Můžu odmítnout oxytocin u vyvolaného porodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Stránka:  « Předchozí 1 2 3

Reklama

alviola
Ukecaná baba ;) 2127 příspěvků 31.05.17 10:44

@Trixia Někdo to tak má, že představa čehokoliv umělého, co jde do těla mu dělá zle. Mám kamarádku, která vyzvracela každou tabletku a lék. A u třetího porodu, který byl hodně dlouhý a vyčerpávající, ji začaly ochabovat kontrakce, takže sestra řekla, že nasadí oxytocin, protože už se ten prod hodně prodložovala mohlo by to ohrozit mimi. A jak říkala kamarádka, představa toho oxytocinu ji tak vyděsila, že ji to postavilo na nohy a kontrakce se jí znovu rozběhly :-)

Puchatka
Kecalka 116 příspěvků 31.05.17 11:27

Já měla vyvolávaný tabletama, 24h, zvracela jsem na sále třikrát a bylo to hodně nepříjemné a to jsem oxytocin neměla. Ke konci během tlačení mi přestaly kontrakce a malý už byl v porodních cestách, tak mi píchli oxytocin a šlo to hned a nic mi nebylo :D Takže klid. Každý reaguje jinak a nesmíš věřit všemu, co si kde přečteš. Mi všichni vymlouvali epidurál, že někomu znecitlivěly nohy a podobné věci… mi teda pomohl, připichovali mi ho i na šití a díky tomu jsem byla v klidku. Takže můžeš odmítnout, dle mého je to blbost, ale pokud se zpomalí porod, stejně ti ho dají. A opravdu se není čeho bát.

bamboole
Kecalka 121 příspěvků 31.05.17 11:45

Ono to asi neni postaveny oxytocin versus cisar, ale spis oxytocin versus kleste. Kleste chemie nejsou, i tak bych radsi volila oxytocin.

Anonymní  31.05.17 11:47
@miminko22 píše:
@alviola Děkuju moc :-)
@Trixia Já si nemohla vybrat porodnici, protože jsem byla 2 týdny v nemocnici v ČB na riziku a teď jsem doma a musim jen ležet a chodim tam do poradny. Takže já moc na výběr nemam a hlavně v ČB mají prý hodně dobré vybavení, takže jsem i ráda, že budu rodit tam.

Tak hlavně, jestli budeš rodit v ČB, tak tam jsou na jakékoliv komplikace včetně vyvolání porodu fakt machři a budeš v dobrých rukou. Já tam rodila také a musím říct, že jsem neměla sebemenší nejistotu ohledně jejich postupů - fakt věděli kdy zasáhnout, co si můžou dovolit…
Pokud jsi bezproblémová nekomplikovaná rodička v termínu, tak teda nic moc, to si tam žiješ tak nějak vlastním životem a nikdo se s Tebou moc nemaže. Ale v případě jakýchkoliv sebemenších problémů a komplikací je tam péče opravdu vynikající.

miminko22
Kecalka 166 příspěvků 31.05.17 11:52
@Anonymní píše:
Tak hlavně, jestli budeš rodit v ČB, tak tam jsou na jakékoliv komplikace včetně vyvolání porodu fakt machři a budeš v dobrých rukou. Já tam rodila také a musím říct, že jsem neměla sebemenší nejistotu ohledně jejich postupů - fakt věděli kdy zasáhnout, co si můžou dovolit…
Pokud jsi bezproblémová nekomplikovaná rodička v termínu, tak teda nic moc, to si tam žiješ tak nějak vlastním životem a nikdo se s Tebou moc nemaže. Ale v případě jakýchkoliv sebemenších problémů a komplikací je tam péče opravdu vynikající.

Nějaké komplikace mám už teď tak uvidíme.

mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 31.05.17 15:40

https://www.facebook.com/…71469380645/?…

Pokud máte fb, zeptejte se tady :)

miminko22
Kecalka 166 příspěvků 17.07.17 13:41

Děkuji všem za odpovědi :-) TP byl 18.7. a malá se narodila akutním císařem 23.6. takže jsem nakonec nemusela nic takovýho řešit :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jsem expertka na zkrácené úvazky, směje se Karolina

Karolina Macúchová působí klidně, jako by se právě vrátila z jógové lekce.... číst dále >

Jak dítě odtrhnout od počítače? Klíčem je jiná zábava

Také byste radši viděli své děti trávit čas jinak než koukáním na videa na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Marian z Výměny manželek není pedofil, hájí muže sexuolog Zvěřina

V nedávné televizní Výměně manželek si čtyřicetiletý Marian vyhlédl na... číst dále >

Soumrak smažáku. Rychlé a skvělé večeře pro milovníky sýra

Zapomeňte na smažený sýr, stálici jídelních lístků českých pohostinství i... číst dále >

Reklama