Můžu používat své dívčí příjmení?

Anonymní
17.6.20 15:20

Můžu používat své dívčí příjmení?

Ahoj, jsem šest let po rozvodu a stále mám příjmení mého ex, nechce se mi to oficiálně měnit, je s tím hodně papírování, chtěla bych ale začít zase používat své příjmení co jsem měla zamlada, myslíte, že by byl problém, kdybych se tak podepisovala v mailech a představovala se tak? Samozřejmě na dokumentech bych uváděla své legální příjmení, jde mi jen o představování se v každodenní komunikaci.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

942
17.6.20 15:21

Určitě můžeš, ale podle mě je to pitomost. Jestli tě to tak prudí, tak si s tím dej práci a změň to ofiko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2807
17.6.20 15:23

A není to fuk? Pak se s nimi oficiálně sejdes, budeš chtít něco poslat, a řekneš svoje,, nové,, příjmení? Divný..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
942
17.6.20 15:25

Jinak jsem si do mailu dal jiné příjmení (nemusí o mně google vědět všechno) a to příjmení je pohádkové. No a když s někým něco řeším po mailu, tak mě oslovují tím pohádkovým příjmením. Docela sranda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2495
17.6.20 15:31

@riccius Hm, on o tobě google ví všechno ať máš příjmení v emailu svoje nebo vymyšlené :mrgreen: Každý člověk za sebou na netu zanechává výraznou digitální stopu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2495
17.6.20 15:33
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem šest let po rozvodu a stále mám příjmení mého ex, nechce se mi to oficiálně měnit, je s tím hodně papírování, chtěla bych ale začít zase používat své příjmení co jsem měla zamlada, myslíte, že by byl problém, kdybych se tak podepisovala v mailech a představovala se tak? Samozřejmě na dokumentech bych uváděla své legální příjmení, jde mi jen o představování se v každodenní komunikaci.

Já bych si s tím tu práci dala, pokud tě to tak štve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
942
17.6.20 15:35
@BrnackaM píše:
@riccius Hm, on o tobě google ví všechno ať máš příjmení v emailu svoje nebo vymyšlené :mrgreen: Každý člověk za sebou na netu zanechává výraznou digitální stopu.

Ale ulehčovat mu to nemusím. A ačkoli si nedělám iluze, že zrovna Mr. Google na mě nedosáhne, tak nechráním se jen tímto, ale dalšími drobnostmi, abych to zkomplikoval případně jiným nežádoucím hledačům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3876
17.6.20 15:44

Podle mě je to blbost. Jako dělat to tak samozřejmě můžeš, ale pouze v neoficiálních věcech. Těžko se půjdeš do školy, školky, práce, na úřad… představit jako Nováková a pak při kontrole dokladů najednou budeš Svobodová… a mezi novymi kamarády příjmení ani říkat nemusíš. Já běžně příjmení nesděluju. Vždy až to nějak vyplyne ze situace a je to nutné. Když mi kamarádka měla něco poslat, když jsem si jinou pridavala na fb apod. Na soc sítích máš jaké příjmení? Podle mě je nereálné mít pohodlně a bez problémů dvojí identitu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5433
17.6.20 15:59
@Anonymní píše:

Nejrozumnější cesta je nechat si změnit příjmení oficiálně. Když budeš hledat práci, tak přeci do e-mailu nebudeš psát Svobodová, ale smlouvu podepisovat jako Doležalová. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7216
17.6.20 16:03

Mně to přijde ujetý. Kdybych se dozvěděla, že někdo známý se představuje nějakým jménem a přitom se jmenuje jinak, tak bych si myslela, že je to blázen. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59318
17.6.20 16:04
@Anonymní píše:

Ano, problém by to byl, protože se prostě jmenuješ jinak.. Neumím si např představit, že se v praci představuju jinak atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13413
17.6.20 16:08

Hele schizfrenie dvou používaných příjemních je daleko větší opruz, než papírování při změně příjmení.

Vem to jako rituál defintivně ukončující tvé první manželství a prostě to změň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17166
17.6.20 16:10
@Anonymní píše:

Tak se nech prejmenovat ofiko, kdyz mas s příjmením po ex problem. Jako představit se mi nekdo treba na pracovní schuzce jako pani x a pak pri podpisu smlouvy tam mit pani y, tak v toho člověka ztracim duveru a bud si myslim ze mu hrabe, nebo ze se me snazi nejak podvest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25823
17.6.20 16:15
@Anonymní píše:

A k čemu ti to bude? Ofiko na úřadě to nejde, ostatní tě znají s původním příjmením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
715
17.6.20 16:24

Tak já si myslím, že to nikoho nešokuje, ženám se mění příjmení celkem běžně… :lol: To že někdo přijde jednou jako Tvarohová, a za měsíc jako Maková, mi fakt podezřelé nepřijde. Spíš by mi přišlo trochu zvláštní, kdyby přišla jednou jako Jana, a pak jako Hildegarda… Hodně žen tu změnu jmen po rozvodu neřeší, stejně se za nedlouho zase vdají. :)

Jinak ta změna by tě vyšla jen na 100 Kč, myslím. Navíc, jak je uvedeno výše, v úředním styku musíš používat jméno uvedené v dokladech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama