Můžu při stimulaci jít na IUI?

Anonymní
21.3.21 12:17

můžu při stimulaci jít na IUI?

Holky, asi blbá otázka ale mám stimulovat na umělé oplodnění dlouhým protokolem. mám mít injekce v jednom měsíci asi týden před menses a po menses v druhém měsíci pokračovat zase v dalších injekcích. můžu v tom prvním měsíci stimulace při ovulaci jít na iui i navzdory nasledujicim injekcim a kdyby se to povedlo tak by k ivf už nedošlo nebo jakmile stimuluji tak už není možné na iui jít? předpokládám že to nejde ale kdyby jo tak by to bylo super že by k umělému vůbec nemuselo dojít :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
52973
21.3.21 12:34

No a co máš za injekce? Pokud jsou to nějaké „zastavovací“ injekce, k ovulaci pravděpodobně vůbec nedojde, to je jejich účel. Pokud je to klasická stimulace (ale pak netuším, proč by nemělo dojít rovnou k odběru, neb účelem stimulace je, aby narostlo hodně folikulů), tak jo, v nastimulovaném cyklu se IUI provést dá, za předpokladu, že je těch folikulů málo, jeden, max. dva. Ale jestli „injekce“ můžou ovlivnit následující těhotenství, ti asi těžko někdo poí, když netuší, co z injekce to je. Konzultuj to se svým lékařem, který ti daný protokol a léky naordinoval.
Já mám za sebou např. IUI a IVF v jeden den, kdy ze dvou folikulů jeden předčasně prasknul (na ten provedli IUI) a druhý normálně odebrali, vajíčko oplodnili a pak zavedli. Otěhotněla jsem, ale netuším, zda z IUI nebo IVF :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9457
21.3.21 13:24

Nemůžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 20:18
@ugluk píše:
No a co máš za injekce? Pokud jsou to nějaké „zastavovací“ injekce, k ovulaci pravděpodobně vůbec nedojde, to je jejich účel. Pokud je to klasická stimulace (ale pak netuším, proč by nemělo dojít rovnou k odběru, neb účelem stimulace je, aby narostlo hodně folikulů), tak jo, v nastimulovaném cyklu se IUI provést dá, za předpokladu, že je těch folikulů málo, jeden, max. dva. Ale jestli „injekce“ můžou ovlivnit následující těhotenství, ti asi těžko někdo poí, když netuší, co z injekce to je. Konzultuj to se svým lékařem, který ti daný protokol a léky naordinoval.
Já mám za sebou např. IUI a IVF v jeden den, kdy ze dvou folikulů jeden předčasně prasknul (na ten provedli IUI) a druhý normálně odebrali, vajíčko oplodnili a pak zavedli. Otěhotněla jsem, ale netuším, zda z IUI nebo IVF :mrgreen:

dostala jsem dipherelin. jde o to že když mám ovulaci 18. den tak jestli tento den můžu jít na iui a potom od 25. dne mám dávat injekce na umělé.. bojím se zeptat doktorky aby mě nezpražila vymyslet takovou blbost

• Citovat
  • Nahlásit
52973
21.3.21 20:57

No, vzhledem k tomu, že to IUI si sama neprovedeš, tak bez konzultace s doktorem předem se stejně neobejdeš :mrgreen: My už si tu psaly, že. No, i když se spíš názory klonily k tomu, že by následné Diphereline již náhodně vzniklému těhotenství spíše škodit nemělo, tak pochybuji, že to IUI někdo udělá zcela cíleně. Ale fakt se ptej doktorů. V některých CARech dávají cyklus před IVF dokonce na měsíc antikoncepci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat