Můžu používat takto starý opalovací krém?

10
22.4.21 16:59

Můžu používat takto starý opalovací krém?

Holky poraďte. V poličce jsem našla mléko na opalování od Sahary OF 12 a tam je psáno, že se má spotřebovat do 12 měsíců po otevření. Doma ho mám ale tak minimálně rok a půl a minulej rok jsem ho použila párkrát, takže tam mám ještě přes půlku a nechce se mi ho vyhazovat. Někde ale na netu píšou, že takto opalovací mléko už po 12 měsících nemá účinky a nechrání, možná naopak. Poraďte, co mám dělat. Co vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
899
22.4.21 17:02

Já mám taky z minulého roku sprej na opalování a je tam víc jak půlka. Normálně to letos ještě budu používat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.4.21 17:12

No říká se že se staré opalovací krémy používat nemají ale mně bylo vždycky líto to vyhodit tak jsem to používala a úplně v pohodě normálně to fungovalo a ochránilo. :dance: Podle mě to jakoby chrání akorát třeba možná míň to znamená že třeba 12 bude chránit plácnu třeba jako osmička :think: ale určitě to použít můžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
22.4.21 17:15
@kulíšek_s_bambulí píše:
No říká se že se staré opalovací krémy používat nemají ale mně bylo vždycky líto to vyhodit tak jsem to používala a úplně v pohodě normálně to fungovalo a ochránilo. :dance: Podle mě to jakoby chrání akorát třeba možná míň to znamená že třeba 12 bude chránit plácnu třeba jako osmička :think: ale určitě to použít můžeš.
:lol: mě to je taky vždycky líto právě. Jen se prostě mažu častěji třeba.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
22.4.21 17:47

Také používám opalovací krémy z roku před. A zatím jsme se nespalili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5454
22.4.21 17:50

@Astra80

v tomto případě bych to asi použila…mám dobrou pigmentaci, takže nic by se nestalo…

jedině jestli jste ultra bledule…jinak by to nemělo vadit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7341
22.4.21 18:08

Spíš bych se bála, že už je to „žluklé",ale to záleží na skladování, jestli to bylo v teplé místnosti, nebo jestli ti na lahvičku na poličce nesvítilo sluníčko. Podle čichu bys poznala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19615
23.4.21 19:34

Pouzivam opalovaky do dvou let a v pohode, spis jde o to zluknuti, coz poznas, ze nebude vonet. dobry je taky po sezone dat opalovak do lednice ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat