve 22tt jsem měla vyvolávaný, nejdřív zavedli tyčinky s prostinem na otevření cest. Za pár hodin bylo hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@miminko22 píše:
Od 29tt jsem otevřená na prst a mam zkrácenej čípek, takže si myslim, že by to mohlo stačit vyvolat těma tabletkama, ale kdyby šlo o život miminku tak je jasný, že si ho necham dát, ale jinak ne.

Kdyby ses dostala do fáze, že půjde miminku o život, skončíš na akutním císaři, ne na oxytocinu. ;) Nicméně v některých případech ten oxytocin má své opodstatnění, aby riziko císaře minimalizoval. Proto jsem se mu nebránila a zpětně jsem za to ráda. S rozkuchaným břichem jsem skončit nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
17590
31.5.17 09:57

Odmitnout muzes cokoli. Ovsem pokud odmitnes vec, ktera je indikovana jen proto, ze mas strach z cehosi, co je v te chvili naprosto irrelevantni, na zaklade rad na internetu, je to hloupost.
O takove veci se porad s doktorem, ne s laikem, ktery tomu nerozumi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
31.5.17 09:58
@miminko22 píše: Četla jsem, že u toho rodičky zvrací a jelikož jsem prvorodička a už tak mam strach z porodu a představa, že bych se kroutila v bolestech a do toho zvracela a bylo mi tak ještě víc zle… nic moc teda.

Tak tolik necti. Pocit nevolnosti a případně zvracení může souviset se špatným prodychanim kontrakce.

• Citovat
  • Upravit
2236
31.5.17 10:00

Mi nejvíc u oxytocinu vadilo to, žejsem byla napíchnutá na tu infuzi, nemohla jsem do vany ani do sprchy, při kontrakcích, když jsem se pořebovala trochu „zkroutit“ a instinktivně přitahovala ruce k tělu, tak ta jehla vyjížděla, sestra mě tím pádem furt buzerovala, že musím mít tu ruku nataženou. No opruz… Dneska bych oxytocin určitě odmítla i kdybych měla podepsat revers. Tedy samozřejmě, pokud by jeho podání nemělao opravdu závažný důvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama