Můžu se na lince 155 jen poradit?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.7.22 18:18

Můžu se na lince 155 jen poradit?

Udělalo se mi dnes odpoledne zle, najednou jsem nemohla dýchat, svírání a tlak na hrudi. Tlak jsem měla 150/100 ale jen v tu chvíli, pak klesal. 100% je to psychikou, nevím ale co mám dělat, doma sama, myslela jsem že umřu. Můžu v týhle situaci volat na tísňovou linku a třeba se jen poradit? Nebo když se vám to stane jak to zvládnete, co vám pomůže?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41172
6.7.22 18:22
@Anonymní píše:
Udělalo se mi dnes odpoledne zle, najednou jsem nemohla dýchat, svírání a tlak na hrudi. Tlak jsem měla 150/100 ale jen v tu chvíli, pak klesal. 100% je to psychikou, nevím ale co mám dělat, doma sama, myslela jsem že umřu. Můžu v týhle situaci volat na tísňovou linku a třeba se jen poradit? Nebo když se vám to stane jak to zvládnete, co vám pomůže?

jo, ten člověk na telefonu by měl vyhodnotit, jak vážné to je a jestli je třeba poslat sanitku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5003
6.7.22 18:25
@Anonymní píše:

Tak pokud víš, že je to psychické (máš vyšetřené srdce, plíce atd.) tak bych si vzala něco na uklidnění, pokud máš doma, př. Neurol, Rivotril… jinak mi ještě pomáhá zklidňující dýchání, opláchnout si obličej studenou vodou, někomu zavolat… Myslíš, že tedy máš panickou ataku? Já bych tedy 155 nevolala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41172
6.7.22 18:26
@Lollitka píše:
Tak pokud víš, že je to psychické (máš vyšetřené srdce, plíce atd.) tak bych si vzala něco na uklidnění, pokud máš doma, př. Neurol, Rivotril… jinak mi ještě pomáhá zklidňující dýchání, opláchnout si obličej studenou vodou, někomu zavolat… Myslíš, že tedy máš panickou ataku? Já bych tedy 155 nevolala.

tak pokud je vyšetřená a ví, z čeho to je, tak ne. POkud je to poprvé, tak těžko říct, co to bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Mám tak nějak pocit, že dostanu vynadáno že kvůli tomu blokuju tísňovou linku. Když můžu volat tak to asi se mnou nebude tak špatný.

• Citovat
  • Nahlásit
10113

Aplikace Nepanikar

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23631
6.7.22 18:27

Heduš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.22 18:28
@Lollitka píše:

Není to poprvé, už se mi to stalo, ale ne až tak moc.

• Citovat
  • Nahlásit
5003
6.7.22 18:31
@Anonymní píše:
Není to poprvé, už se mi to stalo, ale ne až tak moc.

A byla jsi na EKG apod.? Navštívila jsi praktika? Já tyhle stavy mívám často, vlastně kvůli nim jsem se začala léčit na psychiatrii - psychiatr na léky, psycholog naučí právě to dýchání a jak s tím stavem pracovat, pokud je to tedy psychické. Jak tedy víš, že to máš 100% psychické? Jako pokud by ses s panickou poruchou léčila, tak bych rychlou určitě nevolala a vzala si něco na zklidnění, pokud nevíš, co to je a diagnózu panická porucha nemáš, tak bych pak volala asi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2879
6.7.22 18:31

Nechci někomu zlehčovat zdravotní problémy, ale hned po přečtení mě napadlo jestli to není Heduš s panikou. Pokud bych měla takové problémy a myslela si že umřu, tak nesednu a nebudu psát na emimino ale zavolám a zeptám se rovnou. Pokud je to někdo jiný tak to se omlouvám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3321
6.7.22 18:33

Jestli se chceš poradit tak lepší je volat 112 a tam tě opřesněrujou. 155 je pro akutní ohrožení zdraví nebo života a to panická ataka a ani ten tlak není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5003
6.7.22 18:33
@Anonymní píše:
Mám tak nějak pocit, že dostanu vynadáno že kvůli tomu blokuju tísňovou linku. Když můžu volat tak to asi se mnou nebude tak špatný.

A jak píšeš tohle, tak já jednou vynadáno dostala od dispečerky i od záchranářů, nedávno jsem tu psala, chtěla jsem skočit z okna a sebepoškozovala jsem se, psychiatrička mi psala, ať je volám a oni, že ještě jezdí metro (bylo cca 22 h) a že nejsou taxík do Bohnic. Ale nakonec mě odvezli i tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.22 18:36
@mamule42 píše:
Nechci někomu zlehčovat zdravotní problémy, ale hned po přečtení mě napadlo jestli to není Heduš s panikou. Pokud bych měla takové problémy a myslela si že umřu, tak nesednu a nebudu psát na emimino ale zavolám a zeptám se rovnou. Pokud je to někdo jiný tak to se omlouvám.

Teď už jsem celkem v pohodně, jen mě bolí hlava. V tu chvíli co to na mě přišlo bych sem určitě nepsala, byla jsem ráda že žiju.
Ne, Heduš určitě nejsem.

• Citovat
  • Nahlásit
3321
6.7.22 18:39
@Anonymní píše:

to se může stát, my takhle volali k člověku, který v panické atace omdlel. Dispečink nakázal resuscitaci, RZP přijela a hned nás zpucovali, že pán je známá firma. No jenže to my jaksi nevíme, pak si už nosil v peněžence a v kapse lísteček s nápisem a návodem pro krizové situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.22 18:41

Mě ještě rychlá nikdy nevezla, díky Bohu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat