Můžu při stimulaci otěhotnět přirozeně?

Anonymní
8.3.21 07:31

Můžu při stimulaci otěhotnět přirozeně?

Na klinice nám doporučili IVF s dlouhým stimulačním protokolem. První cyklus mám užívat Duphaston a Diphereline. Je možné přirozeně otěhotnět v tomto prvním cyklu při stimulaci s těmito léky a injekcemi, nebo je těhotenství v této fázi stimulace vyloučené? Případně kdyby se to podařilo, nemůže se mimi nic stát? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
466
8.3.21 08:35

Nemám zkušenost, ale doptala bych se v CARu. Případně info zde: https://www.procreaivf.cz/…e-otehotneni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53018
8.3.21 08:40

Diphereline by měl zastavit cyklus, ale zleží, jak a v jaké fázi to bereš. V dlouhém protokolu se obvykle brával od 22,DC, a to už bývá většinou po ovulaci. Osobně bych se ale v cyklu, na jehož konci bude diphereline, otěhotnět nesnažila. Jo a bacha, často oddaluje MS, klidně o týden-dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 09:02
@ugluk píše:
Diphereline by měl zastavit cyklus, ale zleží, jak a v jaké fázi to bereš. V dlouhém protokolu se obvykle brával od 22,DC, a to už bývá většinou po ovulaci. Osobně bych se ale v cyklu, na jehož konci bude diphereline, otěhotnět nesnažila. Jo a bacha, často oddaluje MS, klidně o týden-dva.

Mám dlouhý protokol, začínám 15DC Duphastonem a 22DC nasazuji Diphereline. V běžných cyklech mám ovulaci 20-26DC. S Dipherelinem mám žít 2 měsíce :D Tak se trošku bojím, co by se stalo, kdyby náhodou došlo k otěhotnění. Menstruace by prý měla přijít 30.-32. den, tedy do 12 dní od Dipherelinu.

• Citovat
  • Nahlásit
53018
8.3.21 09:13

Mně ji diphereline vždycky o hodně odsunul, prý to není nic výjimečného :-) V tvém případě bych se spíš bála toho progesteronu před ovulací, že ji blokne, spustí dřívější dozrávání sliznice. Myslím, že je to otěhotnění s touhle kombinací dost nepravděpodobné a cíleně bych ho nepokoušela, ale tak kdyby se stal zázrak… některé děti na světě být chtějí přes všecky překážky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 23:12
@ugluk píše:
Mně ji diphereline vždycky o hodně odsunul, prý to není nic výjimečného :-) V tvém případě bych se spíš bála toho progesteronu před ovulací, že ji blokne, spustí dřívější dozrávání sliznice. Myslím, že je to otěhotnění s touhle kombinací dost nepravděpodobné a cíleně bych ho nepokoušela, ale tak kdyby se stal zázrak… některé děti na světě být chtějí přes všecky překážky :)

Tak co s tím? Ovulaci ten 15. DC, kdy mám začít brát Duphaston, určitě ještě mít nebudu, mívám ji o dost dní později. Tak teď nevím :think:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat