Můžu odmítnout u doktora rentgen?

Anonymní
21.5.18 23:27

Můžu odmítnout u doktora rentgen??

Ahoj holky chci se zeptat snažíme se o miminko a zítra jdu k doktorovi uKopta jsem si palec u nohy a mám u kloubů modřinu vím že mě pošle na rentgen jde to odmítnout? O miminko se snažíme dlouho a po 2 špatných pokusech jde mi o to že se bojím aby ten rentgen miminku neublížil myslím to dobře aby se něco nestalo ☺

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
914
21.5.18 23:32

Tak na RTG se vždy ptají, jestli nemůžeš být těhotná a dokonce to většinou musíš podepisovat přímo na žádance. Tzn. když řekneš, že těhotná být můžeš, tak vím, že tam mívají pro nastávající maminky takové ty ochranné oděvy. Nebo to budou řešit jinak, ale nenapadá mě jak :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12654
21.5.18 23:37

Odmitnout muzes, ale presne jak pise @Plavuše, maji na to postupy. Nicmene minimalni davka radiace v dobe, kdy ani nevis, jestli jsi tehotna, a jeste na palec u nohy, ublizit nemuze, to je mozna horsi ten stres, co podstoupis, kdyz se s nimi budes natahovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.18 23:38

@Plavuše ano o tom jsem slyšela „zástěra“ myslím :) no bojím se aby se něco nestalo :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.18 23:40

@beruska9 ano slyšela jsme o ní jen pro bezpečí miminka bych to radši odmítla byla bych ráda kdyby to vyšlo :)

• Citovat
  • Nahlásit
409
21.5.18 23:40

Co jsem kdy byla na rentgenu, tak se mě pokaždé zeptají jestli jsem těhotná nebo můžu být a několikrát po mě chtěli i podpis. Takže si myslím že nějak to půjde vyřešit, asi dostaneš takový ten oblek a možná to půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.18 23:42

@beruska777 všem třem děkuji za Vaše rady
Doufám že se to zítra vyřeší :)

• Citovat
  • Nahlásit
12654
21.5.18 23:44
@Anonymní píše:
@beruska9 ano slyšela jsme o ní jen pro bezpečí miminka bych to radši odmítla byla bych ráda kdyby to vyšlo :)

Nasilim te nikdo k tomu rentgenu neprivaze, odmitnout muzes cokoliv, kdyz tak by ti asi dali podepsat reverz.nebo neco…ale otazka je, zda by to bylo moudre :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
21.5.18 23:49
@Anonymní píše:
@beruska777 všem třem děkuji za Vaše rady
Doufám že se to zítra vyřeší :)

Nemáš vůbec zač, dej pak vědět jak jsi dopadla, jako násilím tě donutit nemůžou si myslím :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10430
21.5.18 23:53

Pokud jsi tehotna, tak by te ani nepustili.. pokud nejsi, tak muzes.. udelej si test a mas to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29549
22.5.18 00:03

Odmítnout můžeš cokoliv, ale rtg palce případně embryo fakt neohrozí, pokud ti navíc daji to odstineni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1111
22.5.18 01:10

Já na rtg kotníku podepsala že nejím antikoncepci a kdy jsem měla posl. ms že prohlašuji, že nejsem těhotná. Chtějí to vždy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1897
22.5.18 06:07
@Anonymní píše:
Ahoj holky chci se zeptat snažíme se o miminko a zítra jdu k doktorovi uKopta jsem si palec u nohy a mám u kloubů modřinu vím že mě pošle na rentgen jde to odmítnout? O miminko se snažíme dlouho a po 2 špatných pokusech jde mi o to že se bojím aby ten rentgen miminku neublížil myslím to dobře aby se něco nestalo ☺

U doktora můžeš kdykoli odmítnou cokoli. On léčbu navrhuje, pacient schvaluje. Je fascinující, že většina lidí se před doktorem plazí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83
22.5.18 06:17

Jdes na rentgen kotniku, ne bricha. Asi by ti bricho i prikryli. Nevim, ze to prikryvaji. Se zeptej, driv nez neco odmitnes.

• Citovat
  • Nahlásit
36008
22.5.18 06:18

Odmítnout můžeš cokoli, nicméně v případě ukopnutého palce mě napadá, proč tam vlastně tedy chodit. Zašít asi nic nepotřebuješ. Diskusi stačí založit jednu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama