Můžu potřít dort tvarohovým krémem

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Karrollina
Povídálka 34 příspěvků 10.07.18 20:54
Můžu potřít dort tvarohovým kremem

Ahoj prosím kdo se vyzná v pečení, prosím o radu. Chtěla bych upect dvoupatrovy dort. Vybrala jsem jsi krém z mascarpone, tvarohu a šlehačky. Můžu ním potřít celý dort a dozdobit ovocem? Nerozteče se to nebo něco podobného když na tom bude to ovoce? Nebo je lepší tento krém dát dovnitř a potřít celý dort maslovým kremem?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Icestar
Závislačka 4218 příspěvků 1 inzerát 10.07.18 20:58

@Karrollina Mascarpone je super, takto jsem potáhla lowcarb dort a bylo to super i chuťově i konzistencí - varem protažená šlehačka s trochou agaru, do toho mascarpone, lžíce zakysanky a lžíce tvarohu. Zdobeno šlehačkou.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29054 příspěvků 10.07.18 20:59
@Karrollina píše:
Ahoj prosím kdo se vyzná v pečení, prosím o radu. Chtěla bych upect dvoupatrovy dort. Vybrala jsem jsi krém z mascarpone, tvarohu a šlehačky. Můžu ním potřít celý dort a dozdobit ovocem? Nerozteče se to nebo něco podobného když na tom bude to ovoce? Nebo je lepší tento krém dát dovnitř a potřít celý dort maslovým kremem?

Možná by Ti to zpevnila želatina zamíchaná do té směsi.Nebude se to „blemcat“ a udrží i to ovoce.

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 10.07.18 21:05
@Icestar píše:
@Karrollina Mascarpone je super, takto jsem potáhla lowcarb dort a bylo to super i chuťově i konzistencí - varem protažená šlehačka s trochou agaru, do toho mascarpone, lžíce zakysanky a lžíce tvarohu. Zdobeno šlehačkou.

No ten je nádherný !

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 10.07.18 21:06

Já do krémů nedávám ani želatinu, max.ztužovač do šlehačky. Ale pravda je, že se většinou sní do druhého dne.

Karrollina
Povídálka 34 příspěvků 10.07.18 21:07

@Icestar ten krém vypadá pevně, něco takového jsem si představovala..
@Burj Chalifa želatina jako ty plátky? já s tím nikdy nepracovala, nějak asi nevím co s tím.

Někde jsem právě i četla že někdo dal do toho krému z tvarohu a mascarpone pudink bez vaření ale už jsem se nedočetla kvůli čemu, jestli kvůli chuti nebo hustotě?

Icestar
Závislačka 4218 příspěvků 1 inzerát 10.07.18 21:07

@Dojcanis Děkuji! Můj první, dělaný dětem na narozeniny

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 10.07.18 21:09
@Icestar píše:

Ja jsem vyucena cukrarka.Ale nikdy me to nebavilo.Na to,ze je tvůj první tak je fakt dokonalej :jazyk:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29054 příspěvků 10.07.18 21:32
@Karrollina píše:
@Icestar ten krém vypadá pevně, něco takového jsem si představovala..
@Burj Chalifa želatina jako ty plátky? já s tím nikdy nepracovala, nějak asi nevím co s tím.Někde jsem právě i četla že někdo dal do toho krému z tvarohu a mascarpone pudink bez vaření ale už jsem se nedočetla kvůli čemu, jestli kvůli chuti nebo hustotě?

zrovna dneska jsem dělala takový ten přízemní koláč z překoupeného korpusu, mají ho všude.Tedy na horizontálno.Po­kladla jej kompotovanými mandarinkami a zalila rozmixovaným tvarohem s vanilkovým cukrem, osladila vanilkovým krémem a vmíchala rozpuštěnou gelatinu. Nalila dovnitř korpusu a za chvíli je to tuhé.

Helileli
Závislačka 2979 příspěvků 10.07.18 21:32

@Karrollina existuje želatinový prášek od Dr Oetkera právě na tyto náplně, staci správně dodržet návod.
Nejefektivnější je, když uděláš náplň trošku řidší, jen kapičku a korpus po obvodu pár milimetrů oriznes. Když pak to v dortové formě polijes a lehce s tím zatreses, budeš mít dort rovnoměrně pokryty. Případně navrch zapichas ovoce, dáš alespoň na 2h ztuhnout. Já na to dala pak ještě želatinu (musí se míchat a míchat, dokud nezačne tuhnout a teprve pak vylít na vychlazený dort) a dort vypadal velmi esteticky :mrgreen: Já většinou totiž mívám dorty chuťově dobré, ale po vizuální stránce jak od žáků pomocné školy, tak jsem byla nadšená, jak mám všechno hezké a rovné :oops:

boltova
Kecalka 119 příspěvků 10.07.18 21:36
@Icestar píše:

Lowcarb je vhodne pro deti? (Dlouho s timto uz koketuju, ale predstava byt bez rohliku mi nevoni)

Icestar
Závislačka 4218 příspěvků 1 inzerát 10.07.18 21:42

@boltova U dětí to nedodržuju - dneska třeba jsem dělala kešu kaši (rozemleté oříšky na prach + kokosové mléko, šíleně rychlé a šíleně dobré, krupicové u nás odzvonilo :mrgreen:) a klukovi jsem tam dala normálně třtinový cukr. Ale veškeré sušenky, tyčinky, lízátka a podobné blbosti šly do koše od té doby, co jsem shlédla That Sugar Film (je na youtube s českými titulkami). A musím říct, že od té doby mají děti mnohem kladnější vztah k zelenině :) Do nedávné doby to byly doma samé těstoviny s omáčkou, brambory s masem, teď mi kradou syrovou zeleninu z talíře :mrgreen: A rozhodně je to mnohem lepší!!

Icestar
Závislačka 4218 příspěvků 1 inzerát 10.07.18 21:43
@Dojcanis píše:
Ja jsem vyucena cukrarka.Ale nikdy me to nebavilo.Na to,ze je tvůj první tak je fakt dokonalej :jazyk:

Moc děkuju! Od cukrářky z povolání to potěší dvojnásob

boltova
Kecalka 119 příspěvků 10.07.18 21:48

@Icestar

Ale uz jen predstava syrove omacky bez testovin! :mrgreen:

Libi se mi ta dieta, vidim na znamych vysledky, ale nevim, jestli bych zvladla to omezeni v jinem smeru. ( jak predejit tomu, abych pak ty zakazane veci nesezrala na jednou).

Kazdopadne lowcarb dort je pro me inspirace. :palec:

Icestar
Závislačka 4218 příspěvků 1 inzerát 10.07.18 22:49

@boltova Je to jednoduché tím, že to není dieta. Spíš životní styl - nastavíš si v hlavě, že nechceš jíst hovadiny, do kterých nevidíš, prefabrikáty, ve kterých jsou hromady blbostí, na které tělo vlastně vůbec není stavěné. Je stavěné na řádnou porci bílkovin denně (maso, vejce), hromady zeleniny a jako zdroj energie máš tuky (oříšky, sýr, smetana…), tělo se pak přepne do jiného režimu a bílé jedy (cukr, mouka) ti pak vůbec nechybí :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechny 4 děti musely do karantény, popsala domácí lazaret Abbasová

Zvládnout čtyři děti, z nichž jednomu je něco málo přes rok a dvojčata se... číst dále >

Máme sníh, heč! culí se Vondráčková z Kanady. O návratu do Česka ale mlčí

Zatímco Tomáš Plekanec (35) odpočívá na rodné hroudě a doufá ve Vánoce se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >